Dress watch ama hangisi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Dress watch ama hangisi?

Mesaj ermansire » 03 May 2020, 02:37

Merhaba dostlar. Uzun zamandır foruma girmemişim umarım herkesin sağlığı yerindedir.

Evde oturmaktan herkesin zamanı bol, millet bütün gün saat bakıyor, bendeki karantina kaşıntısı da dress watch olarak kendini gösterdi.

Aklımda uzun zamandır yer eden PP 5196G-001 calatrava ve Breguet Classique 5157 modelleri var.

Site gezmekten aklıma yeni peydah olan IWC'nin gayet ulaşılabilir calibre 89 modelleri var. Ki bu kaşıntıyı 5-6 kat ucuza bitirebilir. Dress watch'ın bilek süresinin çok daha kısıtlı olacağı varsayımı da etken.

Velhasıl kelam kaşınıp kaşınıp dinse güzel olur ama dinmezse siz ne tavsiye edersiniz?
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Re: Dress watch ama hangisi?

Mesaj rolexcollector » 03 May 2020, 04:17

ALS Saxonia.
Aynı kaşıntı bende de var ve sanırım en doğru yol bu

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj anywhere » 03 May 2020, 12:33

Bence Calatrava :champ:
Kullanıcı avatarı
anywhere

Mesaj Eskimemur » 03 May 2020, 13:13

Calatrava
Kullanıcı avatarı
Eskimemur

Mesaj Ankthas » 03 May 2020, 13:51

Bregeut Classique benim high-end dress watchda net favorim. Fakat alınacaksa mutlaka enamel versiyonu alınmalı, yakından da görme şansı buldum ve kadran çok özel. Şu asilliğe bakar mısınız:

Resim

Resim

Calatrava tabi ki dress watch denince akla ilk gelen saatlerden. Ekonomik olması açısından vintage modeller düşünülebilir, 10k civarına çok temiz modeller bulunabiliyor Türkiye'de bile, fiyat performans oranı çok yüksek. Saxonia alınacaksa da bence mutlaka moonphase'li olmalı, sade hali çok sade be :D

Bütçelere göre benim naçizane dress sıralamam şu şekilde:

Tissot - Visodate < Hamilton - Jazzmaster < Longines - Flagship < Nomos - Orion < Cartier - Tank < Grand Seiko - ince modelleri < Blancpain - Villeret < JLC - Reverso ≤ JLC - Ultra Thin Moonphase < VC - Patrimony < PP - Calatrava < Breguet Classique < Jacquet Droz - Grand Seconde < Moser PP Moon concept

Tabi spesifik model belirtemedim bu yüzden fiyatlar oynayabilir, mesela Jacquet Droz gamında fevkalade ürünler var insan bakmaya kıyamıyor, keza Reverso'nun da binbir türlü versiyonu var. Bağımsız üretici bilgim de çok sınırlı olduğu için o topa hiç girmedim bile sadece Moser'i takip ediyorum ve Concept serisi muazzam, bambaşka bir boyut ve eşi benzeri yok.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj debra » 03 May 2020, 16:13

Resim

Hic suphesiz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Merdo » 03 May 2020, 17:44

Lange and Sohne 1815 up/down veya Düz 1815
Kullanıcı avatarı
Merdo

Mesaj Cruciatus » 03 May 2020, 18:38

Breguet tüm öneriler içerisinde açık ara en zarifi bence. Kusursuz bir dress watch. Elbette çok öznel bu beğeni konusu ama benim şhsi fikrim dress watch söz konusu olunca Breguet’nin girdiği listelerde başkasının kazanması zor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners