Laco tercihine dair fikirlerinizi bekliyorum.

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Laco tercihine dair fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj GokhanDemirci » 06 Şub 2020, 01:27

Merhaba arkadaşlar forumu saatlere olan ilgiden dolayı sürekli takip ediyordum. Almak istediğim 2 saat arasında kaldım bu sebeple foruma kayıt olma şansını yakaladım.

Şimdi gelelim asıl konuya Laco nun 2 saati arasında kaldım fakat karar vermek oldukça güç zira saat modelleri aynı ufak tefek minimal değişiklik gösteriyor ve mekanizma farkı var tabi doğal olarak fiyat farkı var. Aradaki fiyat farkına değermi?

İlk saat linkini aşağıya bırakıyorum. Bu saat kurmalı diye tabir edilen mekanizması buradaki üstadlar daha iyi bilecektir. Fiyatı 1120 $ civarı amazonda

https://www.laco.de/en/watches/pilot-wa ... -automatic

İkinci saat ise otomatik fiyatı ise 350 $ civarında alabiliyoruz.

https://www.laco.de/en/watches/pilot-wa ... ther-strap

Bu saatlerin biri original serisi olarak diğeri basic serisi diye geçiyor. Tarihçesini bilenler bilir Alman pilotlar için ww2 de 4 firma saat üretiyor ve marka saatin kadranında yer almıyor original serisi aynı şekilde fakat basic modelinde marka falanda yazıyor.
Kullanıcı avatarı
GokhanDemirci

Re: Laco tercihine dair fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj hlkshnr » 06 Şub 2020, 10:06

Miyota 821a da saniye durdurma olmayabilir ama ben olsam ekonomik olanı alıp kalan bütçeyi başka saatle değerlendirirdim. Miyota da sorunsuz mekanizmadır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Tlg » 06 Şub 2020, 10:58

Mekanizmadan öte iki saat arasında ciddi boyut farkı (hem çap hem yükseklik) var. Bu karar vermek için bence mekanizmadan daha önemli kriter.
Gözden kaçırmayın.
Şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Tlg

Mesaj kilimanjaro » 06 Şub 2020, 11:43

İlk linkde dikkatimi çekti.. mekanizmayı top grade yapmak için 130 Euro istiyorlar.Cehalettendir ilk kez böyle bir satış stratejisi görüyorum.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj GokhanDemirci » 06 Şub 2020, 16:30

kilimanjaro yazdı:İlk linkde dikkatimi çekti.. mekanizmayı top grade yapmak için 130 Euro istiyorlar.

Bu gözümden kaçmıştı. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Basic modelin mekanizması çok aşağıda mı yoksa profesyonel bir mekanizma değil midir.? Aradaki fiyat farkını gerçekten hakediyormu?
Kullanıcı avatarı
GokhanDemirci

Mesaj hknmtn » 06 Şub 2020, 18:04

Merhaba. 45mm saat bana çok büyük geliyor. 42mm' de büyük geliyor gerçi de gene günlük kullanılabilir bir ölçü olabilir benim için.
Ayrıca 1130 € ciddi bir rakam ( daha vergisi, algısı olacak ) onlarca alternatif "Swiss Made" ya da "Made in Germany" pilot saatleri bulunabilinir araştırılırsa diye düşünüyorum. Steinhart olabilir mesela ilk aklıma gelenlerden aynı özelliklerde denebilir üstelik yarı fiyatına buyrun link atayım karşılaştırın.
https://www.steinhartwatches.de/de/flie ... uster.html
Gönlünüzdeki gibi içinize sinen bir saat alırsınız umarım.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj MrPandül » 06 Şub 2020, 22:09

otomatik olanın kadran rengi orjinal haline yakın tabi diğeri çok yeşil canlı görmüştüm ama fiyatı da bir o kadar farklı ben mekanizmayı dert etmezdim 45mm gerçekten büyük sırıtıyor 42 daha ideal gibi Laco benim de hayalim eskitme olanı var :))
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj sedir » 06 Şub 2020, 22:15

"ELABORE" adında bir mekanizma var mı ki? Herhalde ETA mekanizmanın tipi olsa gerek ama onu bile düzgün ifade edemeyince ...!
Ayrıca Elabore (!) mekanizmalı saatin hiçbir yerinde hangi ülke üretimi olduğu yazmaz iken, daha ucuz fiyatlandırılmış saatin önünde de arkasında da çok açık bir şekilde "Made in Germany" ifadesi var. Ben olsam elabore denilene hiç yaklaşmazdım. Alternatif önerilerine kulak verilmeli.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners