2000 lira bütçeli aqua terra benzeri saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

2000 lira bütçeli aqua terra benzeri saat önerisi

Mesaj facerlann » 14 Kas 2019, 23:37

Öncelikle merhaba. Foruma 2 yıl önce üye olmama rağmen pek giremedim öğrenci olmamdan ötürü.

Bugunlerde yeni bir saat almak istiyorum. Size danışmak istedim. Aradığım saat omega aqua terra benzeri bir saat. Daha önce bizzat kendisini denediğim ve bileğimde çok güzel durmasından ötürü vuruldum bu arkadaşa. Ama şartlar... :(
Resim
Bütçem pek yüksek değil bu sebepten ötürü mekanizma açısından pek bir kriterim yok, otomatik olsun yeter derdindeyim :D daha önce otomatik saat kullanmışlığım da yok açıkcası. Mevcut tek saatim tissot pr 100 quartz şuanda ama babamın saatini arada kullanmamdan ve saat merakımdan dolayı az çok aşinalığım var.

Aslında benim düşündüğüm
Seiko presage blue:
Resim
aslında en güçlü aday ama hafif bütceyi aşıyor zaten sınırlarımı çok zorlayarak 2000 liralık bütçe bir olusturdum daha fazlasını aşabileceğimi pek zannetmiyorum 2. el olayına da pek sıcak baktığım söylenemez. O yüzden bu arkadaş olmayacak gibi duruyor. Sizin önerilerinizi bekliyorum.
En son facerlann tarafından 14 Kas 2019, 23:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Re: 2000 lira bütçeli aqua terra benzeri saat önerisi

Mesaj hlkshnr » 14 Kas 2019, 23:40

Orient star modellere bakınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Maradona » 14 Kas 2019, 23:46

Beyaz kadran da ihtimal dahilindeyse Tissot Visodate...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Ankthas » 15 Kas 2019, 00:11

Seagull'ın Aqua Terra homage'ı var ona bakabilirsiniz, onun dışında Sarb033 de bakabilirsiniz bence 2. el olmasından çekinmeyin:

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj facerlann » 15 Kas 2019, 01:23

Herkese çok tesekkur ederim tavisyeleriniz için öncelikle :)
ilk olarak : Oritent star classic olabilir ama benim istediğim özelliklere ek olarak power reserve göstergesi var o biraz düşündürüyor
Tissot visodate i çok kalın buluyorum. Denedim de hatta ama pek içim ısınmamıştı.
Sarb033 olabilirdi aslında idealdi ama seagull u görünce öbceliği ona verdim çünkü resmen aynısı, tam aradığım şey. mitoz bölünmüşler gibi omega ile :D.
Seagull u ilk defa duydum. Hafif çaplı bi bakındım internette, forumda birisi açılışını yapmış onun dışında pek bir bilgi bulamadım. Anladığım kadarıyla zor bulunuyor. Açılışını yapmış beyefendiye danışmak isterim memnunsa ve bulabilirsem (bu konuda da sizlerden yardım isteyeceğim) mükemmel olur. İkici el konusuna gelirsek pek güvendiğim söylenemez :roll: ama çok temiz olursa neden olmasın.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj görkemk » 15 Kas 2019, 08:58

kardeş biraz para arttır roamer searock al en azından içinde elle tutulur bir makine ve sağlam kasa olur

Resim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ufkynl » 15 Kas 2019, 10:18

Ankthas yazdı:Seagull'ın Aqua Terra homage'ı var ona bakabilirsiniz, onun dışında Sarb033 de bakabilirsiniz bence 2. el olmasından çekinmeyin:

Resim
Aquaterra yi görünce seagul u tavsiye edecektim ki ankthas hemen yapıştırmış :D
Öğrenci olmanız, hem fiyat hem aquaterra açlığını bastırabilecek olması nedeni ile doğru secim bu saat olur. Iyice işin içine girerseniz zamanla daha yukarı saatlere gecersiniz.
2. Eli forumda bikac kez el degistirmisti. Umarım bulursunuz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj cagatay1903 » 15 Kas 2019, 10:23

bende sea-gull'u bir müddet kullandım.

Saat güzel, isteklerinizi karşılar muhakkak. Bulabilmek biraz zor tabi ama bulursanız aquaterra'nın yerini doldurur.

Hem de bu modellere olan ilginiz geçerse daha hesaplı bir tecrübe yaşamış olursunuz. (Bende öyle olmuştu)
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners