TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Saat ├ľnerisi ve Seiko 5 Sports

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat ├ľnerisi ve Seiko 5 Sports

Mesaj billythekid » 29 Nis 2020, 03:00

Merhaba arkada┼člar. Uzun zamand─▒r hayallerimi s├╝sleyen otomatik bir saat i├žin para biriktiriyorum. ├ľ─črenci oldu─čumdan ┼ču s─▒ralar elimde ancak 1600tl b├╝t├žem var. Seiko SKX007 ile ba┼člayan hedefim, biraz daha ucuz oldu─čundan dolay─▒ Seiko 5 Sports'a d├Ân├╝┼čm├╝┼č durumda. Seiko 5 Sports hakk─▒ndaki d├╝┼č├╝ncelerinizi ve varsa b├╝t├žeme uygun saat ├Ânerilerinizi bekliyorum dostlar. ┼×imdiden ├žok te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
billythekid

Kay─▒t: 03 Eki 2019, 01:50

Re: Saat ├ľnerisi ve Seiko 5 Sports

Mesaj SelAc » 29 Nis 2020, 04:01

3 tane seiko 5 sports sahibi olarak hepsini severek kullan─▒yorum. Keyfinize ve b├╝t├ženize g├Âre model se├žip alabilirsiniz. 750 TL ile 2000 TL aras─▒nda fiyatlar─▒ var. ─░kinci el de d├╝┼č├╝n├╝lebilir.
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj Ankthas » 29 Nis 2020, 12:45

Bence 2. el SKX al─▒n, daha bika├ž g├╝n ├Ânce 1700 TL'ye SKX007J sat─▒ld─▒ forumda, mutlaka yine denk gelir b├╝t├ženiz civar─▒na.
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj billythekid » 29 Nis 2020, 13:01

SelAc yazd─▒:3 tane seiko 5 sports sahibi olarak hepsini severek kullan─▒yorum. Keyfinize ve b├╝t├ženize g├Âre model se├žip alabilirsiniz. 750 TL ile 2000 TL aras─▒nda fiyatlar─▒ var. ─░kinci el de d├╝┼č├╝n├╝lebilir.

Zahmet olmazsa e─čer ve tabi ki isterseniz saatlerinizi g├Ârebilmek ├žok isterdim. ┼×u aralar d─▒┼čar─▒ya ├ž─▒kmak istemedi─čimden uzun zamand─▒r bir saat satan d├╝kkana gitmedim. Bir de sizin g├Âz├╝n├╝zden bu saatleri g├Ârmek isterdim. Pepsi bezel a├ž─▒k ara favorim bu arada.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
billythekid

Mesaj billythekid » 29 Nis 2020, 13:03

Ankthas yazd─▒:Bence 2. el SKX al─▒n, daha bika├ž g├╝n ├Ânce 1700 TL'ye SKX007J sat─▒ld─▒ forumda, mutlaka yine denk gelir b├╝t├ženiz civar─▒na.

San─▒r─▒m kafama Seiko 5 modelini koydu─čumdan ┼čimdi de SKX'in bezel ├╝zerindeki noktalar─▒ ├žok fazla geliyor :lol: 2.el ┼ču durumda yap─▒lmas─▒ zor bir al─▒┼čveri┼č olur san─▒r─▒m. Hala ara┼čt─▒rmaya devam ediyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
billythekid

Mesaj Reczebb » 29 Nis 2020, 13:45

Turuncu modelini kullan─▒yorum. G├╝nl├╝k 3sn civari sapmasi var. Bilezigi cok kaliteli degil. Yine olsa yine alirim. Sunburst kadranlar canli baktiginizda olduk├ža g├╝zel. Mavi (pepsi bezel) ve turuncuyu denedim ben. Resim

SM-M205F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
ÔÇťSaatin kendisi mek├ón, y├╝r├╝y├╝┼č├╝ zaman, ayar─▒ insand─▒r.ÔÇŁ
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Reczebb

Kay─▒t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj Reczebb » 29 Nis 2020, 13:48

Ankthas yazd─▒:Bence 2. el SKX al─▒n, daha bika├ž g├╝n ├Ânce 1700 TL'ye SKX007J sat─▒ld─▒ forumda, mutlaka yine denk gelir b├╝t├ženiz civar─▒na.
Merhaba, bilmedigim icin soracagim. 200m su gecirmezlik harici skx'in artisi nedir? Klasiklesmis olmasi durumu mu?

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Reczebb

Mesaj timeluxury » 29 Nis 2020, 13:59

Ben yeni seiko 5 srpd53k modelini ├Âneririm...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
timeluxury

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 07 Eki 2017, 13:02

Mesaj Reczebb » 29 Nis 2020, 14:11

Reczebb yazd─▒:Turuncu modelini kullan─▒yorum. G├╝nl├╝k 3sn civari sapmasi var. Bilezigi cok kaliteli degil. Yine olsa yine alirim. Sunburst kadranlar canli baktiginizda olduk├ža g├╝zel. Mavi (pepsi bezel) ve turuncuyu denedim ben. Resim

Bir de bazi arkada┼člar bahsetmisler. Indislerin kayma yada hizalanmama durumu oluyor. G├Ârerek almakta fayda oldugunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Her muadiline g├Âre uygun fiyatli seiko diver g├Ârd├╝─č├╝mde bu aklima geliyor.

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Reczebb

Mesaj Ankthas » 29 Nis 2020, 14:17

Reczebb yazd─▒:
Merhaba, bilmedigim icin soracagim. 200m su gecirmezlik harici skx'in artisi nedir? Klasiklesmis olmasi durumu mu?

Hocam T├╝rk Edebiyat─▒ndaki Servet-i F├╝nun ile Fecr-i Ati kar┼č─▒la┼čt─▒rmas─▒n─▒ bilir misiniz? Lisede kal─▒p gibi Fecr-i Ati toplulu─ču i┼členirken her zaman Servet-i F├╝nun Edebiyat─▒'n─▒n "silik bir kopyas─▒" denir. ─░┼čte yeni 5KX'ler de SKX'lerin silik bir kopyas─▒ diyebiliriz. G├╝zel bir saat ama ayn─▒ tad─▒ vermiyor :(

Benim i├žin eksi yanlar─▒n─▒ saymak gerekirse:

- Bence SKX'lerin en b├╝y├╝k art─▒s─▒ olan j├╝bile bilezi─čin standartta mevcut olmamas─▒. Ayr─▒ca al─▒p takmak laz─▒m.
- G├╝venle denize girememek(kilitli tepe olmamas─▒).
- Garip ve ├žirkin Seiko 5 logosu.
- Tarihi ve ikonik olmamas─▒.
- Arka kapakta Kanagawa dalgas─▒ olmamas─▒.
- ─░kinci elde belki de en az de─čer kaybeden(genelde kaybetmeyen) Seiko olmas─▒.

Bunlara kar┼č─▒l─▒k tek art─▒s─▒ 4R mekanizmas─▒, ama o da benim i├žin pek bir ┼čey ifade etmiyor, ├ž├╝nk├╝ zaman tutmas─▒n─▒ ├Ânemsemiyorum ve elle kurmasam da olur hatta sallamak ho┼čuma gidiyo :D
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners