Hangi seiko ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hangi seiko ?

Mesaj ozguratalay » 11 Nis 2020, 23:02

Merhabalar
800-1200 tl aralığında, günlük kullanım için saat ararken 2 adet seiko modeli ile karşılaştım. Görünümlerini çok beğendim. Birbirlerine çok benziyorlar ve arada 400 tl gibi fiyat farkı mevcut. Seçim yaparken görünüş dışında neye bakılır bilmediğim için sizlere sormak isterdim.

1.Model : https://www.hepsiburada.com/seiko-5-snz ... 0000042AB1

2.Model : https://www.hepsiburada.com/seiko-snk80 ... 00000ILD4E

Merak ettiğim ne gibi farkları mevcut olduğu birde kayışlarını değiştirebilir miyim ?
Kullanıcı avatarı
ozguratalay

Re: Hangi seiko ?

Mesaj hb8 » 11 Nis 2020, 23:06

Kasa boyutları farklı diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hb8

Mesaj hknmtn » 11 Nis 2020, 23:32

snzg 42 mm - snk 37mm
snzg, snk'ya göre fosforları daha güçlü , suya dayanıklılığı daha yüksek.
snzg field - snk flieger.
Burda paylaştığınız snzg J kodlu made in Japan - Snk Malezya üretimi. bildiğim bunlar.
Bu arada burda paylaştığınız snzg nin kodu J ama görseldeki J kodlu değil kadran da Made in Japan yazması gerekirdi. Birde bildiğim kadarıyla bu saatin kodu SNZG olması lazım burda snz yazmışlar.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj ozguratalay » 13 Nis 2020, 15:05

@hb8 ve @hknmtn Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Sorumu biraz güncelliyorum izninizle. Elimde 2 adet 70 lerden kalma saat var. Biri seiko 5 otomatik diğeri omikron kurmalı. Seiko çelik kayış, omikron ise deri kayış. Hedefim Nomos Club veya Club date almak ancak şuan buna bütçem elvermiyor. Sorum şu, elimdeki saatleride düşünecek olursak, bahsettiğim seikolardan birini almalımıyım ? Yoksa o parayı harcamayıp, nomos için sermaye mi yapmalıyım. Bu saatlere ek olarak aklımda Orient FAC00009W0 modelide var. Yanıtlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
ozguratalay

Mesaj hknmtn » 13 Nis 2020, 16:45

ozguratalay yazdı:@hb8 ve @hknmtn Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Sorumu biraz güncelliyorum izninizle. Elimde 2 adet 70 lerden kalma saat var. Biri seiko 5 otomatik diğeri omikron kurmalı. Seiko çelik kayış, omikron ise deri kayış. Hedefim Nomos Club veya Club date almak ancak şuan buna bütçem elvermiyor. Sorum şu, elimdeki saatleride düşünecek olursak, bahsettiğim seikolardan birini almalımıyım ? Yoksa o parayı harcamayıp, nomos için sermaye mi yapmalıyım. Bu saatlere ek olarak aklımda Orient FAC00009W0 modelide var. Yanıtlarınızı bekliyorum.

Elinizde giriş seviyesi denebilecek bir Seiko zaten mevcut. Yeni 7s26 mekanizmalar bana pek tutarlı gelmiyor. Bence almayın. Bahsettiğiniz Orient ise giyim tarzınıza uyuyorsa alınabilir. Elle kurma ve saniye durdurma özellikleri mevcut bir mekanizması var Seiko 5 lerden artı olarak.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj drcca » 13 Nis 2020, 19:16

ozguratalay yazdı:@hb8 ve @hknmtn Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Net bir cevabı var bütçe biriktirmek. Yoksa takmayacağınız saatlere para harcamaya devam edeceksiniz. Elinizde ki vintageler gayet kullanımı zevkli saatler

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
drcca

Mesaj ozguratalay » 14 Nis 2020, 12:53

İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Sanırım en mantıklısı bütçe oluşturmak.
Kullanıcı avatarı
ozguratalay

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners