1000 TL civarlarında pepsi bezel saat

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

1000 TL civarlarında pepsi bezel saat

Mesaj h3rmés » 22 Mar 2020, 16:43

Herkese merhaba,

Yaklasık 1000 lira civarlarında pepsi bezel olan bi diver almayı düşünüyorum. Seiko Sea Urchin, Orient Mako veya Homage olarak Parnis düşünüyorum. Sizce en mantıklısı hangisi olmalıdır fikir verirseniz veya baska marka model önerileriniz var mı ? Teşekkürler.
Gökhan
Kullanıcı avatarı
h3rmés

Re: 1000 TL civarlarında pepsi bezel saat

Mesaj Umutt » 22 Mar 2020, 17:41

Ben Sea Urchin tercih ederdim, bence meşhur Skx den de daha yüksek kalite algısı. Kendi fiyat sınıfında, en yüksek f/p sunan modellerden biri olduğunu düşünüyorum.

Parnis de de bu oran şüphesiz yüksek ama, modeller birebir alıntı olduğu için, homage tanımını cidden zorluyor ve bir çok insan replika olarak değerlendiriyor bu markanın saatlerini. Karar sizin tabi ki yine de.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj h3rmés » 22 Mar 2020, 17:45

Homage konusunda gerçekten çok haklısınız direkt replika olarak değerlendiriliyor. Peki Orient ray veya mako yerine neden Sea Urchin mesela ? Orient bu kıyasla daha kaliteli olmuyor mu ?
Gökhan
Kullanıcı avatarı
h3rmés

Mesaj timeluxury » 22 Mar 2020, 18:11

Benim tercihim kesinlikle yeni seiko 5 srpd53k olurdu..
Kullanıcı avatarı
timeluxury

Mesaj Umutt » 22 Mar 2020, 19:04

h3rmés yazdı:Homage konusunda gerçekten çok haklısınız direkt replika olarak değerlendiriliyor. Peki Orient ray veya mako yerine neden Sea Urchin mesela ? Orient bu kıyasla daha kaliteli olmuyor mu ?
Güncel Mako serileri, bir adım önde gibi evet, bildiğim kadarı ile Mako da kullanılan mekanizmanın zaman tutuşu, Seiko' daki 7s36' ya göre bir tık daha iyi. Ayrıca, mekanizma da hacking özelliği mevcut. 200 mt su geçirmezlik ile toolwatch tanımına daha yakın.

Buna karşılık Sea Urchin, metal bilezikte, Solid linkleri ile Ray den önde. Bence Kasanın finish i de daha iyi gibi.

Bir de ben, tasarım olarak daha özgün, daha güzel buluyorum Sea Urchin' i, tabi ki tercih meseleai.

Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj h3rmés » 23 Mar 2020, 02:07

Umutt yazdı:
h3rmés yazdı:Homage konusunda gerçekten çok haklısınız direkt replika olarak değerlendiriliyor. Peki Orient ray veya mako yerine neden Sea Urchin mesela ? Orient bu kıyasla daha kaliteli olmuyor mu ?
Güncel Mako serileri, bir adım önde gibi evet, bildiğim kadarı ile Mako da kullanılan mekanizmanın zaman tutuşu, Seiko' daki 7s36' ya göre bir tık daha iyi. Ayrıca, mekanizma da hacking özelliği mevcut. 200 mt su geçirmezlik ile toolwatch tanımına daha yakın.

Buna karşılık Sea Urchin, metal bilezikte, Solid linkleri ile Ray den önde. Bence Kasanın finish i de daha iyi gibi.

Bir de ben, tasarım olarak daha özgün, daha güzel buluyorum Sea Urchin' i, tabi ki tercih meseleai.

Kesinlikle öyle tercih meselesi. Sea Urchin hep aklımda olan bi model, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
Gökhan
Kullanıcı avatarı
h3rmés

Mesaj hknmtn » 23 Mar 2020, 02:21

Citizen'in beğendiğim bir modeli var
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/ci ... P407612951
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj designer » 02 Nis 2020, 02:36

Q timex derim ben.
Parayı koyacağınız yer cebinizdir, kalbiniz değil...
Kullanıcı avatarı
designer

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners