2000 lira bütçeli aqua terra benzeri saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 2000 lira bütçeli aqua terra benzeri saat önerisi

Mesaj barkodd » 18 Kas 2019, 15:02

burda maksat Omega yazması değil tabii ki, (ki zaten Omega yazınca replika olmuyor bildiğiniz gibi, bildiğiniz çakma oluyor), bu saati ilk gördüğümden beri estetik olarak çok hoşuma gidiyor (kadranı, kolları, kayışı, hemen hemen herşeyiyle), hatta Orient'in ve Loris'in bile bu saati andıran modelleri ilgimi çekiyor farkında olmadan (Orient'in bir modelini amazon.co.jp üzerinden sipariş bile vermiştim, siparişle ilgili site kaynaklı bir problem olunca siparişi tekrarlamadım), imkanım olsa orjinalini alırım, ama fiyatlar benim yaklaşabileceğimin çok üzerinde, konfeksiyonda vb. bazen bir ürünün çakması orjinalinden daha kalitesiz olduğu halde çok daha şık durabiliyor, "keşke kalitesiz olanın kesimiyle orjinal olanın kalitesi bir arada olabilse" dediğiniz çok oluyor, konfeksiyonda buna sebep kesimdeki belki belden oturtma, kol genişliği-etek boyu vb. gibi Türk standartlarına daha uygun küçük ama üzerinize giyince daha iyi oturmasına sebep farklılıklarken söz konusu saat olunca saatin bileğinizde duruşundan önce kendi malzeme kalitesi şıklığında ilk etkili faktör oluyor, kullanılan çeliğin-camın-silikonun hatta kayışı geçtik kollarda/kadranda kullanılan boyanın bile kalitesi ürünün ilk başta ilginizi çekip çekmeyeceğini belirliyor, ikisini de alabileceğiniz halde üzerinize daha iyi oturduğu için daha az kaliteli ama daha şık bir konfeksiyon ürününü alabilirken saatte maalesef malzeme kalitesi düşük olan hemen kendini belli ediyor, saati bileğinize keyifle takamıyorsunuz. Bu saatin sadece bir varyantını canlı olarak gördüm, en çok beğendiğim renk/kayış kombinasyonunu henüz canlı görmüş değilim, dolayısıyla orjinali de gerçekte ekranda göründüğü kadar başarılı gelmeyebilir, ancak fiyat zaten benim sınırımın çok üzerinde olduğundan, ancak saat ortalamanın çok üzerinde ilgimi çektiğinden, bu saate benzer değil mümkünse beğendiğim varyantının birebir aynısını en azından görünüş olarak bana sunan, ama çakma diye de kalitesiz olmasını beklemeyeceğim-hemen bozulmayacak-kolda Omegaymış gibi duracak demiyorum, kaliteli ve şık duracak, kısaca tek özelliği çakma olması olmayıp bir orjinalini olduğunu bilmeseydim de kendisinden doğal olarak etkileneceğim bir ürün almak istiyorum (ileride hepimizin en az bu bütçede saat alabilecek durumda olabilmemiz dileğiyle :) )

seagull çok mantıklı bu arada, ama sanırım yeni üretim yok...
En son barkodd tarafından 18 Kas 2019, 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj Maradona » 18 Kas 2019, 15:19

Son verilen bağlantı forum kurallarına aykırı bildiğim kadarıyla, bilginiz olsun...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj barkodd » 18 Kas 2019, 15:33

a özür dilerim, ben de resim yüklemeye çalışırken benim yanlışlıkla sildiğimi zannettim, meğer bu yüzden silinmiş, hemen düzelttim, teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj copycat » 18 Kas 2019, 23:01

Amazon.com'dan miyota mekanizmalı bir seçenek daha.

41mm Corgeut Automatic Mens Wrist Watch Steel Bracelet Sapphire Crystal Miyota 821A Mechanical Watch https://www.amazon.com/dp/B07PRM92W3/re ... 0DbDEG1HY4

Resim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj justaguy » 19 Kas 2019, 14:53

azizkaya yazdı:Certina DS Action modeli ilginizi çeker sanırım. Hem kaliteli, hem benzer. Benzerlik rolex ile tudor benzerliği gibi çünkü kardeş markalar.Resim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence çok isabetli bir öneri :thumbup:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj facerlann » 21 Kas 2019, 11:30

azizkaya yazdı:Certina DS Action modeli ilginizi çeker sanırım. Hem kaliteli, hem benzer. Benzerlik rolex ile tudor benzerliği gibi çünkü kardeş markalar.Resim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seagull olmayacak gibi biraz araştırdım 0 ı hiç yok, 2. eli de istediğim model kadran rengini bulmak vs. epey bi uğraş ve süre gerektirir bunlara ek olarak ilk otomatik saatim olacak ve herhangi bir sorun çıksa muhatabım olmayacak. O yüzden çok istesem de vazgeçtim.
Certina yı başta ben de düşünmüştüm ama pek üstünde durmadım, bence de güzel bir öneri. Swatch grubun bünyesinde olması da bir güven veriyor.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj facerlann » 21 Kas 2019, 11:40

copycat yazdı:Amazon.com'dan miyota mekanizmalı bir seçenek daha.

41mm Corgeut Automatic Mens Wrist Watch Steel Bracelet Sapphire Crystal Miyota 821A Mechanical Watch https://www.amazon.com/dp/B07PRM92W3/re ... 0DbDEG1HY4

Resim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Size ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim
Sanırım tercihim; bütçeyi artırıp, seiko presage almak olacak gibi. Kendimi az çok tanıyosam maymun iştahlı biriyim ve tercihimi sıkılınca rahat satabileceğim bir markadan yana kullanacam.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 185 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners