TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Laco tercihine dair fikirlerinizi bekliyorum.

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Laco tercihine dair fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj GokhanDemirci » 06 ┼×ub 2020, 01:27

Merhaba arkada┼člar forumu saatlere olan ilgiden dolay─▒ s├╝rekli takip ediyordum. Almak istedi─čim 2 saat aras─▒nda kald─▒m bu sebeple foruma kay─▒t olma ┼čans─▒n─▒ yakalad─▒m.

┼×imdi gelelim as─▒l konuya Laco nun 2 saati aras─▒nda kald─▒m fakat karar vermek olduk├ža g├╝├ž zira saat modelleri ayn─▒ ufak tefek minimal de─či┼čiklik g├Âsteriyor ve mekanizma fark─▒ var tabi do─čal olarak fiyat fark─▒ var. Aradaki fiyat fark─▒na de─čermi?

─░lk saat linkini a┼ča─č─▒ya b─▒rak─▒yorum. Bu saat kurmal─▒ diye tabir edilen mekanizmas─▒ buradaki ├╝stadlar daha iyi bilecektir. Fiyat─▒ 1120 $ civar─▒ amazonda

https://www.laco.de/en/watches/pilot-wa ... -automatic

─░kinci saat ise otomatik fiyat─▒ ise 350 $ civar─▒nda alabiliyoruz.

https://www.laco.de/en/watches/pilot-wa ... ther-strap

Bu saatlerin biri original serisi olarak di─čeri basic serisi diye ge├žiyor. Tarih├žesini bilenler bilir Alman pilotlar i├žin ww2 de 4 firma saat ├╝retiyor ve marka saatin kadran─▒nda yer alm─▒yor original serisi ayn─▒ ┼čekilde fakat basic modelinde marka falanda yaz─▒yor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
GokhanDemirci

Kay─▒t: 06 ┼×ub 2020, 01:10

Re: Laco tercihine dair fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj hlkshnr » 06 ┼×ub 2020, 10:06

Miyota 821a da saniye durdurma olmayabilir ama ben olsam ekonomik olan─▒ al─▒p kalan b├╝t├žeyi ba┼čka saatle de─čerlendirirdim. Miyota da sorunsuz mekanizmad─▒r

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hlkshnr

Kay─▒t: 14 A─ču 2016, 01:07

Mesaj Tlg » 06 ┼×ub 2020, 10:58

Mekanizmadan ├Âte iki saat aras─▒nda ciddi boyut fark─▒ (hem ├žap hem y├╝kseklik) var. Bu karar vermek i├žin bence mekanizmadan daha ├Ânemli kriter.
G├Âzden ka├ž─▒rmay─▒n.
┼×imdiden hay─▒rl─▒ olsun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tlg

Kay─▒t: 18 Haz 2014, 00:05

Mesaj kilimanjaro » 06 ┼×ub 2020, 11:43

─░lk linkde dikkatimi ├žekti.. mekanizmay─▒ top grade yapmak i├žin 130 Euro istiyorlar.Cehalettendir ilk kez b├Âyle bir sat─▒┼č stratejisi g├Âr├╝yorum.
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj GokhanDemirci » 06 ┼×ub 2020, 16:30

kilimanjaro yazd─▒:─░lk linkde dikkatimi ├žekti.. mekanizmay─▒ top grade yapmak i├žin 130 Euro istiyorlar.

Bu g├Âz├╝mden ka├žm─▒┼čt─▒. De─čerli yorumlar─▒n─▒z i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim.
Basic modelin mekanizmas─▒ ├žok a┼ča─č─▒da m─▒ yoksa profesyonel bir mekanizma de─čil midir.? Aradaki fiyat fark─▒n─▒ ger├žekten hakediyormu?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
GokhanDemirci

Kay─▒t: 06 ┼×ub 2020, 01:10

Mesaj hknmtn » 06 ┼×ub 2020, 18:04

Merhaba. 45mm saat bana ├žok b├╝y├╝k geliyor. 42mm' de b├╝y├╝k geliyor ger├ži de gene g├╝nl├╝k kullan─▒labilir bir ├Âl├ž├╝ olabilir benim i├žin.
Ayr─▒ca 1130 ÔéČ ciddi bir rakam ( daha vergisi, alg─▒s─▒ olacak ) onlarca alternatif "Swiss Made" ya da "Made in Germany" pilot saatleri bulunabilinir ara┼čt─▒r─▒l─▒rsa diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Steinhart olabilir mesela ilk akl─▒ma gelenlerden ayn─▒ ├Âzelliklerde denebilir ├╝stelik yar─▒ fiyat─▒na buyrun link atay─▒m kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒n.
https://www.steinhartwatches.de/de/flie ... uster.html
G├Ânl├╝n├╝zdeki gibi i├žinize sinen bir saat al─▒rs─▒n─▒z umar─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hknmtn

Kay─▒t: 24 A─ču 2018, 23:47

Mesaj MrPand├╝l » 06 ┼×ub 2020, 22:09

otomatik olan─▒n kadran rengi orjinal haline yak─▒n tabi di─čeri ├žok ye┼čil canl─▒ g├Ârm├╝┼čt├╝m ama fiyat─▒ da bir o kadar farkl─▒ ben mekanizmay─▒ dert etmezdim 45mm ger├žekten b├╝y├╝k s─▒r─▒t─▒yor 42 daha ideal gibi Laco benim de hayalim eskitme olan─▒ var :))
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Kay─▒t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj sedir » 06 ┼×ub 2020, 22:15

"ELABORE" ad─▒nda bir mekanizma var m─▒ ki? Herhalde ETA mekanizman─▒n tipi olsa gerek ama onu bile d├╝zg├╝n ifade edemeyince ...!
Ayr─▒ca Elabore (!) mekanizmal─▒ saatin hi├žbir yerinde hangi ├╝lke ├╝retimi oldu─ču yazmaz iken, daha ucuz fiyatland─▒r─▒lm─▒┼č saatin ├Ân├╝nde de arkas─▒nda da ├žok a├ž─▒k bir ┼čekilde "Made in Germany" ifadesi var. Ben olsam elabore denilene hi├ž yakla┼čmazd─▒m. Alternatif ├Ânerilerine kulak verilmeli.
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 57
Kay─▒t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj mlm » 06 ┼×ub 2020, 22:35

Maradona ├ça─čatay Destek Konu Ba┼čl─▒─č─▒ ÔĆę [url]http://www.forum.saatforumu.com/viewtopic.php?t=32740#axzz6BaxjtuPq[/url]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj eskiserkan » 06 ┼×ub 2020, 22:53

Linkte gonderdiginiz 45mm LacoÔÇÖyu gecen sene bir havacilik fuarinda LacoÔÇÖnun standindan aldim. Sahibi ile de tanisma ve sohbet etme
imkanim oldu. Bu saati almadan once Iwc Big Pilot kullaniyordum ve aldiktan sonra sattim. Eger pilot saatlerine merakliysaniz kesinlikle oneririm. Big pilot kadar buyuk durmuyor ve gercekten olmasi gerektigi sekilde pilot saati havasi mevcut. Ben oncesinde 42mm olana yonelmistim, LacoÔÇÖnun patronu olmasi gerekenin 45mm ve kurmali oldugunu tavsiye etmesi uzerine dedigine uydum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eskiserkan

Kay─▒t: 16 May 2010, 23:37

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 5 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners