2000 lira bütçeli aqua terra benzeri saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 2000 lira bütçeli aqua terra benzeri saat önerisi

Mesaj copycat » 15 Kas 2019, 14:31

Bir de bu var:)Resim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj rtalhaustun » 15 Kas 2019, 15:48

Burada sormamız gereken Omega üzerinde sizi cezbeden şey 'luglar' mı, kadran mı ya da kollar mı? Onar göre daha net bir sonuca çıkabilir belki, ayrıca sn. copycat'in attığı en yakın aday. :)
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj dkmbismarck » 15 Kas 2019, 19:40

Maradona yazdı:Beyaz kadran da ihtimal dahilindeyse Tissot Visodate...

Diger önerilen saatler de çok güzel ancak visodate bir başka
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj sedir » 15 Kas 2019, 21:21

Gönül her zaman iyisini ister, cüzdan ise sınırları çizer. Başlığı açan arkadaşın istediği, beğendiği saate en çok benzeyen saat önerileri. Bu nedenle Visodate ve benzeri öneriler güzel olmakla birlikte ihtiyacı karşılamıyor, konu yol değiştiriyor.
Bu durumda isim yapmamış saatler de denenebilir bence. Kendim de Aliexpress üzerinden "isimsiz" diyebileceğim kuartz bir saat aldım ve bir yıldır sorunsuz kullanıyorum.
Sonuç olarak Seagull biraz daha isim yapmış bir Çin markası ancak Sangdo'yu da denememek için çok da bir sebep yok. 400 TL fiyat konulmuş, sanıyorum son uygulamalarla 300 TL kadar da vergi masraf eklenir 700 TL'ye istek karşılanabilir.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Umutt » 15 Kas 2019, 22:12

görkemk yazdı:kardeş biraz para arttır roamer searock al en azından içinde elle tutulur bir makine ve sağlam kasa olur

Resim
şahsen benim tercihim de bu olurdu, parasını fazlasıyla hak eden bir model. Uygun bir deri kayışla da boyut değiştirir bence..

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj facerlann » 15 Kas 2019, 22:41

copycat yazdı:Bir de bu var:)Resim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bu da aynısı şahane duruyor. Çok teşekkür ederim :) . Bu da homeage. Ama bunun hakkında da pek bir bilgim yok :? . Çin markalari oldukları için pek bir şey de bulamıyorum. Seagull u forumda açılışını yapmış; @hozburun beyefendiye sordum. Sağolsun cevapladı sorularımı ve alınabileceği onayını verdi :) ayrı'yeten başka bir saatçi tanıdığımdan az cok bilgi aldım . O da çok bir sey beklememen gerektiğini söyleyip oynayladı

Bu arkadaşı da değerlendirmeye aldım . kafam karıştı :? bu arkadaş içinde az da olsa bilgi almak isterim sizlerden. Sonrasında sartları değerlendirip seçimi yaparım .
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj facerlann » 15 Kas 2019, 23:08

sedir yazdı:Gönül her zaman iyisini ister, cüzdan ise sınırları çizer. Başlığı açan arkadaşın istediği, beğendiği saate en çok benzeyen saat önerileri. Bu nedenle Visodate ve benzeri öneriler güzel olmakla birlikte ihtiyacı karşılamıyor, konu yol değiştiriyor.
Bu durumda isim yapmamış saatler de denenebilir bence. Kendim de Aliexpress üzerinden "isimsiz" diyebileceğim kuartz bir saat aldım ve bir yıldır sorunsuz kullanıyorum.
Sonuç olarak Seagull biraz daha isim yapmış bir Çin markası ancak Sangdo'yu da denememek için çok da bir sebep yok. 400 TL fiyat konulmuş, sanıyorum son uygulamalarla 300 TL kadar da vergi masraf eklenir 700 TL'ye istek karşılanabilir.

Aynen öyle :D durumumu özetlemişsiniz. Homeage ' e replika gözüyle bakılıyor. (ki hayatım boyunca her türlü replika ürüne karşıyım) Cokta haksız sayılmazlar ama tam olarak replika olduğu da söylenemez.
Omega yı bizzat denedim ve gerçekten bileğimde çok güzel durdu. Ama şartlar... :D Sonra biraz araştırdım. Aslında ilk başta seiko gibi güven veren markalara yöneldim ama hevesimi alır mıyım :? bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj SEmre » 15 Kas 2019, 23:23

sedir yazdı:Gönül her zaman iyisini ister, cüzdan ise sınırları çizer. Başlığı açan arkadaşın istediği, beğendiği saate en çok benzeyen saat önerileri. Bu nedenle Visodate ve benzeri öneriler güzel olmakla birlikte ihtiyacı karşılamıyor, konu yol değiştiriyor.

Sadece vergiden mi bahsediliyor bilmiyorum ancak öyle ise hesap yanlış.

400 TL ise saatin fiyatı dolara çevirdiğimizde kuru 5,75 den alırsak 69 dolar etiketi var 70 dolar diyelim.

%20 vergi yer toplamda 84 dolara gelir yani 483 TL
Kullanıcı avatarı
SEmre

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 155 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners