Chopard 1000 Miglia GMT Chronometer Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Chopard 1000 Miglia GMT Chronometer Bilgi ve Yorum

Mesaj mavisakal86 » 23 Tem 2010, 00:20

Herkese selamlar..

Araniza bugun katildim ve benim gibi saat in disindan cok icindeki makinayla ilgilenen insanlar oldunu gorunce cok mutlu oldum.. :super:

Ben cocuklugumdan beri makina ve mekanizmalara merakliyim tabi bu durumda zaman icinde saat merakina donustu... Suanda ufak bir kolleksiyonum da var (150-200 yillik gumus 1 cep saati ve 2 dedemin seiko marka otomatik saatleri...)
ekonomik acidan yeni guclendiğim icin ancak 2 sene once gercek bir saat sahibi olabildim (omega speedmaster day-date) ve hala da ayni saati takmaktayim.. Gecen gun gene saatcileri gezerken tam benim tarzim bir saat gordum ve hemen denedim. normalde bileyim ince oldundan ve cok zor saat beğendimden kendime gore bir saat bulmam zor oluyor ama bu saatin olculeri ve ozellikleriyle tam bana goreydi...

Resim

Chopard 1000 Miglia GMT Chronometer

Saatin modeli bu http://www.chopard.com/en/classicracing/collection/168992-3001.aspx#/en/product/168992-3001/ ve indirimli olarak 3720 dolar fiyata sahip...

Fakat ben bu Chopard markasini tarihcesi ve luks alisveris merkezlerindeki gosterisli mağazalarindan baska bildiğim bisey yok...

Siz bu marka ve sectiyim saat konusunda ne dusununuyosunuz? Fiyat olarak pahali veya uygun mu? Birde saat mekanizmasi olarak dengi olan markalar hangileri (zenith,rolex,bvlgari,breitling...)

Özellikle benim hastasi oldum zenith lerle kiyaslarsak nasil bir noktada..? Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim...
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Re: Chopard 1000 Miglia GMT Chronometer Bilgi ve Yorum

Mesaj Clk » 23 Tem 2010, 09:49

mavisakal86, öncelikle aramiza hosgeldin.

Chopard ile ilgili bilgilere viewforum.php?f=111 linkten ulasabilirsin. Mille Miglia GMT Chrono ETA 7754 makine kullanan bir saat. Dolayisi ile mekanizma olarak ne Rolex ne de Zenith ile rekabet edebilecek durumda. Breitling icin ise durum farkli. Chrono mekanizma olarak Breitling'ten farki yok diyebiliriz. Chopard kalite olarak üst düzeyde bir marka ve seni tatmin edecektir. Ancak, eger ciddi sekilde Zenith sempatizani isen bence ayni fiyat seviyesinde ki Zenith'lere bakman daha mantikli olacaktir.

Sunu da unutmamak lazim ki, bir saat sadece mekanizmasi icin alinmaz. Eger bu saatin dizayni hosuna gidiyor ve kolunda rahat tasiyabiliyorsan sadece mekanizma icin secimlerini degistirmene gerek yok. ETA 775X serisi chrono mekanizmalar arasinda kendisini ispatlamis bir makine.

Fiyat anlaminda konusmak cok zor. Fiyati nereden aldigin, hangi riskleri barindirdigi v.s. gibi konular arada ciddi fiyat farklari olusmasina neden oluyor.

Not: Internet alimlari ile ilgili bir örnek vermek istiyorum. 2-3 sene önce ciddi meblag ödeyerek aldigim Callaway driver catladi. Aldigim yere götürdüm ve böyle bir durumun normal olmadigi gerekcesi ile bana yeni Driver temin edildi. 3 sene sonra!!!!! Acaba bu driver'i interneten almis olsaydim ayni servisi alabilirmiydim? Ciddi alici olarak pazarlik yapildiginda ortaya cikan fiyatlar ile inernet fiyatlari arasinda ki fark gercekten de cok yüksek degil. Ben alacagim servis karsiliginda bu farki ödemeye hazirim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mavisakal86 » 23 Tem 2010, 10:41

Cok tesekkurler... Simdi kafamda netlesti...
Hep zenith e bakiyorum ama spor modellerinin kasalari cok iri oluyor tabi benimde bileyimde siritiyor.. Clasik modelleri de hosuma gidiyor ama giyim cok uyusmuyorum... Hemen hemen her markada saat bakiyorum her firsatta ama bucce-tarz-ebat uyusmasi sadece chopard in bu modelinde oldu..
Ben saati thailand taki kendi magazasindan alicam, yani 2 yil garantisiyle.. liste fiyati 5643dolar %30 indirim yapmislar, nakit indirimiyle %33 gibi bisey yapiyolar, aldim fiyat uzerinden %5 de hava alaninda kdv sini geri alicam... Internette daha ucuz satan site goremedim..
Sanirim bu aleti almak mantikli...
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj Bond » 23 Tem 2010, 12:39

TSF'ye hoşgeldin Mavisakal86,

Bence model gayet şık ve güzel, 1000 Miglia seriside Chopard markasının klasiklerinden diyebiliriz. Bütçe, tarz ve ebat olarakta sadece bu modelde uyum oldu ise şimdiden güle güle kullan. Alacağın yerde zaten kendi butiği ve indirimli fiyatta gayet iyi. :thumbup: İncelemelerde Chopard sahibi üyemiz yok sanırım. İlerde resimleri ve kısa kullanıcı yorumunu saat incelemeleri bölümümüzde paylaşırsan memnun oluruz.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mavisakal86 » 23 Tem 2010, 16:12

Tesekkurler Bond..
Kararimi netlestirdim pazartesi gidip alicam... Biraz kullandiktan sonrada goruslerimi sizlerle paylasicam...
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj MickeyMouse » 25 Tem 2010, 13:22

Lastik desenli kordon baya iyi durmuş derim,bencede kaliteli ve iyi bir saat Chopard MM ler.
Kullanıcı avatarı
MickeyMouse

Mesaj darknight » 27 Tem 2010, 10:47

Ben de bir arkadaşımın kolunda görmüştüm bu saati.
Gerçekten çok güzel duruyor.
Hem spor hem şık nefis bir saat.
Daha sonra İstinye Park ve Bağdat Caddesi'nde fiyatını sormuştum 10000 TL demişlerdi.
Dolayısıyla aldığınız fiyat çok iyi.
En kısa zamanda incelemesini ve resimleri bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
darknight

Mesaj RSürma » 28 Tem 2010, 11:09

geçtiğimiz senelerde kullanmıştım ve büyük olmasına rağmen çok keyifli kullanışı var kesinlikle insanı sıkmıyor.sanırım işçiliğinin güzelliğinden dolayı.

gülegüle kullanın.
Kullanıcı avatarı
RSürma

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners