Köstekli Cep Saati Önerisi/Danışması

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Köstekli Cep Saati Önerisi/Danışması

Mesaj gargamell » 24 Kas 2019, 11:23

Merhaba.

Hemen heyecan yapıp "İşte dedesinden kalan saatin fiyatını soracak biri!" diye dalmayınız.

Akademide bir hocamız emekliye ayrılıyor. Babasından hatıra olan köstekli cep saatini yıllar önce evine giren hırsız çalmış. Hala pişmanlıkla anlatır keşke yanıma alsaydım diye. Ben de hediye olarak bir cep saati almayı düşünüyorum. Hislon, Nacar (yeni nesil değil.) vb. (Gönül ister ki Zenith vs. ama asla kabul etmez.)
1. Bu tarz saatleri Ankara'da nerede bulabilirim?
2. Bu saatlerin ederi nedir?
3. Kendimde bütçe olarak 250 TL belirledim ama arttırmaya gidebilirim.

Örnek olarak iki görsel eklemek isterim. https://ibb.co/DD9FT0S

https://ibb.co/dm2VqzG

Vakit ayıracaklara şimdiden teşekkür ederim. Selamlar.
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Re: Köstekli Cep Saati Önerisi/Danışması

Mesaj mrmataraci » 24 Kas 2019, 12:38

Yeni köstekli saatlerin büyük kısmı quartz mekanizmalı. Kurmalı olanlar 1000 TL civarında. Hislon.com.tr de seçenekler var. Alacağınız saat asla babasından hatıra saatin yerini tutmaz, onun için imkan varsa ikinci el yerine sıfır alın, sizden hatıra olsun.
Kullanıcı avatarı
mrmataraci

Mesaj Ankthas » 24 Kas 2019, 12:52

Bence istanbula gelme şansınız varsa sirkecideki saatçilerde 250-500 tl arasında çalışır vaziyette hislon nacar serkisof marka saatler bulabilirsiniz. Cengiz Usta'da bile olması lazım. Gerçi Ankarada'da vardır kesin böyle bi yer.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj CptOz » 24 Kas 2019, 13:08

Çok güzel bir düşünce ve jest... Tavsiyem fiyat fazla gelmeyecek ise yeni bir tane almanız olur. Hislon, Momentus, Nacar vs benim gördüğüm basit Çin mekanizmali modeller genelde.
Orient FDD00002WO saat çok güzel bir seçim olabilir ama bütçe daha düşük olursa piyasada cok temiz ikinci el Vialux, Serkisof, Zenith gibi modellerden bulabilirsiniz. Ama mutlaka mekanizma kontrolü/ bakımı gerekir derim.
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj gargamell » 24 Kas 2019, 14:48

mrmataraci yazdı:Yeni köstekli saatlerin büyük kısmı quartz mekanizmalı. Kurmalı olanlar 1000 TL civarında. Hislon.com.tr de seçenekler var. Alacağınız saat asla babasından hatıra saatin yerini tutmaz, onun için imkan varsa ikinci el yerine sıfır alın, sizden hatıra olsun.

Teşekkürler. Fakat biraz da geçmişin anısı olsun istedim. Yani saate bakınca "Bunu acaba kimler kullandı?" sorusu akla gelmeli bence.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj gargamell » 24 Kas 2019, 14:49

Ankthas yazdı:Bence istanbula gelme şansınız varsa sirkecideki saatçilerde 250-500 tl arasında çalışır vaziyette hislon nacar serkisof marka saatler bulabilirsiniz. Cengiz Usta'da bile olması lazım. Gerçi Ankarada'da vardır kesin böyle bi yer.

Çok teşekkür ederim. Fiyat aralığını az olsa tutturmuşum. Malesef İstanbul'a gelme şansım yok. Ankara'da nerede satılır bir fikrim de yok açıkçası.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj gargamell » 24 Kas 2019, 14:52

ozgtegin yazdı:Çok güzel bir düşünce ve jest... Tavsiyem fiyat fazla gelmeyecek ise yeni bir tane almanız olur. Hislon, Momentus, Nacar vs benim gördüğüm basit Çin mekanizmali modeller genelde.
Orient FDD00002WO saat çok güzel bir seçim olabilir ama bütçe daha düşük olursa piyasada cok temiz ikinci el Vialux, Serkisof, Zenith gibi modellerden bulabilirsiniz. Ama mutlaka mekanizma kontrolü/ bakımı gerekir derim.

Geçen kendisi ile görüştüğümde Ulus'ta bir yerde bulduğunu ama güvenip satın alamadığını belirtmişti. Ben de bilindik, daha önce alış veriş yapanların referans olabileceği yerleri merak ediyorum Ankara'da. Sıfır alma konusuna biraz uzağim. "Zamanın ruhunu" taşımalı bence. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj Maradona » 24 Kas 2019, 14:57

Kızılay Engürü Pasajı, Güngenci Saat... Mustafa Abi size yol gösterecektir... [emoji6]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners