Günlük kullanım için saat tavsiyesi ? (300-750TL)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Günlük kullanım için saat tavsiyesi ? (300-750TL)

Mesaj Cunii » 09 Nis 2020, 13:04

Arkadaş öncelikle hepinize teşekkürler.. Birkaç gündür saat arayışına girdim; günlük kullanabileceğim bir saat arıyorum bütçem 750 Tl'ye kadar çıkabilir. Otomatik mi almalıyım pilli mi ? Safir cam mutlaka olmalı mı? Aklımda swiss military ve orient var fakat yine de pek emin değilim. ( Bu arada saati internet üzerinden sipariş edeceğim bu konuda da fikirlerinize açığım) Tekrardan teşekkürler sağlıklı günler herkese

Edit: gelen yorum üzerine kafamdaki birkaç saati şuraya bırakıyorum geri dönüşleriniz için teşekkürler tekrardan

-Swiss military olarak : https://www.trendyol.com/swiss-military/erkek-kol-saati-06-4181-13-007-p-2672756?boutiqueId=455592&merchantId=111114
https://www.trendyol.com/swiss-military/erkek-kol-saati-06-4286-04-001-p-2078440?boutiqueId=316776&merchantId=137566

-Orient olarak şu model olabilir : https://www.trendyol.com/orient/erkek-kol-saati-fgw0100gb0-p-4945141?boutiqueId=455592&merchantId=107976

Bir de karşıma hislon marka ürünler çıktı ama sanırım mekanik saatleri çok iyi işçilik değilmiş vazgeçtim o yüzden.. gelecek tavsiyelerinize açığım iyi akşamlar
En son Cunii tarafından 09 Nis 2020, 17:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Cunii

Re: Günlük kullanım için saat tavsiyesi ? (300-750TL)

Mesaj SelAc » 09 Nis 2020, 16:51

Bir kaç model beğenip eklerseniz daha iyi dönüşler olur.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Cunii » 09 Nis 2020, 22:24

arkadaşlar buraya az önce gördüğüm orient otomatik bırakıyorum bir tane .. nasıldır ?
https://www.gittigidiyor.com/taki-saat/orient-fdb0c003b0-otomatik-erkek-kol-saati_pdp_432900245
Kullanıcı avatarı
Cunii

Mesaj SelAc » 10 Nis 2020, 16:20

Daha önce mekanik saat kullanmadıysanız Orient iyi bir başlangıç olur. Ben mekanik saatin nazını çekemem derseniz (Sık saat değiştiriyorsanız saat bilekte olmadığı bir süre sonra duracak, takmak için yeniden ayar isteyecektir) quartz mekanizma swiss military günlük spor kullanım için şık bir saat bence.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj hknmtn » 11 Nis 2020, 18:11

Bu fiyatlarda marka olarak Seiko, Orient, Casio, Calvin Klein, Citizen gibi markalar önerebilirim. Swiss Military markası logosundan dolayı benim tercih edebileceğim bir marka değil. Safir cam da çok gerekli bir şey değil bence. Paylaştığınız modeller birbirleriyle pek benzerlik göstermiyor. Önce ne tarz bir saat alacağınıza karar vermelisiniz. Genel giyim tarzınıza, yaşınıza, işinize göre bunu belirleyebilirsiniz. Otomatik mi pilli mi konusu ise sadece dakiklik olarak değil yaptığınız işe göre bile değişir. Her gün tek bir saat kullanmayı düşünüyorsanız kadran rengi seçiminize de dikkat etmenizi öneririm. Kasa çapı olarak da bilek ölçünüze dikkat etmelisiniz. Saat bileğinizde çok küçük ya da çok büyük durursa görüntü güzel olmayacaktır.
Ben de böyle bir arayıştaydım bir aralar Seiko'nun SNKL23 modelini almıştım beklentilerimi de karşıladı diyebilirim.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj aytug25 » 16 Nis 2020, 16:32

otomatik saat olarak vostok marka rus saatlerine bakabilirsiniz. bezel değiştirmesi falan çok kolaydır, sıkılırsanız basitçe saatin görüntüsünü değiştirebilirsiniz. bütçenize göre sizi üzmeyecek saatlerdir.
Kullanıcı avatarı
aytug25

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 193 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners