Citizen Skyhawk Black Eagle Casio Edifice Chronograph Seçim

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Skyhawk Black Eagle Casio Edifice Chronograph Seçim

Mesaj ilker60 » 20 Tem 2010, 18:27

Sn. üstadlarım yardımınıza ihtiyacım var muhtemelen bu hafta içinde bir saat alıcam ve aklımdaki modeller Casio Edifice Chronograph EF-527BK-1AV ve Citizen Skyhawk Black Eagle JR3155-54E. Casio yu buldum ve 250 TL fiyat aldım ama citizeni henüz bulamadım tahmini fiyatı 400 TL civarında olucak siz olsanız ne yapardınız aslında almak istediğim evladiyelik bir otomatik saat ve cıkabileceğim max. limit 500 TL dir siz değerli üstatlarımın yorumlarını bekliyorum ne yapmalıyım? Bu iki saatten hangisini alayım yada max 500 tl ye önerebileceğiniz bir otomatik saat mevcutmudur?

Ekleyebilirsem resimleri ekliyeceğim ekleyemessem modelleri görmeniz acısından linklerini veriyorum
Casio 2 model var

1. model
Resim

2. model
Resim

Citizen (Savaş pilotlari için üretilen bir saat olduğu daha sonra piyasaya sürüldüğü söyleniyor.)

Resim
Resim

Citizen Ecodrıve Japan Mekanizma
Siyah Ion Kaplama Kasa
Dünya Saati / İstanbul Dahil 30 Farklı Şehrin Dijital Ekranda Saatlerini Görebilme
3 Adet Alarm
Analog Ve Dijital Ekran
Döner (Slıde Rule) Siyah Bezel Kadran
100 Metre / 330 Feet Su Geçirmez
Çizilmeye Dayanıklı Kristal Cam
Ecodrıve (Pıl Gerektırmez- Gunes Isıgıyla Şarj Olur - Tam Şarj Durumunda 6 Ay(180 Gün) Şarj Olmadan Çalışabilme)
Güvenlik Kilitli Çift Butonlu Kordon
Güçlü Fosforlu Göstergeler
Ölçüleri:
Kasa Kalınlığı : 11mm.
Kasa Çapı : 42mm.
Kordon Uzunluğu :220mm.

Ben özellik bakımından citizene daha yakınım ama Casioda cok makul bir fiyat var sanki.

Ayrıca isvicrede bi tanıdık vasıtasi ile de saat getirtme imkanım var max.500 tl olmak sartı ile isviçre saatlerinden önerebileceğiniz marka veya medeller varsa cok yardımcı olursunuz.
Kullanıcı avatarı
ilker60

Re: Citizen Skyhawk Black Eagle Casio Edifice Chronograph Seçim

Mesaj Bond » 21 Tem 2010, 11:01

TSF'ye hoşgeldin İlker, ben üçü arasından Casio Edifice ilk modeli beğendim. Bu seride farklı tasarımlı ve renk opsiyonlu modellerde mevcut olması lazım. İyi araştırısan daha ucuzada alabilirsin diye düşünüyorum. Diğer 2 model iç bezeldeki detayları sebebi ile çok göz yoruyor bana göre. Forumda 500 TL ve üstü seviyeler için otomatik saat tavsiyesi birçok başlık mevcut oralardan bilgi alabilirsin. Ayrıca danışma bölümündeki konulara göz gezdirirsen birçok bilgi edinirsin.

Beğendiğin model örneklerine bakarsak 500 TL seviyelerdeki Swiss mekanizmalı otomatik saatler seni dizayn açısından tatmin etmeyecektir. Japan olursa otomatik olarak yukardaki modellere yakın Seiko 5 Sports, Orient vb markalardan seçebilirsin. Yada Quartz almak istersen bu fiyat seviyesinde çok geniş bir opsiyon listen olur. Birde seviyeyi yüzde 25 kadar yukarı çekebilir ve web üzerinden sipariş geçerim dersen bazı Alman malı swiss mekanizmalı daha az bilinen markalara bakabilirsin. Fiyat/Kalite oranları makuldur. İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 21 Tem 2010, 11:19

Edifice Sebastian Vettel Edition tavsiye ederim :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj ilker60 » 21 Tem 2010, 13:46

Bond üstatdım öncelikle foruma verdiğiniz emeğe saygımı belirtir, bu başarılı foruma insanları aydınlatarak saat konusunda bildiğim bir çok yanlışı diğer konu başlıklarını inceleyerek düzeltmemi sağladığınızdan ötürü tüm forum üstadlarına teşekür ederim.

Aslında ben Citizene hayran kaldım havacılık sektörüne aşık biriyim belkide bu zafiyetimden hak etmediği bir parayı bu saate vermekten korkuyorum endişem bu eco drive saatlerin pillerinin ömrünün 2 sene olduğu ve pillerinin baya pahalı olduğu söylenmesindendir. Forumu incelediğim kadarıyla bunlar doğru değil sanırım. Sizce bu Citizen bu parayı hak edermi. Bu makinelerin bilinen çok bariz sorun cıkartan bir yanı yada dezavantajı varmıdır? Ayrıca diğer önerilerinizi mutlak suretle gözden geçiricem.
Kullanıcı avatarı
ilker60

Mesaj Bond » 21 Tem 2010, 14:42

Rica ederim, bizde sizlerle beraber öğreniyoruz. Çokta zor birşey değil, hangi konuda olursa olsun, araştırılıp üzerinde durulunca öğrenilmeyecek şey yoktur. Teşekkür ederim, dediğiniz gibi forumu düzenli, bilgi ile zenginleşen güzel bir ortam olarak tutma gayretlerimiz meyvelerini verdi. Bizde faydalı bir işin içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Aramızda benden çok daha bilgili arkadaşlarımızda var ve hepside gönüllü olarak herkesle bilgilerini paylaşıyorlar.

Belirttiğin saatlerin hepsi kendi klasmanında o fiyatlara değer elbette, solar piller çok aşırı pahalı değil forumda konusu geçmişti. Kişisel olarak bariz bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum açıkçası ve benzer modellerin kullanıcılarıda vardı yanlış hatırlamadıysam, onların kısa yorumları olması lazım forumda. Havacılık sektörüne aşık biri isen Casio yerine elbette Citizeni tercih etmen daha iyi olacaktır.

Yurtdışı alma imkanın olduğunu belirttiğin için birde örnek Steinhart, Victorinox Swiss Army, Archimede, Jungans, Junkers, Zeppelin, Messerschimt vb gibi Alman ve Swiss markalarında ETA ve ETA Quartz çeşitleri olarak daha vintage tarzı pilot saatleri var. Elbette tarz olarak Citizenin modern havacılık modeline benzemez ama bir göz gezdir hoşuna gidebilir. Fiyat aralığı olarak çok geniş bir yelpazede modeller mevcuttur. Euro 150 - 1000 aralığında. Mesela Bombardier markasınada bakabilirsin yada Luminox. Bilindik önemli bir marka ve dijitalde olsun dersen elbette Citizende güzel ama saat kullanım alışkanlığına uyuyorsa herkeste olmayan havacılık yada military temalı bir marka modelde tercih edebilirsin. Bence vaktin olduğunda arama motorları vasıtası ile kısa bir araştırma yap, hem markaların sitelerine bakarsın hemde genel saat satan yabancı bazı siteleri incelersin. Havacılık temalı marka model çeşitliliği karşısında şaşıracaksın hemde keyif alacaksın.

Birde not: Eksepsiyonlar dışında saatler öyle çok çabuk bozulan yada aşırı komplike aletler değil :) Endişe edilecek birşey yok.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 121 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners