Invicta Pro Diver için tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Invicta Pro Diver için tavsiye

Mesaj egowest » 07 Ağu 2020, 19:38

Merhaba. 6 yıldır pulsarı 3237x modelini kullanıyorum. Son derece memnunum. Ancak camın kenarında bulunan yine cam kısımda bir kırıklık oluştu. Bende yeni bir saat arayışına girdim. Otomatik saat almak istedim. Fazla bir bütçemde yok. Invicta pro diver modeli kafamda şuan.

Pulsar saatimin o üst kısmı da çarpmalar yüzünden kırıldı. Bu şekilde çarpmalar otomatik saate zarar verir mi?

Amazon üzerinden vergi ve kargo dahil 100 dolara alınabiliyor. Bu fiyata invicta pro diver nasıldır? Uzun zaman kullanmak istiyorum. Ya da bu fiyata önerebileceğiniz başka hangi saatler var? Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ve son olarak amazon üzerinde pro diver için üç farklı model numarasıyla satış var. Görsellik dışında bir fark varmıdır? 8926OB, 8926ve 8932 modelleri.
Kullanıcı avatarı
egowest

Re: Invicta Pro Diver için tavsiye

Mesaj receptuna5441 » 07 Ağu 2020, 21:19

San martin tuna vs37 uartz sn 003-g-g3
Seiko 10000 tl saatindeki mekanizmanin aynisi. Safir cam solar otomatik. 224 dolar civari. Aliexpress uzerinden alabilirsiniz. 50 tl vergi cikar. Fiyatini dusuk tutiyorlar. Amazon uzerindende aliniyor.

https://www.amazon.com/Automatic-Moveme ... th=1&psc=1

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
receptuna5441

Mesaj egowest » 07 Ağu 2020, 21:34

receptuna5441 yazdı:San martin tuna vs37 uartz sn 003-g-g3
Seiko 10000 tl saatindeki mekanizmanin aynisi. Safir cam solar otomatik. 224 dolar civari. Aliexpress uzerinden alabilirsiniz. 50 tl vergi cikar. Fiyatini dusuk tutiyorlar. Amazon uzerindende aliniyor.

https://www.amazon.com/Automatic-Moveme ... th=1&psc=1

1800 tl civarına geliyor. Güzel saat ancak benim için çok fazla şuanda. Bütçem şuanda maks 1000 TL.
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj syndrome23 » 08 Ağu 2020, 02:02

Geçen bir konuya daha yazmıştım, bende otomatik invicta prodiver var yeni aldım (9404). Bilezik ve bezel çok başarılı değil, saatin yan tarafında beni irite eden bir INVICTA yazısı var. Bunun dışında submariner homage olarak başarılı, şık saat diyebilirim.

Darbe kısmına gelirsek hiçbir otomatik saat için darbe iyi değildir, darbenin niteliğine de bağlı tabi bu. Ayrıca bence darbe gibi bir çekinceniz varsa bence safir kristal camlı bir saat alin. En nihayetinde mineral invicta mekanizma hasar görmese de çizilecektir.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj egowest » 08 Ağu 2020, 05:29

syndrome23 yazdı:Geçen bir konuya daha yazmıştım, bende otomatik invicta prodiver var yeni aldım (9404). Bilezik ve bezel çok başarılı değil, saatin yan tarafında beni irite eden bir INVICTA yazısı var. Bunun dışında submariner homage olarak başarılı, şık saat diyebilirim.

Darbe kısmına gelirsek hiçbir otomat için darbe iyi değildir, darbenin niteliğine de bağlı tabi bu. Ayrıca bence darbe gibi bir çekinceniz varsa bence safir kristal camlı bir saat alin. En nihayetinde mineral invicta mekanizma hasar görmese de çizilecektir.

Aslında cama darbe akacak şekilde çarpmıyorum hiç. Genelde saatin gövdesi çarpıyor. Aslında 700 tl vereceksem 300 daha verip mako 2 mi alsam diyorum. Sanırım her anlamda daha üstün bir saat. Ama aklıma takılan bir soru var. Şimdi 1000 küsür verip saat alacağım ya haftalık günlük saniye/dakika farkı çok olursa diye endişe ediyorum. Öyle birşey olursa burada yapılır mı? Maliyetli olur mu?
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj receptuna5441 » 08 Ağu 2020, 07:55

egowest yazdı:
syndrome23 yazdı:Geçen bir konuya daha yazmıştım, bende otomatik invicta prodiver var yeni aldım (9404). Bilezik ve bezel çok başarılı değil, saatin yan tarafında beni irite eden bir INVICTA yazısı var. Bunun dışında submariner homage olarak başarılı, şık saat diyebilirim.

Darbe kısmına gelirsek hiçbir otomat için darbe iyi değildir, darbenin niteliğine de bağlı tabi bu. Ayrıca bence darbe gibi bir çekinceniz varsa bence safir kristal camlı bir saat alin. En nihayetinde mineral invicta mekanizma hasar görmese de çizilecektir.

Aslında cama darbe akacak şekilde çarpmıyorum hiç. Genelde saatin gövdesi çarpıyor. Aslında 700 tl vereceksem 300 daha verip mako 2 mi alsam diyorum. Sanırım her anlamda daha üstün bir saat. Ama aklıma takılan bir soru var. Şimdi 1000 küsür verip saat alacağım ya haftalık günlük saniye/dakika farkı çok olursa diye endişe ediyorum. Öyle birşey olursa burada yapılır mı? Maliyetli olur mu?
Otomatik saati sifir alip sapma olma durumu her zaman olabiliyor. Sıfir saatin hemen bir bakima girmesi sizi uzebilir.
Biraz şans durumu.

Otomatik saatleri cocuklugumdan beri cok severdim ama sapma benim icin en buyuk sorun.
10 yil once casio saat almistim mpt serisi ayda 30 saniye ileri gidiyordu. Ersaya gonderdim sifiri geldi.

Simdi kulladigim saat casi ecd 900 edifie saatte bluetooth ozelligi var
Bit tusa bir kere basinca saat atomik saat verisini almis oluyor sapma sifir.

Benim icin en onemli ozellik.
Zevk meselesi saat olayi

Bir saate cok para verip zaman sapmasi olmasi insani uzer

Kullanıcı avatarı
receptuna5441

Mesaj danGerfuLL » 08 Ağu 2020, 08:54

Saatinizi dikkatli kullanmıyorsanız otomatik saat almanızı tavsiye etmem. Herkesin saat kullanım alışkanlığı farklı; ancak otomatik saatler quartz saatlere nazaran daha hassas. Çarpma, vurma, düşürme gibi durumlar için Victorinox I. N. O. X. Quartz biçilmiş kaftan. Safir camlı aynı zamanda. Amazon'da 199 $, biraz daha bütçenizi artırarak 1 tane edinmeniz sizin için daha faydalı gibi görünüyor.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj syndrome23 » 08 Ağu 2020, 16:55

egowest yazdı:

Otomatik saat mutlaka sapar özelikle de invicta gibi giriş düzeydeki saatler ister istemez sapıyor. İçerisinde Seiko mekanizma var bendekinin, bildiğim kadarıyla bütün Invicta'lar da aynı/benzer düzeyde mekanizmalar var yani biraz sapacaktır.

Mako 2'nin kalite algısı bence Prodiver'dan çok daha yüksek. Ama mutlaka o da sapacaktır bir miktar. Arkadaşın dediği gibi eğer sapma konusunda hassassanız bence de quartz bir saat alın. Quartz olmasına çok da takılmayın işini yapsın yeter bence.

Çok klişe bir tavsiye olarak nispeten popüler kasa bir Gshock (GA-2100 ya da DW 5600 gibi) veya safir camlı 10 yıl pil ömürlü klasik Casio (Edifice de dahil) modellerini de düşünebilirsiniz, MTS-100L-1A gibi.

Ben de saate çok özenli kullanamayan biri olarak düşük maliyeti, camının onarımının kolay olması sebebiyle Rus saatlerini ve dayanıklı oldukları için Gshockları tercih ediyorum. Gerçi ben camı da çiziyorum :)

Invicta konusunda isterseniz diğer arkadaşa özeldem yazdığım şeyleri ve atığım fotoğrafları doğrudan buraya kopyalayabilirim.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 94 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners