─░lk otomatik saat tercihim

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

─░lk otomatik saat tercihim

Mesaj Ycg » 28 Kas 2019, 19:45

├ľncelikle merhabalar. Bir s├╝redir uzaktan takip etti─čim ve ├že┼čitli bilgiler edindi─čim forumunuza yeni kay─▒t olmu┼č bulunmaktay─▒m ve hemen aya─č─▒m─▒n tozuyla bir tercih arefesinde tavsiye ve g├Âr├╝┼člerinize ba┼čvurmak istiyorum.

├ľncelikle sade ve ┼č─▒k bir dress watch d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m├╝ belirtmek isterim. Forumu bir s├╝re ara┼čt─▒rd─▒ktan sonra da tabiki otomatik bir saate y├Ânlendim :) Epey bir ara┼čt─▒rmadan sonra da hamilton, tissot, seiko(presage), orient gibi giri┼č segmentlerden Tissot Le Locle (T006.407.16.033.00) modeli makul g├Âr├╝nd├╝. Safir cam, otomatik mekanizma(powermatik 80) ve sade tasar─▒m─▒ ma─čazada da deneyerek de ├žok be─čendim.

Fakat bug├╝n yine forumda g├Ârd├╝─č├╝m Victorinox I.N.O.X (241834) modeli akl─▒m─▒ ├žok kar─▒┼čt─▒rd─▒. Saat ger├žekten harika bi tasar─▒ma sahip bir ceketin alt─▒nda s─▒r─▒tmayacak bir model ayr─▒ca g├╝nl├╝k casuel kullan─▒ma da ├žok m├╝sait. ├ťstelik sualt─▒ dayan─▒kl─▒─č─▒ mevcut, dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒ ile ├Âne ├ž─▒kan bir model.

Laf─▒ ├žok uzatmadan konuyu ba─člamak istiyorum. Tavsiyeleriniz benim i├žin ├žok k─▒ymetli, bu modeller haricinde de tavsiyelerinize a├ž─▒─č─▒m 2000-3000 lira band─▒nda olmak ├╝zere :)

Tissot Le Locke powermatic 80
https://www.abtsaat.com/tissot-le-locle-t0064071603300-erkek-kol-saati?ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma
Victorinox I.N.O.X. Mechanical
https://www.amazon.com/Victorinox-241834-Brown-Steel-Watch/dp/B07HFSN14S
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=12&t=32740#axzz6BeF4tJdJ
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ycg

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 20 Kas 2019, 12:33

Re: ─░lk otomatik saat tercihim

Mesaj Maradona » 28 Kas 2019, 22:01

Ycg yazd─▒:├ľncelikle merhabalar. Bir s├╝redir uzaktan takip etti─čim ve ├že┼čitli bilgiler edindi─čim forumunuza yeni kay─▒t olmu┼č bulunmaktay─▒m ve hemen aya─č─▒m─▒n tozuyla bir tercih arefesinde tavsiye ve g├Âr├╝┼člerinize ba┼čvurmak istiyorum.

├ľncelikle sade ve ┼č─▒k bir dress watch d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m├╝ belirtmek isterim. Forumu bir s├╝re ara┼čt─▒rd─▒ktan sonra da tabiki otomatik bir saate y├Ânlendim :) Epey bir ara┼čt─▒rmadan sonra da hamilton, tissot, seiko(presage), orient gibi giri┼č segmentlerden Tissot Le Locle (T006.407.16.033.00) modeli makul g├Âr├╝nd├╝. Safir cam, otomatik mekanizma(powermatik 80) ve sade tasar─▒m─▒ ma─čazada da deneyerek de ├žok be─čendim.

Fakat bug├╝n yine forumda g├Ârd├╝─č├╝m Victorinox I.N.O.X (241834) modeli akl─▒m─▒ ├žok kar─▒┼čt─▒rd─▒. Saat ger├žekten harika bi tasar─▒ma sahip bir ceketin alt─▒nda s─▒r─▒tmayacak bir model ayr─▒ca g├╝nl├╝k casuel kullan─▒ma da ├žok m├╝sait. ├ťstelik sualt─▒ dayan─▒kl─▒─č─▒ mevcut, dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒ ile ├Âne ├ž─▒kan bir model.

Laf─▒ ├žok uzatmadan konuyu ba─člamak istiyorum. Tavsiyeleriniz benim i├žin ├žok k─▒ymetli, bu modeller haricinde de tavsiyelerinize a├ž─▒─č─▒m 2000-3000 lira band─▒nda olmak ├╝zere :)

Tissot Le Locke powermatic 80
https://www.abtsaat.com/tissot-le-locle-t0064071603300-erkek-kol-saati?ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma
Victorinox I.N.O.X. Mechanical
https://www.amazon.com/Victorinox-241834-Brown-Steel-Watch/dp/B07HFSN14S
Victorinox... [emoji106][emoji7]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj Ankthas » 28 Kas 2019, 22:14

victorinox her ne kadar ├žok g├╝zel olsa da ├žok iri bir saat hem ├žap hem kal─▒nl─▒k bak─▒m─▒ndan. ├ľncelikle bile─činize uygun olup olmad─▒─č─▒na bak─▒n bence bu saati anca 18cm ve ├╝st├╝ bilekler kald─▒r─▒r. Onun d─▒┼č─▒nda da dress i├žin ├žok uygun olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum, benim tavsiyem seiko - presage cocktail time modelleri ve tissot - visodate modellerine bakman─▒z :thumbup:
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj azizkaya » 29 Kas 2019, 00:20

Ho┼čgeldiniz,
├ľnce saati ne ama├žla kullanacaks─▒n─▒z, ona karar verin. Dress mi, spor mu, diver m─▒? Ona g├Âre se├žin yap─▒n. Bence, ankthas hocam'─▒ dedi─či gibi presage veya visodate en uygunu.

SM-N960F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Al─▒nca ya da sat─▒nca pi┼čman olmad─▒─č─▒m bir saat olmad─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
azizkaya

Kay─▒t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj Ycg » 29 Kas 2019, 01:03

G├╝nl├╝k olarak g├Âmlek kuma┼č pantolon tarz─▒ casuel giyim kullan─▒yorum. Bu sebeple tissot da victorinox da kombinlerime uyar diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bile─čim de ince say─▒l─▒r fakat forumdaki di─čer arkada┼č─▒n payla┼čt─▒─č─▒ foto─čraf beni y├╝reklendirdi diyebilirim zira onun da bile─či ince g├Âr├╝n├╝yor.
https://ibb.co/SKgR4Nm
Seiko presage'ler de ├žok ho┼čuma gidiyor fakat bu modeli ├Ân├╝m├╝zdeki y─▒l bi kampanya denk getirirsem o zamana al─▒r─▒m diye d├╝┼č├╝yorum. ┼×imdilik ├Ânceli─či bi swiss made'e vermek istiyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ycg

Mesaj eraslani » 29 Kas 2019, 07:16

─░nox begenildiyse dress saatlerden uzak durun bence.Bahsi ge├žen Tissot modellerinin hi├žbiri tatmin edici kaliteye sahip de─čil. G├╝nl├╝k kullan─▒ma daha uygun prs516 gibi modellere y├Ânelirseniz isabetli olaca─č─▒n─▒ zannediyorum.

SM-G965F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Ycg » 29 Kas 2019, 19:42

Asl─▒nda tissot marka bilinirligiyle beni ├žok d├╝┼č├╝nd├╝rd├╝ ama mekanizmas─▒nda plastik par├žalar bulundurmas─▒ ve powermatik 80 serisinin yeni ve denenmemi┼č bir mekanizma olmas─▒ beni sizinle benzer d├╝┼č├╝ncelere y├Ânlendirdi @eraslani bey.
Mekanizmalara ├žok hakim olmasam da victorinox'ta bulunan ETA2824-2 daha bilinen ve kendini ispatlam─▒┼č bir mekanizma san─▒r─▒m.

Asl─▒nda as─▒l karars─▒z kald─▒─č─▒m k─▒s─▒m victorinox'un primer olarak olarak saat ├╝retmeyen ayn─▒ zamanda farkl─▒ sekt├Ârlerle de u─čra┼čan bir marka olmas─▒. Yoksa ├╝zerinde tissot yazsa ├žoktan sipari┼či vermi┼čtim :)
Bu marka ile ilgili g├Âr├╝┼čleriniz nedir? @maradona @ankthas @aziz kaya @eraslani
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ycg

Mesaj Maradona » 30 Kas 2019, 00:28

S├Âz konusu Victorinox beni a┼č─▒r─▒ derecede cezbediyor bu aralar, teti─či ├žekmemek i├žin zor tutuyorum kendimi... Mekanizma g├╝zel, ├želi─či eminim ├žok iyidir, i┼č├žilik g├╝zel duruyor, kadran afet, kay─▒┼č janjanl─▒, kasa ┼čekli k─▒m─▒l k─▒m─▒l, fiyat uygun... [emoji7]

G├╝naha sokmay─▒n beni gece gece... [emoji16]

Edit: Marka alg─▒s─▒ olarak bende Tissot ile e┼čde─čer... [emoji106]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Kay─▒t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj eraslani » 30 Kas 2019, 07:51

Ycg yazd─▒:Asl─▒nda tissot marka bilinirligiyle beni ├žok d├╝┼č├╝nd├╝rd├╝ ama mekanizmas─▒nda plastik par├žalar bulundurmas─▒ ve powermatik 80 serisinin yeni ve denenmemi┼č bir mekanizma olmas─▒ beni sizinle benzer d├╝┼č├╝ncelere y├Ânlendirdi @eraslani bey.
Mekanizmalara ├žok hakim olmasam da victorinox'ta bulunan ETA2824-2 daha bilinen ve kendini ispatlam─▒┼č bir mekanizma san─▒r─▒m.

Asl─▒nda as─▒l karars─▒z kald─▒─č─▒m k─▒s─▒m victorinox'un primer olarak olarak saat ├╝retmeyen ayn─▒ zamanda farkl─▒ sekt├Ârlerle de u─čra┼čan bir marka olmas─▒. Yoksa ├╝zerinde tissot yazsa ├žoktan sipari┼či vermi┼čtim :)
Bu marka ile ilgili g├Âr├╝┼čleriniz nedir? @maradona @ankthas @aziz kaya @eraslani
Marka olarak victorinox ilgimi ├žekmezken,inox ├žok be─čendi─čim bir model.Marka amblemi ve kadranda kullan─▒m ┼čekli dolay─▒s─▒yla sat─▒n almad─▒m bu saati.Onun d─▒┼č─▒nda kesinlikle ├Âneririm.

SM-G965F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Ycg » 30 Kas 2019, 11:13

@maradona saate kar┼č─▒ ayn─▒ duygular─▒ payla┼č─▒yoruz :) internette dayan─▒kl─▒l─▒k testlerini izledikce daha da ikna oldum. Kasas─▒ da eklemeli de─čil yontma paslanmaz ├želikle yap─▒lm─▒┼č. Yani ┼č─▒k ama tank gibi bir saat olmu┼č. Tek sakincam bile─čime b├╝y├╝k gelmesi.

@arslan─▒ dedi─činiz gibi farkl─▒ bir amblem tasar─▒m─▒ olsayd─▒ ben de memnun kal─▒rd─▒m ama ├žok da tak─▒lm─▒yorum saat neticede.

D├╝n gece dayanamad─▒m verdim sipari┼či :) yaln─▒z sormak istedi─čim bir ┼čey daha var. Yurtdisindan ilk kez sipari┼č ge├žtim. Amazon ├╝zerinden ald─▒m ├╝r├╝n├╝ ve i┼člem ba┼čar─▒l─▒ ┼čeklinde mail geldi fakat kredi kart─▒n─▒n limitinden d├╝┼č├╝m olmad─▒. Bug├╝n bankay─▒ arad─▒─č─▒mda da provizyonda i┼člem g├Âr├╝lm├╝yor dediler bi s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kar m─▒ dersiniz?
En son Ycg taraf─▒ndan 30 Kas 2019, 11:57 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ycg

Mesaj slhgzl » 30 Kas 2019, 11:42

Sanal kartla i┼člem yapt─▒ysan─▒z i├žinde 1-2 g├╝n paray─▒ tutun.Hemen i┼čleme alm─▒yorlar.!-2 g├╝n i├žerisinde islem provizyona d├╝┼čer.
Civil Engineer
slhgzl

Kay─▒t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj Ycg » 30 Kas 2019, 18:01

Kredi kart─▒yla alm─▒┼čt─▒m. Yeterli limit var ama hala ├žekim olmad─▒. Pazartesi g├╝n├╝n├╝ bekleyip, i┼člem hala ger├žekle┼čmezse amazon' a yazmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ycg

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 227 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners