Dress Watch Öneri (5000 TL Bütçe)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Dress Watch Öneri (5000 TL Bütçe)

Mesaj axiceco » 04 Şub 2020, 14:43

Ankthas yazdı:5000'lere çıkıldı mı ikinci elde Tag - Carrera Calibre 5, Maurice Lacroix - Pontos Chrono gibi modeller bulunabilir. Seikonuz var zaten bir de İsviçreliniz olsun.

Resim

Resim

Aslında haklısınız ancak sıfır olmasını istediğim bir gerçek. Temiz ve 5000 gibi bir rakama bu iki yakışıklıdan özellikle (pontos chrono) denk gelse keşke tabi orası da ayrı :thumbup:
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj axiceco » 04 Şub 2020, 14:46

Reczebb yazdı:Merhaba, tavsiye degil ama yönlendirme anlaminda yazayim. Seiko'nun power reserve olan modeli 14,5 mm kalınlıkta. Kendim de kullaniyorum. Ancak gomlek ile kullanildiginda kalinligi dolayisiyla gomlek icine girmiyor. Dress watch icin bu önemli bence.

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok faydalı bir uyarı. Çok teşekkür ederim. Ssa385 power reserve göresel olarak çok beğendiğim bir saat. Sizin kullanıcı olarak yorumunuzu alabilir miyim peki ? Zaman tutma vs. Eğer alırsam croco kelebek tokalı siyah deri bir kayışla kullanmayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj axiceco » 04 Şub 2020, 14:47

Sayın,
onur226
mturann
Ycg
Halitkin katkınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj Reczebb » 04 Şub 2020, 18:34

axiceco yazdı:
Reczebb yazdı:Merhaba, tavsiye degil ama yönlendirme anlaminda yazayim. Seiko'nun power reserve olan modeli 14,5 mm kalınlıkta. Kendim de kullaniyorum. Ancak gomlek ile kullanildiginda kalinligi dolayisiyla gomlek icine girmiyor. Dress watch icin bu önemli bence.

Çok faydalı bir uyarı. Çok teşekkür ederim. Ssa385 power reserve göresel olarak çok beğendiğim bir saat. Sizin kullanıcı olarak yorumunuzu alabilir miyim peki ? Zaman tutma vs. Eğer alırsam croco kelebek tokalı siyah deri bir kayışla kullanmayı düşünüyorum.
Benim cok severek kullandığım bir saat. Ben de saa363j modeli var. Power reserve bence ise yarar bir komplikasyon. Zaman tutma olayina gelince +10 ila +15 arasi aliyorum. 4r mekanizmada daha iyi olanlar vardi forumda. Bir de detay olarak soyleyeyim camı safir değil. Sonuç olarak satin aldığım güne dönsem yine alırım [emoji3] Siyah kordonu sormussunuz ben siyah kordonu parlak hatta pasparlak oldugu icin pek sevemedim.

“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj Caner1 » 05 Şub 2020, 20:59

Benim tavsiyemResim

Pixel 2 XL cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Caner1

Mesaj EmreD » 05 Şub 2020, 22:02

axiceco yazdı:
Mandos yazdı:Bütçe 5000₺ ama siz 2000-3000 bandı seçmişsiniz hep. Bütçeyi biraz daha zorlayıp taksit imkanıyla Longines Flagship olabilir. Yoksa FC derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

3200-3800 bandı ssa385 ve hamilton day-date var. Pazarlıkla nereye gelir bilemiyorum. 4'ler civarında da pek bulamadım açıkçası. Oris'de 5 küsür maksimumun üzeri aslında ama hani pazarlık ve taksitle belki diye listeye aldım.

Longines Flagship cidden çok güzel ancak sanırım 7500 ve üzeri satılıyor. O bütçeye çıkmam çok zor. Yoksa kesinlikle çok beğendiğim, çok sevdiğim bir marka ve model. Daha uygun da ben bilmiyorsam lütfen aydınlatın.

FC'de inhouse mekanizma sebebiyle biraz kanım kaynıyor. Sizin FC deme sabebinizi öğrenebilir miyim ? Birkaç görüş daha aldım genelde Oris'e çıkıyor kapılar.

Bu arada Cevap için teşekkürler.

Longines Flagship için 5.800 TL fiyat aldım.Belki taksit de yaptırabilirsiniz.Yarım ağız ile yapılan bir pazarlıktı. Bir hafta da oldu-olmadı. ;)
Kullanıcı avatarı
EmreD

Mesaj axiceco » 05 Şub 2020, 22:42

EmreD yazdı:
axiceco yazdı:
Mandos yazdı:Bütçe 5000₺ ama siz 2000-3000 bandı seçmişsiniz hep. Bütçeyi biraz daha zorlayıp taksit imkanıyla Longines Flagship olabilir. Yoksa FC derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

3200-3800 bandı ssa385 ve hamilton day-date var. Pazarlıkla nereye gelir bilemiyorum. 4'ler civarında da pek bulamadım açıkçası. Oris'de 5 küsür maksimumun üzeri aslında ama hani pazarlık ve taksitle belki diye listeye aldım.

Longines Flagship cidden çok güzel ancak sanırım 7500 ve üzeri satılıyor. O bütçeye çıkmam çok zor. Yoksa kesinlikle çok beğendiğim, çok sevdiğim bir marka ve model. Daha uygun da ben bilmiyorsam lütfen aydınlatın.

FC'de inhouse mekanizma sebebiyle biraz kanım kaynıyor. Sizin FC deme sabebinizi öğrenebilir miyim ? Birkaç görüş daha aldım genelde Oris'e çıkıyor kapılar.

Bu arada Cevap için teşekkürler.

Longines Flagship için 5.800 TL fiyat aldım.Belki taksit de yaptırabilirsiniz.Yarım ağız ile yapılan bir pazarlıktı. Bir hafta da oldu-olmadı. ;)

Cidden çok iyiymiş. Özelden nereden olduğunu paylaşır mısınız ?
Kullanıcı avatarı
axiceco

Mesaj axiceco » 05 Şub 2020, 22:43

Caner1 Bey öneri için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
axiceco

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 152 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners