Citizen Eco drive pil ????

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Eco drive pil ????

Mesaj uğur4105 » 09 Şub 2020, 09:05

Merhaba arkadaşlar citizen Eco drive saatlerin içinde şarjlı bir pil var bu pil zamanla ömrünü tamamlıyor ve değişmesi gerekiyor....Sorum şu bu piller çok maliyetli mi ? Kolayca bulunuyor mu ? Eco drive piller her saatçi de oluyor mu? Birde citizen için normal pilli saat mi yoksa Eco drive saat mi almak mantıklı olur.... Özellikle citizen Eco drive ve pilli saatlerini kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...İyi forumlar herkese :)
Kullanıcı avatarı
uğur4105

Re: Citizen Eco drive pil ????

Mesaj Eterna » 09 Şub 2020, 10:53

Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Halitkin » 09 Şub 2020, 11:46

Citizen Eco-Drive'ın çalışma mantığı güneş enerjisiyle içindeki pili şarj etmesidir. Ancak şarjlı pillerin de belli bir ömrü var ve bu ömür genelde 10-15 seneyi buluyor. Yani 10-15 sene sonra pilini değiştirmeniz gerekebilir ve klasik pil saatlerinden pahalı olacaktır. Ama astronomik bir fiyat çıkacağını sanmıyorum. En fazla 200-300 TL'ye değişir.

Burada önemli olan nokta; saat sürekli takılmıyorsa kutusunda bekletmemek. Diyelim ki saat koleksiyonunuz var ve Citizen'ı birkaç ay takmayacaksınız. Kutusuna koyup kenara kaldırırsanız pil hiç şarj edilmediği için tamamen bitebilir. Belirli aralıklarla bir ışık kaynağından pilin şarj edilmesi gerek.
Kullanıcı avatarı
Halitkin

Mesaj uğur4105 » 09 Şub 2020, 12:13

Eterna yazdı:http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=62&t=32007&hilit=eco+drive#axzz6DRQSFzoz

Hocam o konu benimdi :) Seiko otomatik saat aldım ama aklım citizen de kaldı... Eco drive veya pilli bir citizen alacağım...Eco drive piller bulunmuyor deniyor piyasada saatin pili bittiğinde çöp olsun istemem :)
Kullanıcı avatarı
uğur4105

Mesaj uğur4105 » 09 Şub 2020, 12:18

Halitkin yazdı:Citizen Eco-Drive'ın çalışma mantığı güneş enerjisiyle içindeki pili şarj etmesidir. Ancak şarjlı pillerin de belli bir ömrü var ve bu ömür genelde 10-15 seneyi buluyor. Yani 10-15 sene sonra pilini değiştirmeniz gerekebilir ve klasik pil saatlerinden pahalı olacaktır. Ama astronomik bir fiyat çıkacağını sanmıyorum. En fazla 200-300 TL'ye değişir.

Burada önemli olan nokta; saat sürekli takılmıyorsa kutusunda bekletmemek. Diyelim ki saat koleksiyonunuz var ve Citizen'ı birkaç ay takmayacaksınız. Kutusuna koyup kenara kaldırırsanız pil hiç şarj edilmediği için tamamen bitebilir. Belirli aralıklarla bir ışık kaynağından pilin şarj edilmesi gerek.

Hocam cevap için teşekkür ederim citizen bm7450-81e modelini düşünüyorum 1100 TL civarı saat çok şık ve uygun fiyatlı geldi.10-15 yıl gidecekse pil çok iyi ama örneğin 10 yıl sonra bu saatin pilini bulabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
uğur4105

Mesaj Halitkin » 09 Şub 2020, 14:58

Bir şekilde bulunacağını düşünüyorum. Türkiye'de bulunmasa bile yurt dışı satış sitelerinden sipariş edip Türkiye'de taktırabilirsin. Zaten her model için ayrı pil üretilmiyor. Eco-Drive için üretilen piller standart olacağı için bulmakta sıkıntı yaşamazsın.

Bu arada bende hem Citizen Eco-Drive hem de Seiko Solar var ve pil ömrünü düşünmeden kullanıyorum. Tavsiyem sen de öyle yap, yıllar sonrasını dert edinip "acaba pil bulabilir miyim?" diye tasalanmana gerek yok :)
Kullanıcı avatarı
Halitkin

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners