Omega m覺 Rolex mi ?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega m覺 Rolex mi ?

Mesaj mrtkrks » 08 Ara 2019, 16:11

Herkese selamlar,

Daha 繹nce saat merak覺m yoktu ama 1-2 senedir 繹zellikle de 羹st segment saatlerle ilgilenmeye balad覺m. Bu s羹re癟teki takibim esnas覺nda fiyatlar覺n olduk癟a h覺zl覺 y羹kseldiini farkettim ve bekledik癟e ulamas覺 daha m覺 zor olacak d羹羹ncesi olutu kafamda.

襤lk amac覺m 羹st segment bir saat sahibi olmak ama akl覺m ve kalbimdeki Omega Speedmaster Moonwatch.

Bu sene hem arabay覺 yeniledik hem de ben motor ald覺m, bu sebeple limitimi 癟oktan am覺 durumday覺m. Eime dolar olarak duran para ile saatin bir fark覺n覺n olmad覺覺n覺 hatta saatin daha h覺zl覺 deer kazand覺覺n覺 g繹sterecek bir model tercih etmeliyim.

Saat 2. el olmal覺 tabii ki bu bahsettiim durumun olabilmesi i癟in.

Deerli yorumlar覺n覺z覺 bekliyorum sevgili saat severler.

Murat Karaka
Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Kay覺t: 04 Ara 2019, 16:48

Re: Omega m覺 Rolex mi ?

Mesaj mitY羹ksel » 08 Ara 2019, 21:25

O zaman rolex [emoji106] omega cand覺r ama deer kazanmas覺 biraz farkl覺

CLT-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mitY羹ksel

Ya: 43
Kay覺t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj omrfrka » 08 Ara 2019, 22:11

Rolexin deer kaybetsi TL nin Dolardan daha deerli olmas覺ndan bile zordur[emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
OmrFrka
Kullan覺c覺 avatar覺
omrfrka

Kay覺t: 14 Ara 2017, 19:47

Mesaj eyimen » 08 Ara 2019, 22:17

襤kisi aras覺nda deer koruma a癟覺s覺ndan tabi ki Rolex. Ama 癟ok b羹y羹k bir s羹priz olmazsa saatiniz deer kazanmayacakt覺r zaman i癟erisinde aksine deer kaybedecektir. Ama minimum kay覺p i癟in mutlaka Rolex..
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 39
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Omega m覺 Rolex mi ?

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2019, 10:18

Ben fiyatlara bak覺nca dolar baz覺nda sanki en az %50 artm覺 gibi g繹r羹yorum. Alg覺da se癟icilik belki de. O zaman Rolex daha mant覺kl覺 diye anl覺yorum. Peki her model i癟in ge癟erli midir ? B羹t癟em 5k civar覺, hangi modeli tercih etmeliyim bu dorultuda ? Ve han覺m覺 nas覺l ikna edeceim ??

Murat Karaka
Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Mesaj moy » 09 Ara 2019, 10:34

T羹rkiye'de ne al覺rsan覺z al覺n zarar etmezsiniz.
Rolexte ne olduysa son 3-4 senede oldu.2016 da vitrinler batman,sub,pepsi mavi dj kayn覺yordu. Bizde forumda hangi 羹lkeden en iyi 襤skonto + tax free al覺n覺r diye konuurken imdi 5-6 ay bekleyip listeden saat al覺yoruz.
Tamamen sat覺 stratejisi.Sat覺lan 羹r羹n羹 bedelinden daha deerli k覺lma, 羹r羹ne zor ulama ve s羹r羹 psikolojisi yaratmaya 癟al覺覺l覺yor iin enteresan覺 癟okta baar覺l覺 olunuyor.
Neyse konuya d繹necek olursak rolexlerin fiyatlar覺 uzun zamand覺r ayn覺 ama 羹lkemizde Eurodan T羹rk liras覺na d繹nerek sat覺 yap覺ld覺覺 i癟in kurlar beraber fiyatlarda otomatikman y羹kseliyor 2016da 27 bin seviyesinde olan date justlar bugun 55 bin seviyesinde.
2016 da omega moon watch modelini s覺k覺 bir pazarl覺kla 12 bin T羹rk liras覺na sat覺n alabiliyordunuz bugun 25 bin T羹rk liras覺ndan daha ucuz alma ihtimaliniz yok.O y羹zden al覺nm覺 al覺nm覺t覺r.D繹viz geliriniz yoksa, bu g羹n imkan覺n覺z varken pahal覺 diyerek almad覺覺n覺z 羹r羹n羹 2 sene sonra hi癟 alam覺yacaks覺n覺z.
Bu iin ekonomik k覺sm覺 birde sosyolojik k覺sm覺 var, bunuda babam覺n bir c羹mlesi ile anlatay覺m
Babam hep olum eein kuyruunu karanl覺kta keseceksin ayd覺nl覺kta kesmeye kalkarsan biri k覺sa kes biri uzun kes biri hi癟 kesme bakas覺 k繹k羹nden kes der kafan覺 kar覺t覺rlar sen d羹羹n ta覺n bildiini kimseye sormadan s繹ylemeden yap ba覺n ar覺mas覺n der.
Al覺n saatinizi akl覺n覺zda durana kadar kolunuzda dursun deer kazanmay覺p kaybetsede akl覺n覺zda kalmam覺 olur.3 g羹nl羹k d羹nya insanlar覺 mutlu etmek i癟in deil kendinizi mutlu etmek i癟in yaay覺n.Evinizde ki d羹zeni bilemiyorum ama kimseyi ikna etme zorunluunuzun olduunuda tahmin etmiyorum.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 34
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2019, 11:50

@moy

Tabii ki ikna etme zorunluluumuz yok kimseyi. Ama alt taraf覺 bir par癟a 癟elik i癟in eimin y羹z羹n羹n az覺c覺k d羹mesini bile g繹ze almam a癟覺k癟as覺.

Kald覺 ki onun i癟in benim yeni heveslerimden biri bu saat merak覺. Haks覺z da say覺lmaz biraz maymun itahl覺 olduu dorudur.

Konuya d繹necek olursak, bal覺覺 a癟ma amac覺m asl覺nda biraz daha teknik bilgi almakt覺. Omegada u k羹lt modeldir, yeniliklerden en az etkilenir, 2.el talebi en y羹ksek olan udur veya Rolexde u model zamans覺zd覺r, u kasa rengi ve 癟ap覺 her zaman deer kazan覺r gibi misal 39mm op 2.el modelleri 2 sene 繹nce u kadar dolard覺 u an bu kadar gibi..

Murat Karaka
Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Mesaj moy » 09 Ara 2019, 12:15

2.el saat satan firmalar覺n sahibinden ve Instagram hesaplar覺n覺 bir s羹re takip ederseniz hangi modellerin risksiz modeller olduunu hangi modellerin h覺zl覺 gittiini sizde 癟ok rahat anlars覺n覺z.
Kendi tecr羹be ve izlenimlerim
Rolex sub date siyah Hulk. (ger癟 hulk bulma imkan覺 癟ok zor)
datejust yivli siyah ve mavi kadran oyster ve jubile bilezik kombinasyonu h覺zl覺 gidiyor yivsiz dj modeller yava gidiyor two tone olmad覺k癟a beyaz, g羹m羹,arduvaz kadrana talep 癟ok az
oyster perpetual modelde piyano olarak siyah h覺zl覺 gider
omegada sm300m po600m moonwatch en h覺zl覺lar覺
Tekrardan hat覺rlatmak isterim saat se癟imini piyasada ki tercihlere yada deer kayb覺na g繹re g繹re yaparsan覺z mutlu olmazs覺n覺z.
Bu saat iide biraz puro i癟mek viski i癟mek filitre kahve i癟mek gibi.Zaman i癟inde ekilleniyor 繹reniliyor onunla beraber yourmak laz覺m.
misal forumda efsane viski tad覺mc覺 arkadalar var bana getirseler en kaliteli viskiden tadar覺m yutarken boaz覺m覺 yakt覺 Jack ile ayn覺 der ge癟erim.
:lol: :lol: :lol: saat iide b繹yle.
gene kendimden 繹rnek vereyim omega po mu bay覺la bay覺la kullan覺rken sub almay覺 hi癟 d羹羹nm羹yorum 癟羹nk羹 sevmiyorum fakat yeni ald覺覺m mavi date just ile 癟ok mutluyum. Forumda Panerai dendii zaman herkezin t羹yleri diken diken oluyor ben butiklerde denediim zaman bile mutlu oluyorum ve almay覺 d羹羹n羹yorum. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Benim size tavsiyem daha d羹羹k b羹t癟eli saatler ile bu hobiye balay覺n belki sevmeyeceksiniz s覺k覺lacaks覺n覺z s覺k覺ld覺覺n覺z zaman harcad覺覺n覺z paralar sizi rahats覺z etmeyecek boyutta olur.
sevgiler
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 34
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj Xhantos » 09 Ara 2019, 13:21

moy yazd覺:...Forumda Panerai dendii zaman herkezin t羹yleri diken diken oluyor ben butiklerde denediim zaman bile mutlu oluyorum ve almay覺 d羹羹n羹yorum....

1 saat kadar 繹nce bir 羹rperti geldi, t羹ylerim diken diken oldu, hay覺rd覺r dedim... imdi foruma girdim, ger癟ekten de Panerai denmi, ondanm覺 :D :D :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2019, 20:51

moy yazd覺:2.el saat satan firmalar覺n sahibinden ve Instagram hesaplar覺n覺 bir s羹re takip ederseniz hangi modellerin risksiz modeller olduunu hangi modellerin h覺zl覺 gittiini sizde 癟ok rahat anlars覺n覺z.
Kendi tecr羹be ve izlenimlerim
Rolex sub date siyah Hulk. (ger癟 hulk bulma imkan覺 癟ok zor)
datejust yivli siyah ve mavi kadran oyster ve jubile bilezik kombinasyonu h覺zl覺 gidiyor yivsiz dj modeller yava gidiyor two tone olmad覺k癟a beyaz, g羹m羹,arduvaz kadrana talep 癟ok az
oyster perpetual modelde piyano olarak siyah h覺zl覺 gider
omegada sm300m po600m moonwatch en h覺zl覺lar覺
Tekrardan hat覺rlatmak isterim saat se癟imini piyasada ki tercihlere yada deer kayb覺na g繹re g繹re yaparsan覺z mutlu olmazs覺n覺z.
Bu saat iide biraz puro i癟mek viski i癟mek filitre kahve i癟mek gibi.Zaman i癟inde ekilleniyor 繹reniliyor onunla beraber yourmak laz覺m.
misal forumda efsane viski tad覺mc覺 arkadalar var bana getirseler en kaliteli viskiden tadar覺m yutarken boaz覺m覺 yakt覺 Jack ile ayn覺 der ge癟erim.
:lol: :lol: :lol: saat iide b繹yle.
gene kendimden 繹rnek vereyim omega po mu bay覺la bay覺la kullan覺rken sub almay覺 hi癟 d羹羹nm羹yorum 癟羹nk羹 sevmiyorum fakat yeni ald覺覺m mavi date just ile 癟ok mutluyum. Forumda Panerai dendii zaman herkezin t羹yleri diken diken oluyor ben butiklerde denediim zaman bile mutlu oluyorum ve almay覺 d羹羹n羹yorum. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Benim size tavsiyem daha d羹羹k b羹t癟eli saatler ile bu hobiye balay覺n belki sevmeyeceksiniz s覺k覺lacaks覺n覺z s覺k覺ld覺覺n覺z zaman harcad覺覺n覺z paralar sizi rahats覺z etmeyecek boyutta olur.
sevgiler

ok teekk羹r ediyorum detayl覺 bilgiler i癟in. Asl覺nda bir adet seiko ald覺m kendime ilk olarak SRPD03K. Takmaktan ciddi keyif al覺yorum ve her ortamda takabilirim gibi geliyor ama 5k seviyesindeki OPler bana 癟ok birey ifade etmiyor. Hatta amblemi 癟覺karsan belki takmam bile koluma. Ama moonwatch no name olsa bile 癟ok yak覺覺kl覺. Yavatan 2.el temiz bir tane aramaya bal覺yorum.

Murat Karaka
Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners