Saat Önerisi ve Seiko 5 Sports

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat Önerisi ve Seiko 5 Sports

Mesaj Reczebb » 29 Nis 2020, 14:29

Ankthas yazdı:
Reczebb yazdı:
Ankthas yazdı:Bence 2. el SKX alın, daha bikaç gün önce 1700 TL'ye SKX007J satıldı forumda, mutlaka yine denk gelir bütçeniz civarına.
Merhaba, bilmedigim icin soracagim. 200m su gecirmezlik harici skx'in artisi nedir? Klasiklesmis olmasi durumu mu?

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Türk Edebiyatındaki Servet-i Fünun ile Fecr-i Ati karşılaştırmasını bilir misiniz? Lisede kalıp gibi Fecr-i Ati topluluğu işlenirken her zaman Servet-i Fünun Edebiyatı'nın "silik bir kopyası" denir. İşte yeni 5KX'ler de SKX'lerin silik bir kopyası diyebiliriz. Güzel bir saat ama aynı tadı vermiyor :(

Benim için eksi yanlarını saymak gerekirse:

- Bence SKX'lerin en büyük artısı olan jübile bileziğin standartta mevcut olmaması. Ayrıca alıp takmak lazım.
- Güvenle denize girememek(kilitli tepe olmaması).
- Garip ve çirkin Seiko 5 logosu.
- Tarihi ve ikonik olmaması.
- Arka kapakta Kanagawa dalgası olmaması.
- İkinci elde belki de en az değer kaybeden(genelde kaybetmeyen) Seiko olması.

Bunlara karşılık tek artısı 4R mekanizması, ama o da benim için pek bir şey ifade etmiyor, çünkü zaman tutmasını önemsemiyorum ve elle kurmasam da olur hatta sallamak hoşuma gidiyo :D
Bir kısmı subjektif olsa da güzel bir yorum. Teşekkür ederim. Saatlerin mantiksal (mekanizma, malzeme) bir yönü olduğu kadar duygusal bir yönü olduğunu da güzel anlatmışsınız.

“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj billythekid » 29 Nis 2020, 17:35

Ankthas yazdı:
Reczebb yazdı:
Ankthas yazdı:Bence 2. el SKX alın, daha bikaç gün önce 1700 TL'ye SKX007J satıldı forumda, mutlaka yine denk gelir bütçeniz civarına.
Merhaba, bilmedigim icin soracagim. 200m su gecirmezlik harici skx'in artisi nedir? Klasiklesmis olmasi durumu mu?

Hocam Türk Edebiyatındaki Servet-i Fünun ile Fecr-i Ati karşılaştırmasını bilir misiniz? Lisede kalıp gibi Fecr-i Ati topluluğu işlenirken her zaman Servet-i Fünun Edebiyatı'nın "silik bir kopyası" denir. İşte yeni 5KX'ler de SKX'lerin silik bir kopyası diyebiliriz. Güzel bir saat ama aynı tadı vermiyor :(

Benim için eksi yanlarını saymak gerekirse:

- Bence SKX'lerin en büyük artısı olan jübile bileziğin standartta mevcut olmaması. Ayrıca alıp takmak lazım.
- Güvenle denize girememek(kilitli tepe olmaması).
- Garip ve çirkin Seiko 5 logosu.
- Tarihi ve ikonik olmaması.
- Arka kapakta Kanagawa dalgası olmaması.
- İkinci elde belki de en az değer kaybeden(genelde kaybetmeyen) Seiko olması.

Bunlara karşılık tek artısı 4R mekanizması, ama o da benim için pek bir şey ifade etmiyor, çünkü zaman tutmasını önemsemiyorum ve elle kurmasam da olur hatta sallamak hoşuma gidiyo :D

Tekrardan söylüyorum Seiko 5 Sports'u kafama koyduğum için sanırım fakat; SKX'in turuncuyla yazılmış DIVER'S 200m'dense Seiko 5'te ki Automatic el yazısı daha çok hoşuma gitti. Jübile bilezik büyük eksiklik onu ayrıca alıp kullanmak çok isterim. Kafamda bir fikir oluştu diyebilirim. Sanırım Seiko 5 SRPD53K alacağım.
Kullanıcı avatarı
billythekid

Mesaj timeluxury » 29 Nis 2020, 18:18

Skx009k2 ve yeni seiko 5 kullanıcısı olarak benim tercihim yeni seiko 5 olur..Tabii beğeni kişiden kişiye değişir..Yeni seiko 5'lerde renk çeşitliliği de oldukça fazla.Hangisini beğenirseniz alabilirsiniz.Kesinlikle pişman olmazsınız.
Kullanıcı avatarı
timeluxury

Mesaj hknmtn » 29 Nis 2020, 19:34

Diver tarzı bir model aradığınızı düşünürsek. Citizen ve Orient modellerine de bakabilirisiniz.
https://www.n11.com/arama?q=citizen+ny
https://www.n11.com/arama?q=citizen+nh
https://www.n11.com/arama?q=orient+FAA
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 190 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners