Seiko Premier Kinetic Moonphase Doğru Tercih mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Premier Kinetic Moonphase Doğru Tercih mi?

Mesaj ahmetoz » 05 Ağu 2010, 16:05

Sevgili forum yazarı dostlarım, öncelikle aranızda bulunmaktan ve yazılarınızı takip etmekten mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.

Soruma gelince, kendime bir mezuniyet hediyesi almak istiyorum, seçeneklerim arasında belirttiğim Seiko Premier moon-phase modeli, Tissot PRC 200 Automatic Chronograph ve TAG Heuer Carrera Automatic Chronograph bulunuyor.

Hiç düşünmeden Seiko'yu tercih ederdim ama Seiko'nun marka değeri aklımı kurcalıyor. Diğer taraftan da Tissot ve Tag'ın fiyatları da acaba sadece markalarından dolayı mı o düzeylerde merak ediyorum.Seiko'nun başarısı inkar edilemez ama benim bilmediğim bir handikapi var mı onu da merak ediyorum. Son olarak bu markaları sadece makinaları düzeyinde incelersek, sonuç ne olur?

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ahmetoz

Re: seiko premie kinetic moon phase doğru tercih mi?

Mesaj winterdrops » 05 Ağu 2010, 16:51

Seiko'nun bahsettiğin modeli zannedersem kinetic olanlarından. Diğer iki saat ise otomatik saatler. Bu klasmanda Tag Carrera modeli fiyat olarak diğer iki modelden çok çok yüksektir, umarım bunu biliyorsundur. Bu üç saat arasında yıllarca bozulmadan çalışacak olan saat kesinlikle Seiko olur. Tag ve Tissot marka değeri ve dizayn olarak daha karizmatiktir ama kalite ve sağlamlık dersen Seiko'nun eline su dökemezler bence. Bende aynı ikilemleri yaşadım ve hala yaşıyorum maalesef. Ama gerçek şuki Tissot ve Tag hiç ummadığın bir anda yarı yolda bırakır.
Kullanıcı avatarı
winterdrops

Re: Seiko Premier Kinetic Moonphase Doğru Tercih mi?

Mesaj financeexe » 27 Ağu 2010, 00:28

Açıkcası bende bu aralar premier modellerinden birini almak istiyorum. Aslında konu biraz Seiko'nun bir Japon markası olmasından kaynaklanıyor. Yani gerçek saat tutkunları Seiko'ya her zaman mesafeli duruyorlar. Tabi bunda çoğu modelinin otomatik olmamasıda bir sebep. Bence Seiko'nun premier serisi gayet başarılı. Yani bence herhangi bir dezavantajı yok. Ancak bu model kinetiktir. Yani gücünü hareketten almasına rağmen tam otomatik bir saat değildir. Kısaca melez diyebiliriz. Ayrıca Quartz hassasiyetine sahip olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım. Çok araştırmadım ama pilinin ömrünü 20 yıl olarak duymuştum. Doğrumu bilmiyorum. Ben daha uzun olabileceğini düşünüyorum. Aslında benim bu seride hoşuma giden şey özellikle deri kordonlu modellerinin hem klasik hemde spor giyimle uyumlu olmasıdır. Yani günlük hayatta kullanışlı modeller.
Kullanıcı avatarı
financeexe

Re: seiko premie kinetic moon phase doğru tercih mi?

Mesaj Clk » 27 Ağu 2010, 00:41

winterdrops yazdı: Ama gerçek şuki Tissot ve Tag hiç ummadığın bir anda yarı yolda bırakır.

Ben bu basligi görmemistim... Yukarida ki cümleyi hangi donelere dayanarak yazdin Winterdrops?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Jazz » 27 Ağu 2010, 09:15

winterdrops,
benim aldığım ilk otomatik saat tag heuer carrera idi..senelerdir (4 sene) kullanıyorum hala en ufak bir problem yaşamadım..ayrıca tag heuer le ilgili dediğiniz gibi genel bir şikayete de hiç şahit olmadım bu arada..münferit olaylar mutlaka olacaktır.. eğer üretimle ilgili bir sıkıntısı yoksa kötü kullanılmadığı sürece otomatik makinalar uzun seneler sorunsuz çalışır.. tissot um olmadığı için bu markahakkında yorum yapamayacağım..
Kullanıcı avatarı
Jazz

Mesaj razz » 27 Ağu 2010, 09:48

Yaklaşık iki sene kadar TAG Heuer Carrera Chronograph, bir seneden fazla süreyle de Tissot LeLocle Chronograph kullandım.. Her ikisi de 7750 tabanlı kalibrelere sahipti.. Bu saatleri kendi kullandığım zaman zarfında en ufak bir problem yaşamadım..
Ayrıca 7750'nin sağlamlık, uzun ömürlülük, sorunsuzluk ve servis verme kolaylığı konusundaki başarısını nette araştırıp görmek mümkün..
Bunun yanısıra Seiko Arctura Kinetic Chronograph da kullandım.. Bu saatle ilgili bir sorun yaşadığımı da hatırlamıyorum..
Ancak Seiko'nun bahsi geçen TAG ve/veya Tissot'a nazaran sorunsuzluk başlığı altında bariz üstün olduğu çıkarımını doğru bulmuyorum.. Bunun doğrusunun, winterdrops'un öne sürdüğünün tersi olduğunu söylemek de yanlış olur bu arada..
Sonuçta bahsi geçen markalar kendini ispatlamış, üretim teknikleri ve işçilik kalitesi açısından düzgün isimler..
Fakat kullanılan teknoloji itibarıyla birbiriyle kıyaslanabilecek ürünler TAG Heuer ve Tissot'tur.. Eğer Seiko'nun otomatik bir modeli tercih edilseydi o zaman Seiko'da bu kıyasa dahil olabilirdi..

Forumda Seiko'nun marka değeri, TR'deki yapılanması, resmi ithalatı yapılan modellerin kısıtlı ve sürekli aynı tipte ürünlerden oluşması, servis kalitesi ve bazı spesifik modellerinin kullanıcı yorumları gibi başlıkları bulmak mümkün..
Aynı şekilde TAG Heuer Carrera'da forumda oldukça itibar gören bir model.. Yine bu saatle ilgili de pek çok bilgi, yorum vs. forumda mevcut..
Karar vermeden önce biraz vakit ayırıp okuyun derim..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners