Bell & Ross BR V1-92

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bell & Ross BR V1-92

Mesaj atoprak » 09 Kas 2019, 16:30

Arkadaşlar merhaba,

Kendime günlük olarak kullanabileceğim bir saat araştırırken aklıma aslında kadran düzenini çok beğendiğim bir saat olan Rolex Explorer in alternatiflerini aramak geldi.

Bir kaç alternatif arasından gözüme en hoş gelenler Sinn 556a ve Bell & Ross br v1-92 modelleri oldu.
Hali hazırda bir Sinn sahibi olduğumdan, 556 yı eledim. Bell Ross modelinide ayrıca mavi kadranıyla çok beğendim.

Bu marka Türkiyede pek yaygın değil malumunuz. Belki ay sonu yapacağım Almanya seyahatimde, sıkışık bir zamanda denk getirebilirsem en azından gidip görmeyi istiyorum.

Türkiye de bu saati görmüş olan, veya görebileceğim yerleri bilen var mı?

Şimdiden Teşekkürler

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
atoprak

Re: Bell & Ross BR V1-92

Mesaj dkmbismarck » 09 Kas 2019, 19:47

Merhabalar.Bell Ross marka saatlerle ilgili herhangi bir bilgim yok ancak benzer modellerde öneriye açıksanız sayın Hozburun'un Rado'su aradığınız saat olabilir.İkinci el ilan bölümünde görebilirsiniz.Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj Ankthas » 09 Kas 2019, 21:38

Bell&Ross markasını oldum olası sevemedim, bu örnekte de 4:30 kısmındaki date wheel felaket kötü gözüküyor. Bence piyasadaki en güzel explorer alternatifi -ki bence explorer'dan da daha güzel bir saat- Tudor BB36:

Resim

Micro brandlerden Traska watch da güzel ve ekonomik bir alternatif çıkardı:

Resim

Seiko'nun da benzer kadranlı saatleri mevcut.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj atoprak » 10 Kas 2019, 01:54

@Ankthas

Üstat merhaba, tarih bence de pek şık ve yerinde değil gibi ama sanırım bu düzen de 3 ü vurgulamak veya bozmamak için oraya konmuş. Ben yakından göremedim henüz, ama o kadar dokunmadı bana.

Arabic gösterim en azından bu alacağım saatte olmazsa olmazım. Diğer saatlerimde rakam hiç yok. Aslında aradığım şey bu ebatlarda .. yani 40mm civarı, tercihen ne tool watch kadar sportif ne de dress watch kadar klasik bir model. Beyaz zeminiyle yakın zaman kadar Nomos Club bile aklımdaydı.

Seiko da aslında bir kaç model var, ama hep out of stock modeller .. veya daha alt segment modeller oluyor genelde.

Ya aslında biraz “alcak gönüllü” ama iyi bir saat arıyorum. Tudor, hele hele o bilezikle biraz fazla “ben burdayım” diyebilir ...
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj Ufkynl » 10 Kas 2019, 11:39

Atoprak bence tercihiniz gayet güzel optik olarak. Sizdeki sinn104 de harika bir tercih. Siz zaten ana-akım markalardan ziyade daha butik ama geçerli markaların modellerini seviyorsunuz. Bell ross un bence chrono modeli de size uyar. Forumda eskimemur isimli kullanıcıda bulunan model.
Selamlar.Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj atoprak » 10 Kas 2019, 17:27

Ufkynl yazdı:Atoprak bence tercihiniz gayet güzel optik olarak. Sizdeki sinn104 de harika bir tercih. Siz zaten ana-akım markalardan ziyade daha butik ama geçerli markaların modellerini seviyorsunuz. Bell ross un bence chrono modeli de size uyar. Forumda eskimemur isimli kullanıcıda bulunan model.
Selamlar.Resim

Yahu biz tanışıyor muyuz ? :)

Aslında ana akım firmalarla bir problemim yok, ama genellikle butik firmaların, hatta bazı micro firmaların bile saatleri bana daha çok hitap ediyor.

Aklımın bir köşesin de zaten bir bi-compax düzende panda yatıyor. Hele hele çok büyükte olmazsa daha bir cazip geliyor gözüme. Gönderdiğiniz de çok başarılı, pek ortalarda olmayan bir model gibi. Zamanı geldiğinde girişeceğim ona da. Şu anda nedense sanki alsam bile takmayacak veya az bilek görecekmiş gibi geliyor böyle bir chrono modeli. Belki biraz kalın ve görece ağır olmalarından olabilir.
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj Ufkynl » 11 Kas 2019, 12:26

atoprak yazdı:
Ufkynl yazdı:Atoprak bence tercihiniz gayet güzel optik olarak. Sizdeki sinn104 de harika bir tercih. Siz zaten ana-akım markalardan ziyade daha butik ama geçerli markaların modellerini seviyorsunuz. Bell ross un bence chrono modeli de size uyar. Forumda eskimemur isimli kullanıcıda bulunan model.
Selamlar.Resim

Yahu biz tanışıyor muyuz ? :)

Aslında ana akım firmalarla bir problemim yok, ama genellikle butik firmaların, hatta bazı micro firmaların bile saatleri bana daha çok hitap ediyor.

Aklımın bir köşesin de zaten bir bi-compax düzende panda yatıyor. Hele hele çok büyükte olmazsa daha bir cazip geliyor gözüme. Gönderdiğiniz de çok başarılı, pek ortalarda olmayan bir model gibi. Zamanı geldiğinde girişeceğim ona da. Şu anda nedense sanki alsam bile takmayacak veya az bilek görecekmiş gibi geliyor böyle bir chrono modeli. Belki biraz kalın ve görece ağır olmalarından olabilir.
Daha önce ben longines legend diver ile sinn104 arasında kaldığım bi dönem size mesaj atmış ve gayet kibar şekilde cevap almıştım. Oradan hatırlıyorum tarzınızı :)
Otomatik Chronolarda kalinliktan kaçış yok gibi fakat kurmalılar daha makul olabiliyor.
Her halükarda yerinde bir tercih yapacağınıza eminim.
Sevgiler.

Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj onuratamer » 11 Kas 2019, 12:42

Merhaba, bir alternatif olarak Tudor Ranger dusunebilirsiniz.

Veya asagidaki Armand Nicoletleri;

https://www.jomashop.com/armand-nicolet-watch-a890ana-ag-p190mr2.html

https://www.jomashop.com/armand-nicolet-watch-a890aus-bs-p190bu2.html

Satis kismindaki Ball Engineer de dusunulebilir.
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 171 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners