Amerikadan 3.000 TL Bütçeli Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Amerikadan 3.000 TL Bütçeli Saat Önerisi

Mesaj Linwelin » 13 Kas 2019, 19:02

Herkese merhaba,

Ismim Eren, 33 yaşındayım ve arastirma gorevlisiyim. (Saat onermede yardimi olursa diye belirttim) Aranizda olmak çok keyifli. Bir süredir saat araştırıyorum, koleksiyona başlar mıyım bilmiyorum ama babamdan kalma otomatik seikom vardı, yaptığım bir motosiklet kazasında darbe aldı ve bozuldu. Şimdi durumumu toparladim ve evladiyelik bir saat almak istiyorum. Bunun için yeterli mi bilmem ama 3bin tl bütçem var. 2 Sorum var;

1)saati amerikadan alma şansım var, orada yaşayan arkadaşım yılbaşında ya gelenlerle gonderecek en olmadi posta yapacak. Sıkıntımız yok o konuda fakat nerden almalıyım, saatin koduyla lokal bi shopa mı baksın yoksa amazondan alip gondereyim mi evine? Turkiyeden uyguna gelir mi?

2)Bileğim kalın (cevresi 19cm, saat gelen yüzü 6.5cm) ve büyük saatlerden hoşlanıyorum. Şu an kullandigim 43mm saat bile bileğimde küçük kalıyor, bütçeme gore önerebileceğiniz, gunluk kullanıma uygun hafif spor hafif oturakli bir saat oneriniz var mı? Begendigim modeller; tissot t086.407.11.041, bulova lunar pilot gibi seyler. Seiko presage ve alpine de baya hosuma gidiyor. Ama bilezik metal olursa tadindan yenmez.

Herkese fikirleri için simdiden cok tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Linwelin

Re: Amerikadan 3.000 TL Bütçeli Saat Önerisi

Mesaj Oguzhanm » 13 Kas 2019, 20:18

Merhabalar site olarak jomashop u öneririm. Fiyatları uygun ve güvenilir bir site.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj mbs1905 » 13 Kas 2019, 20:47

Merhabalar,

44mm Hamilton Jazzmaster önerebilirim. H32715131

Resim
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj Linwelin » 13 Kas 2019, 21:22

Oguzhanm yazdı:Merhabalar site olarak jomashop u öneririm. Fiyatları uygun ve güvenilir bir site.

tamamdır, ordan bakacağım.

mbs1905 yazdı:Merhabalar,

44mm Hamilton Jazzmaster önerebilirim. H32715131

Resim

Çok keyifli duruyor, hoşuma gitti.

Verdiğiniz bilgiler çok değerli, çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Linwelin

Mesaj Ankthas » 13 Kas 2019, 22:11

Önerildiği gibi Jomashop oldukça mantıklı eğer amerikadan getirtilme şansı varsa, özellikle black friday indirimlerini mutlaka kovalayın. Sanırım ilk alışverişte de ekstra indirim yapıyor 15-20 dolar. Motorcu olduğunuz için racing bir chrono güzel olabilir bu bütçeye mekanik bulunamaz belki ama bileğinizin de kalınlığına istinaden Bulova - Precisionist güzel bir seçim olacaktır:

https://www.jomashop.com/bulova-precisionist-watch-98b316.html
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Xhantos » 13 Kas 2019, 22:43

Belki fazla öznel (subjektif) olacak ama, evladiyelik saat denilince ben marka olarak Seiko'dan şaşmam, size uygun bir modeli de illaki vardır :)
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Linwelin » 14 Kas 2019, 19:47

Ankthas yazdı:Önerildiği gibi Jomashop oldukça mantıklı eğer amerikadan getirtilme şansı varsa, özellikle black friday indirimlerini mutlaka kovalayın. Sanırım ilk alışverişte de ekstra indirim yapıyor 15-20 dolar. Motorcu olduğunuz için racing bir chrono güzel olabilir bu bütçeye mekanik bulunamaz belki ama bileğinizin de kalınlığına istinaden Bulova - Precisionist güzel bir seçim olacaktır:

https://www.jomashop.com/bulova-precisionist-watch-98b316.html

Model guzel de 500$ verip quartz almak istemiyorum. Teşekkür ederim yinede.

Xhantos yazdı:Belki fazla öznel (subjektif) olacak ama, evladiyelik saat denilince ben marka olarak Seiko'dan şaşmam, size uygun bir modeli de illaki vardır :)

Babadan anısı olunca bende çok seviyorum seikolari, denk getirebilirsem 2 seiko alabilirim. 1 günlük kullanim bir takım elbise icin. Bilmiyorum bugun tissotta efsane indirimler de var jomashopta, fırsat buldukca bakiyorum ama.
Kullanıcı avatarı
Linwelin

Mesaj Moccstudio » 14 Kas 2019, 20:27

https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h35405741.html

Biraz bütçenizin üzerinde belki ama evladiyelik olduğu kesin şiddetle tavsiye ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners