G├Âk mavisi saat (veya nadir bulunan renkte saat)

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: G├Âk mavisi saat (veya nadir bulunan renkte saat)

Mesaj barkodd » 24 Ara 2019, 13:09

manil yazd─▒:
barkodd yazd─▒:
manil yazd─▒:
Kakefe yazd─▒:
manil yazd─▒:Ka├ž─▒rd─▒─č─▒ma en ├╝z├╝ld├╝─č├╝m saatlerden birisidir. Bulmas─▒ da art─▒k ├žok zor.

...ve biri de utanmadan bu saatin g├Ârselini y├╝kledi foruma ├Âyle mi ? :))
Birisi de─čil ben y├╝kledim.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

:) biliyorum, burda sorun benimle 5.000 dolar aras─▒nda, yoksa y├╝klemeyle ilgisi yok :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
barkodd

Kay─▒t: 20 Oca 2011, 11:59

Mesaj Ankthas » 04 Oca 2020, 23:31

Bu arada scuba dude mavisi de ├žok ho┼čtur, ar┼čivden:

Resim
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 11:24

bu saati zaten biliyordum, ama tekrar al─▒c─▒ g├Âzle bak─▒nca daha g├╝zel geldi ger├žekten. Yaln─▒z Amazon'daki yorumlarda (ve kullan─▒c─▒lar─▒n y├╝kledikleri g├Ârsellerden de belli olaca─č─▒ ┼čekilde) renge vurgu yap─▒lm─▒┼č, Seiko'nun kendi g├Ârsellerinde daha a├ž─▒k g├Âr├╝nmekle birlikte asl─▒nda daha koyu bir mavisi var, bir de i├žteki detaylar ┼č─▒kl─▒k katmakla birlikte zaten koyu olan mavinin alan─▒n─▒ daraltm─▒┼č, ama yine de ┼č─▒k bir saat. Ben kasayla kordonun biti┼čik oldu─ču modelleri seviyorum, ├Âzellikle kasa ├žap─▒ da biraz b├╝y├╝k olunca deri ya da nato kay─▒┼č gibi se├ženeklerle bile─čimde hi├ž ho┼č durmuyor, kullan─▒c─▒lardan biri strapcode'un bir metal kordonuyla kullanm─▒┼č, saat ├Âyle ├žok daha ┼č─▒k olmu┼č bu arada, ├Âzellikle daha a├ž─▒k mavi bir saat aray─▒┼č─▒m olmasa ve kendisine uyacak bir ├želik bilezik aramak zorunda kalma durumu olmasa ger├žekten al─▒nabilir bir se├ženekmi┼č, te┼čekk├╝r ederim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
barkodd

Mesaj sedir » 07 Oca 2020, 14:01

Zaten ba─člant─▒y─▒ g├Ânderdikten sonra ├žap─▒n 43,5 mm gibi benim a├ž─▒mdan kabul edilemez ├Âl├ž├╝de oldu─čunu farkettim ama saat g├╝zel oldu─čundan g├Ânderiyi silmedim. Kasa ve kay─▒┼č aras─▒ndaki bo┼čluk orijinal ├želik bileziklerde son ba─člant─▒n─▒n kavisiyle ├ž├Âz├╝l├╝yor. Yani ├želik bilezikli saat ald─▒─č─▒n─▒zda ├žo─ču saatte bu sorun olmayacakt─▒r. Deri kay─▒┼člarda da kavisli bitenler var ama sonradan al─▒nan bir kay─▒┼čta uyum i├žin denemek gerekir. Ayr─▒ca kavisli biten kay─▒┼člar─▒ bulmak biraz daha ├žaba harcama gerektiriyor, d├╝z kay─▒┼člara g├Âre de daha y├╝ksek fiyatl─▒ olurlar.
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 57
Kay─▒t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj sedir » 07 Oca 2020, 14:04

Sizin istedi─činiz ┼č├Âyle bir durum ve bu foto─čraf─▒ incelemi┼čsiniz san─▒yorum.
Resim
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 15:04

Ankthas yazd─▒:Bu arada scuba dude mavisi de ├žok ho┼čtur, ar┼čivden:

Resim

bu arkada┼č da netteki di─čer foto─čraflar─▒nda daha ye┼čilimsi/deniz mavisi-ye┼čili gibi duruyor, burda daha mavi ├ž─▒km─▒┼č, mavinin hemen her tonunun ├ž─▒plak g├Âzle bir ┼čekilde g├╝zel g├Âr├╝lebilece─čini d├╝┼č├╝nenlerdenim, foto─čraflarda bizi ├žok cezbetsin ya da cezbetmesin muhtemelen koldaki duru┼ču daha ┼č─▒kt─▒r.
ben normalde d├Ân├╝p dola┼č─▒p lacivert saatlere tak─▒lsam da bu s─▒ralar daha ├žok -─░talyan milli tak─▒m─▒n─▒n ya da Lazio'nun forma rengi gibi- a├ž─▒k mavi bir saat istiyorum
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
barkodd

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 15:09

sedir yazd─▒:Sizin istedi─činiz ┼č├Âyle bir durum ve bu foto─čraf─▒ incelemi┼čsiniz san─▒yorum.
Resim

Aynen, hatta bu arkada┼č watchuseek'te de konu a├ž─▒p bilezi─či ald─▒─č─▒ linki de payla┼čm─▒┼čt─▒, bilezik 35 $, T├╝rkiye2ye kargoyla beraber 50 $ civar─▒na geliyordu, bir an akl─▒mdan ge├žmedi de─čil, ama g├Âk mavisi i├žin ilk sayfada g├Ânderdi─čim Hislon'un 3640 modelini (renk kodu 12355) ar─▒yorum ┼ču s─▒ralar ├Âzellikle, ama eski bir model oldu─ču i├žin bulam─▒yorum... (Horolojik olarak pek tasvip edilmeyebilir, ancak ben ger├žekten hem ebatlar─▒ hem safir caml─▒ olmas─▒ sebebiyle ├žok be─čendim, ke┼čke ayn─▒ modelin daha kaliteli kasa-bilezi─či olan─▒ ve otomatik olan─▒ olabilseydi)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
barkodd

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 15:14

sedir yazd─▒:Zaten ba─člant─▒y─▒ g├Ânderdikten sonra ├žap─▒n 43,5 mm gibi benim a├ž─▒mdan kabul edilemez ├Âl├ž├╝de oldu─čunu farkettim ama saat g├╝zel oldu─čundan g├Ânderiyi silmedim. Kasa ve kay─▒┼č aras─▒ndaki bo┼čluk orijinal ├želik bileziklerde son ba─člant─▒n─▒n kavisiyle ├ž├Âz├╝l├╝yor. Yani ├želik bilezikli saat ald─▒─č─▒n─▒zda ├žo─ču saatte bu sorun olmayacakt─▒r. Deri kay─▒┼člarda da kavisli bitenler var ama sonradan al─▒nan bir kay─▒┼čta uyum i├žin denemek gerekir. Ayr─▒ca kavisli biten kay─▒┼člar─▒ bulmak biraz daha ├žaba harcama gerektiriyor, d├╝z kay─▒┼člara g├Âre de daha y├╝ksek fiyatl─▒ olurlar.

asl─▒nda saat al─▒rken en ├žok engel ├ž─▒karan konulardan biri de bu, saatin kadran─▒n─▒ ├žok be─čeniyorsunuz, almak istiyorsunuz, ama deri-bez-silikon-metal farketmez ayr─▒k bir kay─▒┼čla/bilezikle sat─▒l─▒yor, herkesin be─čenisi-estetik alg─▒s─▒ ya da kriterleri elbette farkl─▒, ama saatin kordonu orijinal kavisliyse isteyen ├ž─▒kar─▒p istedi─či ┼čekilde d├╝z bir kordon takabilecekken o kavisli kordon yoksa onu sonradan ayn─▒ geni┼člikte-ayn─▒ kavise oturacak ┼čekilde bulabilmek ├žok ├žok ├žok zor
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
barkodd

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 18:29

Resim

bu saati de g├Âr├╝yorum bir m├╝ddettir, yaln─▒z global.shop.guessconnect.com diye bir site ├╝zerinden buldum, ama siteyi hen├╝z inceleyemedim, ger├žekten Guess'in sitesi mi, g├╝venilir midir, bilmiyorum
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
barkodd

Mesaj onur226 » 07 Oca 2020, 21:14

Bende ye┼čil bir tane istiyorum. Rolex perpetual 34mm olive green diye ge├žiyor. ├çok ho┼č bir renk ama ├žap─▒ biraz ufak. Orisin rengi akl─▒ma k├╝t├╝phanelerdeki ─▒┼č─▒klar─▒ getiriyor. Deri olmas─▒ avantaj. ResimResim

ELE-L29 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onur226

Kay─▒t: 07 Ara 2019, 10:05

Mesaj sedir » 07 Oca 2020, 21:28

Mavi tonu koyu olsa da bilezi─čin tak─▒ld─▒─č─▒ yer noktas─▒ndan size b├Âyle bir saat gerekli:
viewtopic.php?f=197&t=10276&p=600944#p600944
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners