Düğün Saati Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Düğün Saati Önerisi

Mesaj Mandos » 18 Kas 2019, 09:49

Herkese merhaba, kısmetse bu yaza düğünüm var ve bu ay black friday indirimlerinden bir saat almak istiyoruz. Yurtdışı-yurtiçi fark etmez. Siyah ya da beyaz kadranlı mümkünse metal kordonlu maksimum 3000 TL bütçeli bir saat arayışımız var. Aklıma bir tek SARB serisinden bir saat almak geliyor çünkü swiss tarafına biraz uzağım. Değerli önerilerinizi bekliyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
Mandos

Re: Düğün Saati Önerisi

Mesaj mbs1905 » 18 Kas 2019, 10:16

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Mutluluklar dilerim.

Swiss, dress ve sıfır olacaksa 3.000 TL bandında metal kordonlu aklıma ilk gelen Le Locle. Hamilton'un da çelik kordonlu göze çarpan seçenekleri var. Jazzmaster, Intramatic, viewmatic.

Resim

Resim

Resim

Resim
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj Mandos » 18 Kas 2019, 10:33

mbs1905 yazdı:Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Mutluluklar dilerim.

Swiss, dress ve sıfır olacaksa 3.000 TL bandında metal kordonlu aklıma ilk gelen Le Locle. Hamilton'un da çelik kordonlu göze çarpan seçenekleri var. Jazzmaster, Intramatic, viewmatic.

Aslında maksimum 3000 TL desem daha iyi olurdu. Gerçi taksitle olursa 3500 TLde olabilir. Hamilton'lar sanırım bu sınıra düşmüyor :(
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj mbs1905 » 18 Kas 2019, 11:03

Mandos yazdı:
mbs1905 yazdı:Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Mutluluklar dilerim.

Aslında maksimum 3000 TL desem daha iyi olurdu. Gerçi taksitle olursa 3500 TLde olabilir. Hamilton'lar sanırım bu sınıra düşmüyor :(

Bence mağazaları gezerek, saat başında pazarlık yapılabilir diye düşünüyorum.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj Ankthas » 18 Kas 2019, 12:16

Tolga Hocam aynı tatlı dertten ben de muzdaribim biliyorsunuz :lol: ben kendime bir liste yapmıştım burada da paylaşayım, ben bütçeyi daha yukarıya koydum ama biliyorum ki gidip 10bin liralık saat istiyorum diyemeyeceğim o yüzden benim de kafamdaki bütçe maks 4-5 bin gibi. Farklı öneriler için ben de takipteyim başlığı:

Seiko - SRPC97J1
Seiko - SARY147
Tissot - 1948 Chrono
Tissot - Heritage Petite Seconde
Hamilton - Intramatic
Hamilton - Jazzmaster Thinline
Hamilton - Jazzmaster Day-date
Maurice Lacroix - Aikon Automatic
Longines - Flagship Heritage
Longines - Master Moonphase

Özellikle size SRPC97j'yi öneriyorum: 2500 TL altına bulunabiliyor, daha önce kullanmadığınız bir saat, beyaz ama kesinlikle sıradan olmayan özel bir kadran, çelik bilezik, limitli seri olması da daha özel kılıyor. Ben daha önce blue moon kullanmıştım presage kokteyl serisinden aynı saatin farklı kadranlısı. Bence tek negatif yanı bileziğinin görünüşüydü, bu tarzı pek beğenmiyorum yoksa konforlu bir bilezik aslında. Strapcode jübile çıkartmış bu model için jübileyle daha güzel oluyor. Kadran da bir miktar daha küçük olabilirdi ama sırıtmıyor kesinlikle, bizim bilekler birbirine yakındı diye hatırlıyorum, fikir vermesi amacıyla benim bileğimde takım elbiseyle şu şekilde duruyor, sınırda yani:

Resim

Resim

Bu da bahsettiğim saat:

https://www.hepsiburada.com/seiko-srpc97j-erkek-kol-saati-p-HBV00000INF3Z?magaza=Turkuaz%20%C4%B0nternet&wt_gl=cpc.6816.shop.nelk.saat-gozluk-aksesuar-ssc&gclid=Cj0KCQiAn8nuBRCzARIsAJcdIfNgXOTCsCSJX4_S0iF3uf59Hh4fFKjrIHA0Zmc8edQO7gznKlOv2uUaAlaZEALw_wcB

Resim

Resim

Şimdiden hayırlı olsun :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Mandos » 18 Kas 2019, 12:24

Liste için teşekkür ederim benzer saatlerde dönüyoruz :) Tissot chrono'yu bu haftasonu denedim harika bir saat ama fiyatı çok yüksek bütçenin 3 katı neredeyse :shock:
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj vysaknc » 18 Kas 2019, 12:41

Sayın Mandos hayırlısıyla Allah tamamına erdirsin, Hamilton viewmatic modeline Edip saatte 3720 lira fiyat yazmışlar ,bir fiyat isteyin bence 3000 'lere oldukça yaklaşacaklardır.1,5 yıl önce bende almak istemiştim bana 1800 lira fiyat vermişlerdi,dolar bu kadar artmadı..
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj Maradona » 18 Kas 2019, 12:52

Elden çıkardığın saatlerden sonra bunlar seni mutlu edecek mi Tolga? Benim o konuda korkularım var açıkçası... [emoji848]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners