Hangi Dalgıç Saatini Seçmeliyim?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hangi Dalgıç Saatini Seçmeliyim?

Mesaj Boromir » 22 Eki 2019, 17:26

İkinci elde dahil 1500 liraya kadar hangi dalgıç saatini alabilirim. Aklımda olan beğendiğim modeller şöyle:

1. Seiko SKX007 mekanizması giriş seviye sayılabilir, satılan aynı modeller arasında sapma farkı fazla olabiliyor. Tasarım olarak jubile kordonla oldukça beğeniyorum. Ama fiyatı her gün artıyor.

2. Orient Ray 2 mekanizma fiyatına göre oldukça başarılı. Ama bununda camı çizilmeye pek dayanıklı değil. Kordon kalitesi pek beğenilmiyor.

3. Orient Kamasu Mekanizma ray 2 ile aynı. Cami safir. Tasarımsal bir sıkıntıdan dolayı dikkatsiz kullanıldığında kordona zarar verebiliyor.

Aldığım saat üzerinde modifikasyon yapmadan kullanmayı seviyorum. Kordon dahi olsa değiştiresim gelmiyor. Bu modellerden herhangi birini alsam mutlu olurum ama sizin gibi bilgili arkadaşlarında fikrini duymak ona göre seçim yapmak istiyorum. Bu saatler dışında da benzer önerilere açığım.
Kullanıcı avatarı
Boromir

Re: Hangi Dalgıç Saatini Seçmeliyim?

Mesaj debra » 22 Eki 2019, 17:36

Yeni seiko 5 lere bakabilirsiniz

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Maradona » 22 Eki 2019, 18:09

Kamasu ya da ikinci el SKX...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj worldtime » 22 Eki 2019, 18:18

Skx öneririm tavsiye üzerine aldım ve gayet memnunum skx009 :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj Oguzhanm » 22 Eki 2019, 19:15

Skx artık üretimi biten ve fiyatı hergün saçma bir şekilde artan bir saat. Bunun yerine bir Seiko Turtle tercih edebilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj Ankthas » 22 Eki 2019, 20:21

Paranızın hakkını sonuna kadar verecek, kalitesi, işçiliğiyle bütçenize en uygun saat bence şu an Orient - Kamasu. 1000 TL civarına bulunuyor 2. eli forumdan. SKX ise sıfırı 2500 liralara 2. eli 1800 liralara gelmiş durumda ve bence çok mantıksız. 1500 TL civarına keza 2. el Seiko Samuray ve Turtle bulmak da mümkün ama gene işçilik ve donanım olarak Kamasu'nun altında kalacaklardır. Ama benim gibi SKX'in tasarımını çok beğenip özelliklerine pek takılmıyorsanız gözünüz ikinci el ilanlarında olsun kimi zaman 1400-1500 liralara denk geliyorum sahibinden'de vs.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj raven » 22 Eki 2019, 20:53

Boromir yazdı:İkinci elde dahil 1500 liraya kadar hangi dalgıç saatini alabilirim. Aklımda olan beğendiğim modeller şöyle:

1. Seiko SKX007 mekanizması giriş seviye sayılabilir, satılan aynı modeller arasında sapma farkı fazla olabiliyor. Tasarım olarak jubile kordonla oldukça beğeniyorum. Ama fiyatı her gün artıyor.

2. Orient Ray 2 mekanizma fiyatına göre oldukça başarılı. Ama bununda camı çizilmeye pek dayanıklı değil. Kordon kalitesi pek beğenilmiyor.

3. Orient Kamasu Mekanizma ray 2 ile aynı. Cami safir. Tasarımsal bir sıkıntıdan dolayı dikkatsiz kullanıldığında kordona zarar verebiliyor.

Aldığım saat üzerinde modifikasyon yapmadan kullanmayı seviyorum. Kordon dahi olsa değiştiresim gelmiyor. Bu modellerden herhangi birini alsam mutlu olurum ama sizin gibi bilgili arkadaşlarında fikrini duymak ona göre seçim yapmak istiyorum. Bu saatler dışında da benzer önerilere açığım.

dalış yapacak mısınız yoksa sadece bileğinizde bir diver mı görmek istiyorsunuz?
dalış yapacaksanız derinlik ölçer, ısı ölçer vs özellikli bir saat tercihi doğru olur. Örneğin Quantum Barraquda veya Momentur Atlantis modelleri. eğer sadece bileğinizde bir basit diver görmek istiyorsanız o zaman orient mako serileri uygundur. :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj sphinx » 22 Eki 2019, 21:11

debra yazdı:Yeni seiko 5 lere bakabilirsiniz

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şu anda en ucuzu 2100 liradan başlayıp 2700 liraya kadar çıkıyor. Bütçe olarak istenilenin dışında maalesef.
Kullanıcı avatarı
sphinx

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners