Field tipi, celik kordonlu otomatik saat onerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Field tipi, celik kordonlu otomatik saat onerisi

Mesaj coldylan » 27 Tem 2020, 16:23

Merhaba arkadaslar,

Gunluk is hayatinda takim elbiseyle birlikte kullanabilmek icin celik kordonlu field tipi otomatik bir saat arayisim var. Bilegim oldukca ince (16.5 cm), dolayisiyla tercihen 38 mm saatlere bakiyorum.

Su ana kadar yaptigim arastirmalar sonucunu hamilton khaki automatic H70455133, celik kordon, 38 mm modelini begendigimi soyleyebilirim. Daha once bu modeli satin almis olan arkadaslar nereden temin ettiklerini paylasabilirlerse cok memnun olurum. Konum:Istanbul

Ayrica, bunun disinda onerebileceginiz baska marka/modeller varsa onlari da duymak isterim.

Azami butcem 500 dolar.

Tesekkurler!
Kullanıcı avatarı
coldylan

Re: Field tipi, celik kordonlu otomatik saat onerisi

Mesaj eyimen » 27 Tem 2020, 16:51

Bu bütçedeki en iyi tercih budur kanımca :thumbup:
Bütçe artarsa Alpina ve Oris alternatifleri devreye girebilir.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj coldylan » 27 Tem 2020, 16:59

eyimen yazdı:Bu bütçedeki en iyi tercih budur kanımca :thumbup:
Bütçe artarsa Alpina ve Oris alternatifleri devreye girebilir.

cok tesekkurler, peki bu modeli Istanbul'da nerede bulup yakindan inceleyebilecegim konusunda bir fikriniz var mi?
Kullanıcı avatarı
coldylan

Mesaj Eterna » 27 Tem 2020, 17:21

İstediğiniz saat tam olarak seçtiğiniz saat olmuş. Konu başlığını gördüm ve direk yazmak üzere girdim. Ama gördümki siz zaten yazmışsınız.

Edip saat 3500 TL yazmış web sitesinde. Mağazaya gidip pazarlık yapın. Hatta Evren saate de mutlaka uğrayın onlar ile de pazarlık yapın. En uygun bu şekilde alırsınız diye düşünüyorum.

Saat çok şık ve kullanışlı. Khaki çok fazla alıp kullandım. Ve favorimdir. Eğer bu soruyu seneler önce sorsaydınız Victorinox Field vardı birde. Zaten çok benzeyen saatlerdi. Çelik hasır kordonlu modelide vardı. Ama hem üretimden kalktı hemde fiyatları sapıttı iyice. Hamilton dan pahalı oldu.

Siz en ideali bulmuşsunuz. Umarım hayırlısı olur.

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj worldtime » 27 Tem 2020, 18:59

Resim
Bende şöyle bırakayım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj Ankthas » 27 Tem 2020, 19:38

Eterna yazdı:İstediğiniz saat tam olarak seçtiğiniz saat olmuş. Konu başlığını gördüm ve direk yazmak üzere girdim. Ama gördümki siz zaten yazmışsınız.

Edip saat 3500 TL yazmış web sitesinde. Mağazaya gidip pazarlık yapın. Hatta Evren saate de mutlaka uğrayın onlar ile de pazarlık yapın. En uygun bu şekilde alırsınız diye düşünüyorum.

Saat çok şık ve kullanışlı. Khaki çok fazla alıp kullandım. Ve favorimdir. Eğer bu soruyu seneler önce sorsaydınız Victorinox Field vardı birde. Zaten çok benzeyen saatlerdi. Çelik hasır kordonlu modelide vardı. Ama hem üretimden kalktı hemde fiyatları sapıttı iyice. Hamilton dan pahalı oldu.

Siz en ideali bulmuşsunuz. Umarım hayırlısı olur.

Resim

Katılıyorum, hatta bence bu bütçede değil daha yukarıdaki bütçelerde de Hamilton - Khaki'den daha iyi bir field watch yok. Başka military field saatler var ama khaki kadar tarihi olan ikonik modeller değiller. Ayrıca bu Khaki 80 saat güç rezervli mekanizması, işçiliği, malzeme kalitesiyle üzmeyecektir kesinlikle. Bir tek lume zayıf, bir de siyah kadranlı modelde yansıma biraz fazla, antirefle olsa çok daha iyi olurmuş.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj oxygene » 27 Tem 2020, 23:19

Tam olarak field watch denilemez belki ama yurt dışından sipariş vermeye sıcak bakıyorsanız Baltic da düşünülebilir.

https://baltic-watches.com/fr/collections/all-watches

Resim
Kullanıcı avatarı
oxygene

Mesaj coldylan » 28 Tem 2020, 22:17

Kullanıcı avatarı
coldylan

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners