Swiss Military Hanowa Flagship Chrono

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swiss Military Hanowa Flagship Chrono

Mesaj MrOzcan » 11 Şub 2020, 10:28

Tekrar Merhaba,

Güncelleme:

https://drive.google.com/file/d/1cSfnyZ ... p=drivesdk

Yetkili satıcıdan gelen saat bozuk çıktı maalesef. Özellikle de arayıp saatin sorunu olup olmadığını sormuştum. Tissot olayi sonrası bu da bana denk geldi. Ürünün fotoğraflarını paylaşıyorum. Mekanizmadan çok anlamadığım için tam sorunu çözemiyorum ama ürünün fotoğrafları yanında goodle drive ile video da gönderiyorum. Saat ilk dkdan geri kalmaya başlıyor. Videoda Kronodaki saniyeye bakarsanız zaten o da takılıyor tekliyor. Ürünün satıcısı yetkili satici Grand saat ithalat ve garanti sağlayıcı Ersa saat. Art niyet ile bilerek satmadiklarina inanmak istiyorum.

Yarın İzmir'deki anlaşmalı servisi Daser saate de soracağım nedir ne değildir. Yenisi ile değiştirmeyi taahhüt etmezse servis hemen iade edeceğim. Modeli sevsem de biraz soğudum açıkçası mekanizma demekki sorunlu.

Sizce sorun nedir, ne yapmak gerekir? Saat orijinale benziyor.

Desteğinizi bekliyorum.

Orjinal mesaj:

Swiss Military Flagship Chrono 06-5183.7.04.003 aşağıdaki satıcıdan dikkatimi çekti. Swiss Made olarak fiyatı uygun geldi açıkcası, sizler ne düşünüyorsunuz? Satıcı da swissmilitary.ch adresinde yetkili satıcılar arasında olunca şansımı denemek istedim. Daha önce sahte Tissot olayı yaşadığım için biraz şüpheli yaklaştım. Mağazayı aradım Ersa garantiliymiş. Bugün kargoyu bekliyorum geldiği zaman fotoğrafları ekleyeceğim.

Mekanizması hakkında pek bilgi bulamadım kataloğunda Swiss precision quartz movement ISA 8171E olarak yazıyor.

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/sw ... P395550533

http://swissmilitary.ch/localizador-de-tiendas/
ResimResimResimResimResimResimResim
En son MrOzcan tarafından 12 Şub 2020, 22:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
MrOzcan

Re: Swiss Military Hanowa Flagship Chrono

Mesaj sphinx » 11 Şub 2020, 10:59

Güle güle kullanın. İncelemeyi bekliyorum. Tissot konusunu ben de okumuştum forumda. Umarım öyle bir durum olmaz.
Kullanıcı avatarı
sphinx

Mesaj worldtime » 11 Şub 2020, 11:36

Güzel zamanlar göstersin :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj MrOzcan » 12 Şub 2020, 22:44

Konu doğru yerde midir bilmiyorum fakat yorumlarınızı bekliyorum. Gerekiyorsa konuyu doğru yere taşıyayim. Burada başladığı için devam ettim.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
MrOzcan

Mesaj MrOzcan » 13 Şub 2020, 13:32

Merhaba,

Konuyu editleyemedim fakat, firmadan Koray Bey aradı bugün. Her hafta tüm saatlerin kontrollerini yaptıklarını, bana gönderdikleri saati de göndermeden önce test ettiklerini iletti. Kargo taşıma esnasında bir arıza meydana geldiğini düşünmekteler. İadesini sağlayacaklarını ve değişimi için yetkili distributor Ersa saat ile görüşeceklerini iletti.

Gelişme olursa tekrar bilgilendireceğim. Şuan için gayet olumlu geri dönüş geldi kendilerinden.
Kullanıcı avatarı
MrOzcan

Mesaj hknmtn » 13 Şub 2020, 18:33

Merhaba. Yaşadığınız bu sorun için üzgünüm. Saatinizi biraz araştırdım ve içinde "Ronda 5030.D" mekanizma olduğu bilgisine ulaştım. Geçen yıllarda Claude Bernard marka Swiss Made bir saat almıştım içinde aynı mekanizma vardı. Bende de şöyle bir sorun oldu. Denemek için kronograf sayacını çalıştırdım biraz zaman tutup sıfırladım 2. denememde sıfırlamasında sorun çıktı iki sayacında birden. Evvela saatçiye danıştım çünkü daha önce başıma gelmişti. Sıfırlamayı basitçe düzeltip verebiliyorlar. Birini düzeltti fakat diğerinde bir sorun var dedi. Tamire vermedim tabi sıfır saat olduğu için. Saati gönderip para iadesi talep ettim ve bir daha da bu mekanizmaya yanaşmadım. Umarım maduriyetiniz en kısa zamanda dilediğiniz gibi sonuçlanır.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj MrOzcan » 14 Şub 2020, 08:51

hknmtn yazdı:Merhaba. Yaşadığınız bu sorun için üzgünüm. Saatinizi biraz araştırdım ve içinde "Ronda 5030.D" mekanizma olduğu bilgisine ulaştım. Geçen yıllarda Claude Bernard marka Swiss Made bir saat almıştım içinde aynı mekanizma vardı. Bende de şöyle bir sorun oldu. Denemek için kronograf sayacını çalıştırdım biraz zaman tutup sıfırladım 2. denememde sıfırlamasında sorun çıktı iki sayacında birden. Evvela saatçiye danıştım çünkü daha önce başıma gelmişti. Sıfırlamayı basitçe düzeltip verebiliyorlar. Birini düzeltti fakat diğerinde bir sorun var dedi. Tamire vermedim tabi sıfır saat olduğu için. Saati gönderip para iadesi talep ettim ve bir daha da bu mekanizmaya yanaşmadım. Umarım maduriyetiniz en kısa zamanda dilediğiniz gibi sonuçlanır.
Merhaba ben de katalogdan ISA 8171E mekanizma bilgisine ulaşmıştım fakat hiç detay bulamadim. Neden Ronda 5030.D yerine böyle yazmışlar acaba?

Kullanıcı avatarı
MrOzcan

Mesaj hknmtn » 15 Şub 2020, 00:03

MrOzcan yazdı:
hknmtn yazdı:Merhaba. Yaşadığınız bu sorun için üzgünüm. Saatinizi biraz araştırdım ve içinde "Ronda 5030.D" mekanizma olduğu bilgisine ulaştım. Geçen yıllarda Claude Bernard marka Swiss Made bir saat almıştım içinde aynı mekanizma vardı. Bende de şöyle bir sorun oldu. Denemek için kronograf sayacını çalıştırdım biraz zaman tutup sıfırladım 2. denememde sıfırlamasında sorun çıktı iki sayacında birden. Evvela saatçiye danıştım çünkü daha önce başıma gelmişti. Sıfırlamayı basitçe düzeltip verebiliyorlar. Birini düzeltti fakat diğerinde bir sorun var dedi. Tamire vermedim tabi sıfır saat olduğu için. Saati gönderip para iadesi talep ettim ve bir daha da bu mekanizmaya yanaşmadım. Umarım maduriyetiniz en kısa zamanda dilediğiniz gibi sonuçlanır.
Merhaba ben de katalogdan ISA 8171E mekanizma bilgisine ulaşmıştım fakat hiç detay bulamadim. Neden Ronda 5030.D yerine böyle yazmışlar acaba?

Nedenini bilmiyorum. Bazı firmalar mekanizma bilgisini paylaşmıyor katalog ya da official sitelerinde.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners