İlk otomatik saat önerileri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk otomatik saat önerileri

Mesaj wiedland » 22 Tem 2020, 22:10

Herkese merhaba,
Umarım herkes iyidir.Forumda yeniyim. Sizlerin bilgisine ihtiyacım olduğu için bu başlığı açıyorum. Özetlemem gerekirse, 4 saatim var hepsi quartz saatler. İlk otomatik saatimi almak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ancak Türkiye' de dolar ile birlikte saat fiyatları epey artmış durumda. Geçen sene 500 tl' ye bulduğum seiko 5 şu anda 1000+ tl civarı. Amazon.com'da invicta 9010OB modelini çok beğendim. Uzun zamandır altın rengi bir saat almak istiyordum ve bu saati buldum. Seiko mekanizması kullandığını öğrendim. Ürünün fiyatı vergi ve kargo dahil 99 dolara geliyor. Sizce bu saat otomatik saate geçiş için uygun olur mu ? Yoksa piyasada 650 tl'ye orientler var. Dediğim gibi altın rengi almakistiyorum uzun zamandır. Ama her türlü fikirlerinize açığım. Fiyat bandı olarak maksimum 1000 tl düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
wiedland

Re: İlk otomatik saat önerileri

Mesaj Ankthas » 22 Tem 2020, 23:41

Invicta iyidir otomatik saate geçiş için. Zaten altın renkli diver da biraz zor bulursunuz piyasada. Beğendiyseniz alın :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj wiedland » 23 Tem 2020, 00:49

Ankthas yazdı:Invicta iyidir otomatik saate geçiş için. Zaten altın renkli diver da biraz zor bulursunuz piyasada. Beğendiyseniz alın :thumbup:

Teşekkür ederim yorumunuz için.Bir takım yorumlar gördüm yerli ve yabancı olmak üzere. Markayı öven de var. Rolex benzerliğinden dolayı çok dibe çeken de.

Benim istediğim otomatik olsun ve mekanizması beni üzmesin, uzun sürelerde kullanayım. Bu isteklerimi karşılayacaksa eğer sipariş vermeyi düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
wiedland

Mesaj wiedland » 23 Tem 2020, 00:50

Ankthas yazdı:Invicta iyidir otomatik saate geçiş için. Zaten altın renkli diver da biraz zor bulursunuz piyasada. Beğendiyseniz alın :thumbup:

Teşekkür ederim yorumunuz için.Bir takım yorumlar gördüm yerli ve yabancı olmak üzere. Markayı öven de var. Rolex benzerliğinden dolayı çok dibe çeken de.

Benim istediğim otomatik olsun ve mekanizması beni üzmesin, uzun sürelerde kullanayım. Bu isteklerimi karşılayacaksa eğer sipariş vermeyi düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
wiedland

Mesaj syndrome23 » 23 Tem 2020, 14:00

Ben çok yeni bir invicta aldım Amazon'dan, 9404 modeli, fiyatı uygun ve beyaz kadranlı başka submariner homage bulamadığım için seçtim saati hem de Seiko mekanizması var üzmez diye düşündüm. Oldukça da ucuzdu. Genel olarak fena saat değil ama Türkiye'den almış olsam kesin iade ederdim, tam anlamıyla beğendim diyemem.

Aslında iki temel sebebi var saati beğenmememin.

1- Çelik bileziği çok kötü. O fiyatta bir saat için bile olağanüstü kötü diyebilirim. Türkiye'de herhangi bir alışveriş sitesinde 100 150 liraya rahatlıkla daha iyi çelik bilezik alınabilir ancak ben çelik olacaksa orijinal olsun diyen bir insan olduğumdan şimdilik değiştirmeyeceğim. Çelik bilezik olacaksa bir defa klikli olsun istiyorum ben bas-açıl şeklinde yani. Kaba kuvvetle açılanları sevmiyorum :D

2- Eğer Bezel kullanan ya da oynamayı seven birisiyseniz bezel'i çevirmek çok zor. Bezel zor döndüğü için değil bezel'i kavramak çok zor olduğu için.

Saati ucuz diye aldım bu arada, vergi + kargo dahil 800 lira civarı maaliyeti oldu bana (saatin fiyatı 80 dolar) o paraya da otomatik submariner homage bulmak imkansız açıkçası. Üstüne bu saat bir diver için oldukça küçük 40mm çapı var.

Eğer bileğiniz çok küçük değilse bütçeyi bir tık aşarak Orient'in diver'ları var o fiyata. Ama kesin altın rengi kasa diyorsanız Orient'te denk gelmedim, o yüzden Invicta daha iyi bir tercih olabilir. Ama diver modeller için açıkçası ama saat hem kalite algısı hem de görsel olarak bence Prodiver'dan daha başarılı Orient modelleri. Gerçi fiyatı da daha fazla :D

650 TL'lik Orient Star'ları ise ben görsel olarak açıkçası beğenmiyorum ve bana çok küçük geliyorlar. Tam sevdiğim saat tarzı o değil. Dediğim gibi altın rengi için bence de iyi bir tercih. Özellikle de bezel'e çok takılmıyoranız bileklik dışarıdan zaten fark edilmiyor.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj wiedland » 23 Tem 2020, 14:28

syndrome23 yazdı:Ben çok yeni bir invicta aldım Amazon'dan, 9404 modeli, fiyatı uygun ve beyaz kadranlı başka submariner homage bulamadığım için seçtim saati hem de Seiko mekanizması var üzmez diye düşündüm. Oldukça da ucuzdu. Genel olarak fena saat değil ama Türkiye'den almış olsam kesin iade ederdim, tam anlamıyla beğendim diyemem.

Aslında iki temel sebebi var saati beğenmememin.

1- Çelik bileziği çok kötü. O fiyatta bir saat için bile olağanüstü kötü diyebilirim. Türkiye'de herhangi bir alışveriş sitesinde 100 150 liraya rahatlıkla daha iyi çelik bilezik alınabilir ancak ben çelik olacaksa orijinal olsun diyen bir insan olduğumdan şimdilik değiştirmeyeceğim. Çelik bilezik olacaksa bir defa klikli olsun istiyorum ben bas-açıl şeklinde yani. Kaba kuvvetle açılanları sevmiyorum :D

2- Eğer Bezel kullanan ya da oynamayı seven birisiyseniz bezel'i çevirmek çok zor. Bezel zor döndüğü için değil bezel'i kavramak çok zor olduğu için.

Saati ucuz diye aldım bu arada, vergi + kargo dahil 800 lira civarı maaliyeti oldu bana (saatin fiyatı 80 dolar) o paraya da otomatik submariner homage bulmak imkansız açıkçası. Üstüne bu saat bir diver için oldukça küçük 40mm çapı var.

Eğer bileğiniz çok küçük değilse bütçeyi bir tık aşarak Orient'in diver'ları var o fiyata. Ama kesin altın rengi kasa diyorsanız Orient'te denk gelmedim, o yüzden Invicta daha iyi bir tercih olabilir. Ama diver modeller için açıkçası ama saat hem kalite algısı hem de görsel olarak bence Prodiver'dan daha başarılı Orient modelleri. Gerçi fiyatı da daha fazla :D

650 TL'lik Orient Star'ları ise ben görsel olarak açıkçası beğenmiyorum ve bana çok küçük geliyorlar. Tam sevdiğim saat tarzı o değil. Dediğim gibi altın rengi için bence de iyi bir tercih. Özellikle de bezel'e çok takılmıyoranız bileklik dışarıdan zaten fark edilmiyor.

Peki ürünün kasası da bileziği gibi mi? Ben bezeliyle çok oynayacağımı sanmıyorum. O yüzden sorun teşkil etmeyebilir. Türkiye' de altın renkli quartz saatler 1000+ tl olunca açıkçası bu parayı bir quartz saate vermek istemiyorum. Mekanizması tatmin edici kalitedeyse invicta daha mantıklı geliyor. Peki teslimatta sorun yaşadınız mı?
Kullanıcı avatarı
wiedland

Mesaj syndrome23 » 23 Tem 2020, 23:00

Kasasında bir sıkıntı yok bence. Açıkçası bilezik de aşırı kötü değil ben sevmedim sadece :) Beklentim daha yüksekti. 300 liralık Casio saatim var çelik bileziği çok daha iyi.

Teslimatta sorun yaşamadım, DHL sorunsuz çalışıyor, Aramex ise normale göre çok daha yavaş ama geliyor yine de. Amazon bu ikisini kullanıyor. Eğer vergiyi Amazon'un ödeyeceği şekilde (fullfillment by Amazon) alırsanız gümrükte hiç beklemezsiniz.

Ben de saçma sapan saatlere 1000 liradan fazla para vermemek için aldım. Ama nihayetinde bu saat 80-90 dolar civarında, beklentiyi de ona göre tutmak lazım. Fiyat/performans açısından başarılı bence. Biraz fazla gömdüm gibi olmuşum.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj wiedland » 23 Tem 2020, 23:35

syndrome23 yazdı:Kasasında bir sıkıntı yok bence. Açıkçası bilezik de aşırı kötü değil ben sevmedim sadece :) Beklentim daha yüksekti. 300 liralık Casio saatim var çelik bileziği çok daha iyi.

Teslimatta sorun yaşamadım, DHL sorunsuz çalışıyor, Aramex ise normale göre çok daha yavaş ama geliyor yine de. Amazon bu ikisini kullanıyor. Eğer vergiyi Amazon'un ödeyeceği şekilde (fullfillment by Amazon) alırsanız gümrükte hiç beklemezsiniz.

Ben de saçma sapan saatlere 1000 liradan fazla para vermemek için aldım. Ama nihayetinde bu saat 80-90 dolar civarında, beklentiyi de ona göre tutmak lazım. Fiyat/performans açısından başarılı bence. Biraz fazla gömdüm gibi olmuşum.

Görüşleriniz değerli deneyimleyen sizsiniz. :D Sonuçta ilk otomatik saatim için yeterli olacaktır anladığım kadarıyla. Shipping & Import Fees Deposit şeklinde ödemeyi gerçekleştireceğim. Fulfillment olacak bir nevi. Yurt dışı incelemelerine baktığımda beğenilen bir saat başlangıç seviyesi için. Hayal kırıklığına uğrayacağımı sanmıyorum. :D
Kullanıcı avatarı
wiedland

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 95 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners