Seiko vs Tissot vs Hamilton

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko vs Tissot vs Hamilton

Mesaj noir » 31 Eki 2019, 21:09

Merhabalar. İlk kez otomatik saat alacağım. Bütçe olarak en fazla 2500 TL olarak belirledim, ince bilekli olduğum için (16 cm) kasa çapı olarak 38-40 mm olan saatlere baktım. En son 3 saat arasında kaldım:

Resim
Seiko srpb07j

Resim
Tissot T0554301605700

Resim
Hamilton H70455733

Seiko 41mm olduğundan bileğim için büyük olabilir diye düşünüyorum, Tissot ve Hamilton'la alakalı olaraksa en çok takıldığım konu mekanizmaları. İkisinde de 80 saatlik güç rezervi olan yeni mekanizma bulunuyor, bazı kötü yorumlar var hakkında (içerisinde plastik parçalar olması vs.), ayrıca mekanizmada bir sorun olduğunda veya bakım yaptıracağım zaman sorun yaşarmıyım diye çekiniyorum.

Bu üç saat arasından hangisini önerirsiniz? Veya başka bir saat öneriniz var mı?
Kullanıcı avatarı
noir

Re: Seiko vs Tissot vs Hamilton

Mesaj Başaran » 31 Eki 2019, 21:40

Bence bu modeller içinde Hamilton daha karakterli bir saat.İçindeki bazı parçaların plastik oluşunu ise önemsemeyin.Mutlaka bir geçerli sebebi vardır.
Kullanıcı avatarı
Başaran

Mesaj orhunerkan » 31 Eki 2019, 21:41

mekanizmadan bağımsız olarak duruş olarak tercihim hamilton'dan yana olurdu
Kullanıcı avatarı
orhunerkan

Mesaj Xhantos » 31 Eki 2019, 22:15

Ben Amazon Japonya'dan Seiko SARB033 öneririm, çapı küçük, şıklığı ile albenisi büyük bir saat.

Vergisi kargosu dahil yaklaşık 2575 liraya (bütçeyi çok az aşıyor), en geç 2 haftaya kapınızda.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Oguzhanm » 31 Eki 2019, 22:53

Xhantos yazdı:Ben Amazon Japonya'dan Seiko SARB033 öneririm, çapı küçük, şıklığı ile albenisi büyük bir saat.

Vergisi kargosu dahil yaklaşık 2575 liraya (bütçeyi çok az aşıyor), en geç 2 haftaya kapınızda.

Bencede Sarb033 çok güzel bir alternatif bu üçlüye. Düşünmenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj Ankthas » 31 Eki 2019, 23:04

Oguzhanm yazdı:
Xhantos yazdı:Ben Amazon Japonya'dan Seiko SARB033 öneririm, çapı küçük, şıklığı ile albenisi büyük bir saat.

Bencede Sarb033 çok güzel bir alternatif bu üçlüye. Düşünmenizi öneririm.

Evet hem tek saat olacaksa çelik bilezik daha kullanışlı olur, ayrıca hem spor hem şık giyim için de ideal. Sarb035'e de bakabilirsiniz renk alternatifi için, özellikleri 33le aynıdır.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Xhantos » 31 Eki 2019, 23:20

Ankthas yazdı:Evet hem tek saat olacaksa çelik bilezik daha kullanışlı olur, ayrıca hem spor hem şık giyim için de ideal. Sarb035'e de bakabilirsiniz renk alternatifi için, özellikleri 33le aynıdır.

An itibarıyla SARB035i TRye satan yok (Amazon Japonya'da), o nedenle ve zaten koyu renk kadranlı saat düşünüldüğü için SARB033 dedim. Yoksa elbette 35 de çok güzel.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj eraslani » 31 Eki 2019, 23:37

Hamilton guzel tercih bence,bahsi gecen seiko modelleri sızım beğendiğiniz saatlere göre hayli demode görünüyor.Hem yaşınıza da hiç uyacağını sanmıyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners