Dress Watch Öneri (5000 TL Bütçe)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Dress Watch Öneri (5000 TL Bütçe)

Mesaj MrBurhanY » 06 Şub 2020, 16:30

Oris Classic Date bakabilirsiniz.Bende Dress Watch olarak BiColor modelini almıştım,şimdi Rolex almak için satıyorum.
Kullanıcı avatarı
MrBurhanY

Mesaj Mandos » 06 Şub 2020, 16:47

axiceco yazdı:
Mandos yazdı:Bütçe 5000₺ ama siz 2000-3000 bandı seçmişsiniz hep. Bütçeyi biraz daha zorlayıp taksit imkanıyla Longines Flagship olabilir. Yoksa FC derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

3200-3800 bandı ssa385 ve hamilton day-date var. Pazarlıkla nereye gelir bilemiyorum. 4'ler civarında da pek bulamadım açıkçası. Oris'de 5 küsür maksimumun üzeri aslında ama hani pazarlık ve taksitle belki diye listeye aldım.

Longines Flagship cidden çok güzel ancak sanırım 7500 ve üzeri satılıyor. O bütçeye çıkmam çok zor. Yoksa kesinlikle çok beğendiğim, çok sevdiğim bir marka ve model. Daha uygun da ben bilmiyorsam lütfen aydınlatın.

FC'de inhouse mekanizma sebebiyle biraz kanım kaynıyor. Sizin FC deme sabebinizi öğrenebilir miyim ? Birkaç görüş daha aldım genelde Oris'e çıkıyor kapılar.

Bu arada Cevap için teşekkürler.

Hamilton Day-Date 3300 TL hatta 3150 TL'ye bile alınır diye düşünüyorum. EdipSaat'in sitesinde akşamları, hafta sonları ya da alakasız bir anda indirim oluyor. SSA385 power reserve olmadan 2000 bandına satılıyordu. Benim FC deme sebebim bütçe 5000 TL iken 2000 TL'lik seçenekler ile akıl bulandırmaya gerek yok. O bütçe aralığında da Oris ya da FC denk gelir diye dedim.

Longines Heritage için 6700 TL, hatır gönül işleriyle 6500 TL, bunun altını alan direkt alsın. Başlıkta geçen fiyat başka saate aittir. :)
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj axiceco » 06 Şub 2020, 17:32

MrBurhanY yazdı:Oris Classic Date bakabilirsiniz.Bende Dress Watch olarak BiColor modelini almıştım,şimdi Rolex almak için satıyorum.

Üst banttan ilk bakacaklarım arasında tam bir dress, Öneri için teşekkür ederim. Rolex yolunda başarılar.
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj axiceco » 06 Şub 2020, 17:36

Mandos yazdı:
axiceco yazdı:
Mandos yazdı:Bütçe 5000₺ ama siz 2000-3000 bandı seçmişsiniz hep. Bütçeyi biraz daha zorlayıp taksit imkanıyla Longines Flagship olabilir. Yoksa FC derim

3200-3800 bandı ssa385 ve hamilton day-date var. Pazarlıkla nereye gelir bilemiyorum. 4'ler civarında da pek bulamadım açıkçası. Oris'de 5 küsür maksimumun üzeri aslında ama hani pazarlık ve taksitle belki diye listeye aldım.

Longines Flagship cidden çok güzel ancak sanırım 7500 ve üzeri satılıyor. O bütçeye çıkmam çok zor. Yoksa kesinlikle çok beğendiğim, çok sevdiğim bir marka ve model. Daha uygun da ben bilmiyorsam lütfen aydınlatın.

FC'de inhouse mekanizma sebebiyle biraz kanım kaynıyor. Sizin FC deme sabebinizi öğrenebilir miyim ? Birkaç görüş daha aldım genelde Oris'e çıkıyor kapılar.

Hamilton Day-Date 3300 TL hatta 3150 TL'ye bile alınır diye düşünüyorum. EdipSaat'in sitesinde akşamları, hafta sonları ya da alakasız bir anda indirim oluyor. SSA385 power reserve olmadan 2000 bandına satılıyordu. Benim FC deme sebebim bütçe 5000 TL iken 2000 TL'lik seçenekler ile akıl bulandırmaya gerek yok. O bütçe aralığında da Oris ya da FC denk gelir diye dedim.

Longines Heritage için 6700 TL, hatır gönül işleriyle 6500 TL, bunun altını alan direkt alsın. Başlıkta geçen fiyat başka saate aittir. :)

Ne yalan söyleyeyim. TagCalibre 5 ve Flagship önerisinin paylaşılması ve sizin yorumunuz ile başka forum büyükleri ile iletişim kurunca ikinci japan düşüncesi kayboldu. Yorumlar ve mantık devreye girince de Oris’den yana yön doğruldu. FC de duruma göre değerlendirme yapacağım ama şimdilik Oris önde. :thumbup:

Keşke Longines Heritage Flagship bulabilsek öyle dediğiniz rakamların altına :D
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj EmreD » 06 Şub 2020, 20:26

İstanbul Beylikdüzü Marmarak Park AVM Güven saat vitrinindeki Flagship için aldığım fiyattır.Saat uzun süredir vitrinde.

İsteyen olursa forum ahalisi için yarın akşam tekrar gidip ciddi oturup konuşabilirim.Dediğim gibi biraz yarım ağız pazarlık ettim.

Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
EmreD

Mesaj EmreD » 06 Şub 2020, 20:30

Ankthas yazdı:
EmreD yazdı:
axiceco yazdı:

Longines Flagship için 5.800 TL fiyat aldım.Belki taksit de yaptırabilirsiniz.Yarım ağız ile yapılan bir pazarlıktı. Bir hafta da oldu-olmadı. ;)

Emre Bey merhaba, bahsettiğiniz 5800 TL fiyat verilen Flagship modeli aşağıdaki midir? Öyleyse hangi mağaza acaba?

Resim

Deniz bey evet bu modeldir..
Kullanıcı avatarı
EmreD

Mesaj Ankthas » 06 Şub 2020, 21:33

EmreD yazdı:
Ankthas yazdı:
EmreD yazdı:
axiceco yazdı:

Longines Flagship için 5.800 TL fiyat aldım.Belki taksit de yaptırabilirsiniz.Yarım ağız ile yapılan bir pazarlıktı. Bir hafta da oldu-olmadı. ;)

Emre Bey merhaba, bahsettiğiniz 5800 TL fiyat verilen Flagship modeli aşağıdaki midir? Öyleyse hangi mağaza acaba?

Resim

Deniz bey evet bu modeldir..

Hocam gerçekten bu fiyataysa beylikdüzüne bile gelirim :lol: şaka bir yana şu an için benim saat alacak durumum yok ama ilgilenenler için harika bir fırsat. Size şöyle iki örnek vereyim sahibindendeen. Biri dediğiniz fiyatın üzerine satıyor, diğeri ise 5 yıllık kayışı kullanılmaz saati sadece 800 lira altına satıyor:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-longines-flagship-full-set-785755460/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-longines-heritage-flagship-full-set-get-le-satis-olur-686205681/detay/
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj aorhan1 » 06 Şub 2020, 21:43

Bende hamilton jazzmaster open secret automatic chrono limited edition var, şu an ne kadar bilmiyorum ama mükemmel bir day dress watch bence, olmuyorsa 2, seçenek oris olmalı

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
aorhan1

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners