Aile ve Homage Saat Gorusleri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Aile ve Homage Saat Gorusleri

Mesaj kiwi21 » 16 Eki 2019, 13:24

Merhaba dostlar,

Uzun zamandir kafami kurcalayan bir konu var. Sizlerin de dusuncelerini almak istedim. Asagidaki fotograflardaki saat ailem var. Bu aileye dusuk butceli (200-300 $ bandinda) bir ekleme yapmak istiyorum.

Aklimi kurcalayan birkac "homage" model var. Ornegin ilk aklima gelen; Tisell Hulk. Bu saatlerin arasina "siz olsaniz" homage bir saat ekler miydiniz? Quartz da olsa ozgun bir model mi tercih ederdiniz veya otomatik, ama homage olmayan model mi tercih ederdiniz?

Bu arada kafamdaki max. saat boyutu 40mm olmakla birlikte, daha ufak boyutlu saatler daha buyuk tatmin saglayacaktir.

Gorusleriniz icin simdiden tesekkurler.ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Re: Aile ve Homage Saat Gorusleri

Mesaj CptOz » 16 Eki 2019, 13:59

Güzel, seçme bir aile ve aslında fazla da bir eklemeye ihtiyaç yok gibi. Ben mevcut kafa yapıma göre homage tercih etmezdim. Kuvars tabii ki olabilir (mesela bir eco drive) ama otomatik farklı ve özgün bir saat eklenebilir derim. Aklıma Vostok meraklısı olarak koleksiyonda eksik kalmış gibi geldi. Nispeten küçük çaplı olan 420 veya 120 kasa bir vostok amphibian olabilir. Mesela special edition 420 kasa 24 saatlik bir model.
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj dkmbismarck » 16 Eki 2019, 14:11

Bence bu kolleksiyona guzel bir pilot yakışacaktır.Aklıma ilk alpina startimer serisi geldi ancak otomatik versiyonları belirttiğiniz fiyat aralığının üzerinde.Yine de aklima gelen 40 mm'lik modelin fotoğrafını eklemiş olayım.Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj omrfrka » 16 Eki 2019, 15:37

Benim önerim submariner homage olarak steinhart ocean one 30 dur veya biraz farklılık olsun diye titanyum modelide olabilir fiyatlarıda makul olduğu için en başta yer alan modeller bana göre
ResimResim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj canzdmr » 16 Eki 2019, 15:51

Benzer bi konuyu tartismistik toplu aile fotosu bolumunde. Ben Homage saatlere sicak bakmiyorum. Kendi kisisel gorusum bu. Bir saatin tipa tip benzerini alip koluma taktigim zaman mutlu olamiyorum kisacasi.

Fakat forumda cokca sevilen ve kullanilan Homage lar var. Tissel de bunlardan biri. Kullananlar cok memnun ancak dedigim gibi benim icin bi albenisi yok.

Karar size kalmis sonuc olarak. Alip mutlu olacaksiniz gerisi bos. Ancak aileye bakildiginda boyle bir gereksinim yok gibi goruyorum.

Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj khef » 16 Eki 2019, 15:59

Homage alma, viski al. [emoji1634]

Ayrıca aileye gelecek degil, aileden gidecekler var. (Özel olanları biliyorum; onlar haricinde.)

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Fatih28 » 16 Eki 2019, 16:06

Kıvançcım yapıştır Tisell’i gelsin. [emoji1]

Resim

Kullanıcı avatarı
Fatih28

Mesaj Ufkynl » 16 Eki 2019, 17:48

khef yazdı:Homage alma, viski al. [emoji1634]

Ayrıca aileye gelecek degil, aileden gidecekler var. (Özel olanları biliyorum; onlar haricinde.)

Viski konusuna katılıyorum :D
Bence alim yapmak yerine azaltıp daha rafine hale gelse. 2 3 saat yeter anısı olanlar haric. Yeri geliyor tek saat bile yetiyor.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners