TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Orient RA-AA0B03L19B modelini almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ama

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Orient RA-AA0B03L19B modelini almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ama

Mesaj orienstyle » 25 Eki 2020, 16:21

Herkese merhbalar. Orient RA-AA0B03L19B modelini almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Sizler ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz? ├ľnerileriniz varsa ba┼čka duymaktan memnuniye duyar─▒m.

As─▒l soruma gelince. Bu saatte daha ├Ânce kulland─▒─č─▒m mako xl haricinde bir tane daha ├ževirme kolu var. Yani kurulmas─▒ da var. Ben tam olarak anlayamad─▒m kurmal─▒ otomatik diye ge├žiyor.

-Bu saat otomatik mi kurmal─▒ m─▒?

-Ben bu saati kullan─▒rken illa kurmak m─▒ zorunday─▒m.

- Bu saat yoksa hem istedi─čimde mako xl gibi sadece koluma takmam yeterli mi yani kurmal─▒ olmas─▒ ekstra bir ├Âzellik mi?

Genel olarak beni ayd─▒nlat─▒rsan─▒z ├žok sevinirim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
orienstyle

Kay─▒t: 25 Eki 2020, 15:38

Re: Orient RA-AA0B03L19B modelini almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ama

Mesaj BoluluBatuhan » 25 Eki 2020, 18:25

Kurmal─▒ otomatik demek hem kolunuzun hareketiyle saat kendisini kurabilir hem de isterseniz kurma kolunu ├ževirerek siz de kurabilirsiniz demek. Yeni otomatik mekanizmalara elle kurma ├Âzelli─či de ek ├Âzellik olarak ekleniyor.

Mi Note 10 Lite cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
BoluluBatuhan

Kay─▒t: 31 Mar 2020, 21:23

Mesaj orienstyle » 25 Eki 2020, 20:36

Her ikinize de ├žok te┼čekk├╝r ederim. Peki bundaki kurma kolu sonsuz mu yoksa bir yere kadar m─▒ kuruluyor? ve son olarak alaca─č─▒m saat hakk─▒ndaki yorumlar─▒n─▒z nelerdir merak ediyorum payla┼čmak isterseniz. Mekanizmas─▒ iyi midir ├Âm├╝rl├╝k m├╝d├╝r?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
orienstyle

Mesaj hknmtn » 30 Eki 2020, 01:27

Merhaba. Saat y─▒llar ├Ânce Orient taraf─▒ndan ├╝retilmi┼č vintage bir modelin yeniden ├╝retime al─▒nm─▒┼č─▒. Birebir ayn─▒s─▒. Benim ┼čahsen be─čendi─čim vintage bir modeldi. Yenilerinden ben de bir tane almay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m ama saat zevkim daha k├╝├ž├╝k ├žapl─▒ saatlere y├Âneldi─či i├žin bu aralar hedefimde, akl─▒mda yok. Be─čendi─čim g├╝zel bir model neticede.
─░ki kurma kolu olay─▒na a├ž─▒kl─▒k getirmeye ├žal─▒┼čay─▒m. Kollardan bir tanesi bildi─čimiz gibi saati ve takvimi ayarlamaya, istendi─činde g├╝├ž vermek i├žin mekanizmay─▒ kurmaya yararken, di─čeri saatin i├žindeki bezeli d├Ând├╝r├╝yor.
Otomatik kurmal─▒ konusunu da ┼č├Âyle ayd─▒nlatmaya ├žal─▒┼čay─▒m. Otomatik saatlerde kurarak da g├╝├ž verilebilmesi evet ekstra bir ├Âzelliktir. Ne i┼če yarar sorusuna cevab─▒m, yeterince hareket alamayan otomatik saatler g├╝├ž rezervini dolduramaz ve durur. ├ľzellikle masa ba┼č─▒ ├žal─▒┼čanlarda ya da g├╝nlerini hareketsiz ge├žirenlerde ve tabi saatin tak─▒lmad─▒─č─▒ g├╝nlerde bu tarz ┼čeyler olabilir. Mekanizmada kurma ├Âzelli─činin de olmas─▒ saatin hareket etmedi─či g├╝nlerde de durmamas─▒ i├žin kurularak g├╝├ž verilebilmesine olanak sa─člar.
Otomatik saatlerde kurma ├Âzelli─či var ise. Kurma kolu sonsuzdur. Normal mekanik kurmal─▒ saatlerde g├╝├ž rezervi tamamen dolunca art─▒k kurma kolu daha fazla kuramaz. Otomatiklerde ise b├Âyle bir ┼čey s├Âz konusu de─čildir. Tabi sonsuz kurabilmek demek sonsuz g├╝├ž rezervi anlam─▒na gelmez. Ne kadar kurulursa kurulsun belli bir g├╝├ž rezervi vard─▒r ve onun ├╝st├╝ne ├ž─▒kamaz. Yakla┼č─▒k 20-25 kurmada rezervini tam doldurur diye tahmin ediyorum. Daha fazla kurman─▒n zarar─▒n─▒ bilmem ama mant─▒─č─▒ yoktur.
Mekanizma olarak da Orient bence bu konuda kendini kan─▒tlam─▒┼č bir markad─▒r.
Orient Super King evet g├╝zel ve kendi halinde ikonik bir modeldir.
Ba┼čka ├Ânerilere a├ž─▒k oldu─čunuzu belirtmi┼čsiniz. Ben size Hamilton'un 2 modelini ├Ânerebilirim. Orient Super King ile ayn─▒ fiyatlarda Swiss Made ve ├žok ki┼či taraf─▒nda kabul g├Ârm├╝┼č ayr─▒ca ikinci el piyasas─▒ da olan bir marka ve modeller.
https://www.edipsaat.com/hamilton-h64455533
https://www.edipsaat.com/hamilton-h70455733
Farkl─▒ kadran renkleri sitede mevcut.
─░├žinize sinen keyifle kullanabilece─činiz bir saat alman─▒z dile─čimle.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hknmtn

Kay─▒t: 24 A─ču 2018, 23:47

Mesaj orienstyle » 02 Kas 2020, 16:35

hknmtn yazd─▒:Merhaba. Saat y─▒llar ├Ânce Orient taraf─▒ndan ├╝retilmi┼č vintage bir modelin yeniden ├╝retime al─▒nm─▒┼č─▒. Birebir ayn─▒s─▒. Benim ┼čahsen be─čendi─čim vintage bir modeldi. Yenilerinden ben de bir tane almay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m ama saat zevkim daha k├╝├ž├╝k ├žapl─▒ saatlere y├Âneldi─či i├žin bu aralar hedefimde, akl─▒mda yok. Be─čendi─čim g├╝zel bir model neticede.
─░ki kurma kolu olay─▒na a├ž─▒kl─▒k getirmeye ├žal─▒┼čay─▒m. Kollardan bir tanesi bildi─čimiz gibi saati ve takvimi ayarlamaya, istendi─činde g├╝├ž vermek i├žin mekanizmay─▒ kurmaya yararken, di─čeri saatin i├žindeki bezeli d├Ând├╝r├╝yor.
Otomatik kurmal─▒ konusunu da ┼č├Âyle ayd─▒nlatmaya ├žal─▒┼čay─▒m. Otomatik saatlerde kurarak da g├╝├ž verilebilmesi evet ekstra bir ├Âzelliktir. Ne i┼če yarar sorusuna cevab─▒m, yeterince hareket alamayan otomatik saatler g├╝├ž rezervini dolduramaz ve durur. ├ľzellikle masa ba┼č─▒ ├žal─▒┼čanlarda ya da g├╝nlerini hareketsiz ge├žirenlerde ve tabi saatin tak─▒lmad─▒─č─▒ g├╝nlerde bu tarz ┼čeyler olabilir. Mekanizmada kurma ├Âzelli─činin de olmas─▒ saatin hareket etmedi─či g├╝nlerde de durmamas─▒ i├žin kurularak g├╝├ž verilebilmesine olanak sa─člar.
Otomatik saatlerde kurma ├Âzelli─či var ise. Kurma kolu sonsuzdur. Normal mekanik kurmal─▒ saatlerde g├╝├ž rezervi tamamen dolunca art─▒k kurma kolu daha fazla kuramaz. Otomatiklerde ise b├Âyle bir ┼čey s├Âz konusu de─čildir. Tabi sonsuz kurabilmek demek sonsuz g├╝├ž rezervi anlam─▒na gelmez. Ne kadar kurulursa kurulsun belli bir g├╝├ž rezervi vard─▒r ve onun ├╝st├╝ne ├ž─▒kamaz. Yakla┼č─▒k 20-25 kurmada rezervini tam doldurur diye tahmin ediyorum. Daha fazla kurman─▒n zarar─▒n─▒ bilmem ama mant─▒─č─▒ yoktur.
Mekanizma olarak da Orient bence bu konuda kendini kan─▒tlam─▒┼č bir markad─▒r.
Orient Super King evet g├╝zel ve kendi halinde ikonik bir modeldir.
Ba┼čka ├Ânerilere a├ž─▒k oldu─čunuzu belirtmi┼čsiniz. Ben size Hamilton'un 2 modelini ├Ânerebilirim. Orient Super King ile ayn─▒ fiyatlarda Swiss Made ve ├žok ki┼či taraf─▒nda kabul g├Ârm├╝┼č ayr─▒ca ikinci el piyasas─▒ da olan bir marka ve modeller.
https://www.edipsaat.com/hamilton-h64455533
https://www.edipsaat.com/hamilton-h70455733
Farkl─▒ kadran renkleri sitede mevcut.
─░├žinize sinen keyifle kullanabilece─činiz bir saat alman─▒z dile─čimle.

De─čerli yorumunuz ve verdi─činiz bilgiler i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim. ┼×u an hali haz─▒rda Orient Mako XL siyah olan─▒n─▒ kullan─▒yorum. Hamilton hakk─▒nda bilgim yoktu sayenizde onu da ke┼čfetmi┼č oldum. Retro orient modeli ┼ču an listemin birinci s─▒ras─▒nda ├Âzellikle siyahl─▒ olan─▒ ├žok ┼č─▒k duruyor. ├çelik kordonlu saatlerle ilgileniyorum sadece. Dedi─činiz model de bir an akl─▒m─▒ ├želdi kafam epey kar─▒┼čt─▒ :) Ara┼čt─▒rmaya devam edece─čim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
orienstyle

Mesaj hknmtn » 03 Kas 2020, 01:30

Hocam ben kafa kar─▒┼čt─▒rmak istemem kesinlikle ama dedi─činiz gibi hali haz─▒rda bir Orient zaten var elinizde ve ba┼čka ├Ânerilere de a├ž─▒k oldu─čunuz i├žin b├Âyle bir ├Âneride bulundum. Hamilton'un bahsetti─čim modellerinin ├želik kordonlular─▒ da mevcut. Biraz daha pahal─▒ sadece.
https://www.edipsaat.com/hamilton-h70455133
https://www.edipsaat.com/hamilton-h64455133
*Bulman─▒z kolay olsun diye linkleri payla┼čt─▒m.
Saat alman─▒n ara┼čt─▒rma k─▒sm─▒n─▒n zevkli oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.
├ľncede dedi─čim gibi bahsetti─činiz retro model Orient benim de be─čendi─čim bir modeldir.
Kafan─▒za yatan, kullan─▒rken keyif alabilece─činiz bir model sat─▒n alman─▒z dile─čimle.
*Bu arada e─čer imkan─▒n─▒z var ise kafa kar─▒┼č─▒kl─▒─č─▒n─▒ gidermek i├žin saatleri bile─činizde deneyerek g├Ârmek ├žok faydal─▒d─▒r.
Sa─čl─▒kl─▒ g├╝nler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hknmtn

Kay─▒t: 24 A─ču 2018, 23:47

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 14 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners