Astrolojik saat önerisi 50k' ya kadar

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Astrolojik saat önerisi 50k' ya kadar

Mesaj albus » 19 Haz 2020, 17:08

Merhaba değerli forum dostlarım,

Çoğumuz en az bir defa yıldızları ve gökyüzünü seyre dalmışızdır. Ben genellikle çocukken ki hatıralarıma baktığımda ki yıldızlar ne kadar çoktu öyle :roll: şimdi şehir yaşantısı, etrafımızdaki ışıkların çokluğundan göremez ve ilgimizi kaybeder olduk. En azından benim açımdan bu böyle. Ama içimde ve aklımda her zaman gökyüzüne, yıldızlara ve gezegenlerin sahip oldukları güce, bıraktıkları enerjiye, herhalde ucundan da olsa biraz bağlıyız gibime geliyor. Tabiki buna inanan ve inanmayanlar olabilir. Fakat bu konunun bir çok saatte harika bir şekilde de işlendiği bir çok model var. İlgili olduğum bu konuyu mutlaka alakalı olarak kolumda görmek isterim. Bir çok saat modeli aklımdan geçiyor ama sizde takdir edersiniz ki, bir çoğu yüksek komplikasyon barındıran ve gücümün yetmeyeceği meblağlarda :D örnek
Resim
Resim

Bütçem bu bebekleri karşılayamaz :D bu sebeple 50k ya kadar astrolojik bir saat tavsiyeniz olursa harika olur. :champ:
Kullanıcı avatarı
albus

Re: Astrolojik saat önerisi 50k' ya kadar

Mesaj Cruciatus » 19 Haz 2020, 17:50

Astrolojik değil de astronomik diyelim. Farklı şeyler çünkü..
Astronomik takibe yarayan komplikasyonlar içeren mekanik saatlerin fiyatı da astronomik oluyor maalesef. Daha basit versiyonları var mı bilmiyorum ama o bütçeye bulamazsınız gibi geliyor. IWC’nin bir modeli vardı ama örnek verdiğiniz modellerle karşılaştırılamaz, o bile bütçenizin 5-6 katı fiyatına satılıyordu diye hatırlıyorum. Ama akıl akıldan üstündür belki bilen biri çıkar..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj albus » 19 Haz 2020, 18:04

Cruciatus yazdı:Astrolojik değil de astronomik diyelim. Farklı şeyler çünkü..
Astronomik takibe yarayan komplikasyonlar içeren mekanik saatlerin fiyatı da astronomik oluyor maalesef. Daha basit versiyonları var mı bilmiyorum ama o bütçeye bulamazsınız gibi geliyor. IWC’nin bir modeli vardı ama örnek verdiğiniz modellerle karşılaştırılamaz, o bile bütçenizin 5-6 katı fiyatına satılıyordu diye hatırlıyorum. Ama akıl akıldan üstündür belki bilen biri çıkar..

Citizen Astrodea ve Meistersinger Astroscope var ilk etapta bütçemin ulaşabileceği ama forumdaki bir çok saat severin farklı fikirleri olabileceğini düşünüyorum. Örnek verdiğiniz IWC bile dediğiniz gibi çok yüksek meblağlarda.
Kullanıcı avatarı
albus

Mesaj Ok7 » 19 Haz 2020, 18:07

Evet epey yüksek fiyatları ama moral bozmayın (:Resim

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj albus » 19 Haz 2020, 19:19

Ok7 yazdı:Evet epey yüksek fiyatları ama moral bozmayın (:Resim

:lol: :lol: Afiş çok iyiymiş Ok7, moral bozmak yok en kötü Citizen Astrodea yı bulmaya çalışıcam. Onu bulması belki daha zor olabilir ama :D
Kullanıcı avatarı
albus

Mesaj Ankthas » 19 Haz 2020, 19:53

Belki benzer konseptten moonphaseli saatlere yönelebilirsiniz, daha bütçe dostu örnekler mevcut. Mesela benim çok beğendiğim C Ward Moonglow orijinal bir örnek:

Resim

https://www.christopherward.eu/c1-moonphase-glow-693514

Eğer oradaki bütçe tl değil dolarsa şu iki saate de göz atabilirsiniz:

Moser Cie Concept Moon
Resim

Arnold & Sons Moon Aventurine
Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj hlkshnr » 19 Haz 2020, 21:35

Ok7 yazdı:Evet epey yüksek fiyatları ama moral bozmayın (:Resim

Süper [emoji1787]

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Bond » 19 Haz 2020, 23:48

Emre hepsi değil ama bütçe dahilinde önceki serilerden bazı modellerini bulabilmek mümkün. Christiaan van der Klaauw astronomi ile alakalı saatler üreten en başarılı markalardan bence. Sahibi ile beraber çoğu modelini yakından inceledim, kadran / kalibre işçilik ve detayları bir çok bağımsız, butik ve ana akım markayı sollar. Elbette fiyatları bazı modellerde komplikasyonlar ve değerli taş kullanımı sebebi ile çok yükseliyor. Sadece ay fazı ile yetinirim ve macera aramam dersen Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon ayrılan bütçeye iyi bir şeçenek olur.

Christiaan van der Klaauw Astronomical Watches :arrow: http://www.klaauw.com/eng
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners