Sinn u50 hakkında bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sinn u50 hakkında bilgi

Mesaj afl » 16 May 2020, 16:31

Selam Caner,

2019 kasım sonu Sinn'in davetlisi olarak fabrika ziyaretine gittim. Sinn eskiden beri çok beğendiğim bir marka ve bence onun üzerine tool watch yok. İlk önerim asla denemeden alma.
Sorularının cevabına gelince, fabrikadaki showroom en doğru yer. İstisnasız her model var ve ayrıca her modeli istediğin bezel ve kayış opsiyonu ile deneyebilirsin. Kayış ve bezel değişimi son derece kolay olduğu için hepsini deneme şansın var. Ben bir U2 almıştım. Hem çelik bezel ve çelik kayış ile aldım ama siyah bezel ve kırmızı silikon kayış da eklettim. Bu arada silikon kayış kullandığım en kaliteli ve rahat kayış. Ben bütçene göre aynı kombinasyonu öneririm. U50S yani siyah kasayı önermem. Ama çelik kasa üzeri siyah bezeli opsiyon olarak almanı tavsiye ederim.

Kasa ve bileziği kesinlikle tegimented tercih etmeni öneririm. Çiziklere hassasiyetini hatırlıyorum. Fabrikada elime bir tornavida verdiler ve kasayı bileziği tokayı çiz dediler. Çizemedim. İkinci denemede iyice yüklendim ve biraz metal tozu oluştu. Çizdim dedim. Üfle dediler, üfledim, çizik yok. Tornavida aşıntısoydı. Dolayısıyla tegiment şart ve çok başarılı.

Klips için de büyük olan daha rahat. Ama denersin ve sana en rahat olanı seçersin.

İndirim pek mümkün değil. Ama tax free mümkün. Oradan alacağın dökümanı Almanya çıkışında red custom line da damgalatıyorsun ve Türkiye'ye gelince Sinn 'e geri gönderiyorsun o kadar. Global blue falan gibi aracılar yok. %14,5 gibi geri alıyorsun yanlış hatırlamıyorsam, ki bu da gayet iyi.

Onun dışında bir şey yapmana gerek yok. İster kolunda ister çantanda gel.

Sitesinde stokta yok ve teslim tarihi iki hafta yazsa da şu anda showroomda var, ve online alan ilk sahiplerine ulaştı bile.

Son söz, kesinlikle tavsiye ederim.

Küçük bir ek, online olursa oradan vergisiz çıkar ve burada gümrük vergisi + kdv ödemek zorundasın.

Değişik bezel ve bileziklerle.
ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj MehmetKaratürk » 16 May 2020, 16:48

Çok değerli bilgiler için teşekkürler Kerem abi :champ:

Caner bu arada bileğin hatırladığım kadarı ile çok kalın değildi metal bilezik kaba durur gibime geliyor kaldı ki silikon kordonun konforuda tescillendi gibi ilk resim muhteşem ve siyah silikon kordon siyah kadran ile harika olur bencede
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj Caner1983 » 16 May 2020, 18:02

Değerli bilgiler için teşekkürler, ben bezelin hepsinde tegimented olduğunu bilmiyordum.
Kb8, Althor, kakefe, Mehmet :champ: :champ: :champ:
Kerem abi zaten sinn hayranı olduğunuzu biliyorum, tegimented deneyimi, tax free(%14.5 iyi bir oran) ve ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederim :champ:
Çelik bezel, siyah slikon, uzun klips :thumbup:
Alamazsam da gönlümde :thumbup:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj sphinx » 16 May 2020, 18:17

Bu tegimented olayı çok iyiymiş. Hassas bünyeler için bulunmaz nimet.
Kullanıcı avatarı
sphinx

Mesaj kiwi21 » 16 May 2020, 20:44

Kerem abi, verdigin bilgiler icin cok tesekkurler. Tegimented ozelligini Sinn'in tum saatlerine uygulayabiliyor muyuz yoksa sadece bahsedilen model ozelinde mi?
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj afl » 16 May 2020, 21:41

kiwi21 yazdı:Kerem abi, verdigin bilgiler icin cok tesekkurler. Tegimented ozelligini Sinn'in tum saatlerine uygulayabiliyor muyuz yoksa sadece bahsedilen model ozelinde mi?
Kıvanç tegiment, çeliğin bir işlemle üst katmanın ekstra sertleştirilmesi. Tüm çelik kasa / bilezik Sinn modellerinde yapılıyor.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Cruciatus » 16 May 2020, 21:49

Sinn’in bir ara (geçen sene) Türkçe sayfası da yok muydu? Çok iyi hatırlıyorum olduğunu ama şuan yok..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj kiwi21 » 16 May 2020, 22:16

afl yazdı:
kiwi21 yazdı:Kerem abi, verdigin bilgiler icin cok tesekkurler. Tegimented ozelligini Sinn'in tum saatlerine uygulayabiliyor muyuz yoksa sadece bahsedilen model ozelinde mi?
Kıvanç tegiment, çeliğin bir işlemle üst katmanın ekstra sertleştirilmesi. Tüm çelik kasa / bilezik Sinn modellerinde yapılıyor.
Tesekkur ederim abi. 556 rs diye gecen modeli var. 38.5 mm'lik boyutuyla cezbediyor.
Cruciatus yazdı:Sinn’in bir ara (geçen sene) Türkçe sayfası da yok muydu? Çok iyi hatırlıyorum olduğunu ama şuan yok..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet vardi. Saniyorum pazara girmek icin bi on calismaydi ama sonra vaz mi gectiler ne oldu bilmiyorum. Su an ulasilamiyor.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 163 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners