Kafam epey kar覺t覺

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Kafam epey kar覺t覺

Mesaj sphinx » 15 Eki 2019, 20:50

Selamlar herkese.
Birka癟 ayd覺r kendime g羹zel bir otomatik saat almak istiyorum. Daha 繹nce otomatik saat kullanmad覺m. Bu sebepten onlarca inceleme izledim, y羹zlerce yorum okudum. Genel olarak otomatik saat d羹nyas覺n覺 anlamaya 癟al覺t覺m. 襤lk bata Seiko 5 SNZG13 olduk癟a houma gitmiti. Hem 癟elik hem de deri nato kordonla olduk癟a g羹zel geldi g繹z羹me. Giri seviyesi olarak da olduk癟a idealdi. Sonra b羹t癟eyi art覺r覺p Seiko Prospex mi tercih etsem dedim. 2.el de olsa Seiko Turtle Padi bulabilirim diye d羹羹nd羹m. Yeni Seiko 5'ler de geliyormu, onlar覺 da inceledim. Bu arada diver saat modellerinin 癟ounu arat覺rd覺m. Seiko'nun yan覺 s覺ra Invicta, Orient gibi markalara da bakt覺m. Steinhart Ocean 1 Black olduk癟a houma da gitti. Ama anlad覺覺m kadar覺yla yurtd覺覺ndan getirtmek gerekiyor. Hem de fiyat覺 b羹t癟emi a覺yor. Bu arada 羹st seviye olarak en 癟ok Tudor Black Bay Fifty-Eight beni cezbetti. Hatta forumdaki Rolex kar覺lat覺rmas覺n覺 da zevkle okudum. Son olarak kronograf saat aram覺yor olmama ramen Bulova Moonwatch ilgimi 癟ekti. Quartz olmas覺na ramen saniyenin otomatik saatlerdeki gibi hareket etmesi (Bunun saat jargonunda bir ismi var m覺 bilmiyorum, bilgilendirirseniz sevinirim) ve tarihi Ay G繹revinde kullan覺lm覺 olmas覺 ilgili 癟ekti. Ayr覺ca diver saatleri 癟ok fazla inceleyince tasar覺m覺 da farkl覺l覺覺yla etkileyen bir dier unsur oldu. Ancak bu saati de u anda 羹lkemizde temin etmek m羹mk羹n deil anlad覺覺m kadar覺yla.

K覺sacas覺 kafam epey kar覺t覺. Otomatik almak istiyorum ama u geri mevzusu d羹羹n羹d羹r羹yor. Quartz olarak Bulova Moonwatch almak istesem bile k覺sa vadede bulabilir miyim bilmiyorum. B羹t癟e olarak 2 bin liray覺 ge癟meyi pek d羹羹nm羹yorum. Sizlerin 繹nerilerini dinlemeye haz覺r覺m. imdiden teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
sphinx

Kay覺t: 15 ub 2019, 19:15

Re: Kafam epey kar覺t覺

Mesaj CptOz » 16 Eki 2019, 12:04

2000 TL ye kadar 0 al覺nabilecek diver saatler ve markalar kabaca belli say覺l覺r. Seiko ve Orient bata olur bence. Tercihiniz otomatik ise Bulova'ya hi癟 bakmay覺n, elbette sonraki al覺mlara planlanabilir. Seiko SKX tavsiyesi de alacaks覺n覺z ama bence fiyat覺n覺 pek de haketmeyen bir saat, seiko fiyatlar覺 da son d繹nemde oldukca artt覺 tabii ki. Forumun 2. el sat覺 b繹l羹m羹nde g羹zel alternatifler var bak覺n derim.
rnek; Orient RA diver var (Ray 2 veya mako 2-3 de olur) , safir cam, kurmali ve saniye durdurmal覺 mekanizmal覺. st羹ne bir de G-shock bile al覺n覺r para artarsa... Veya Vostok Amphibian[emoji16]
Tabii biraz daha fazla b羹t癟eyle 2. el 襤svi癟re otomatik de olabilir...
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj Tolgi06 » 16 Eki 2019, 13:08

B羹t癟e g繹ze al覺n覺nca ve alternatifleri inceleyince:

-Forumda u an 2.el k覺sm覺nda bir adet turtle var. Siyah kadran ve fiyat覺 da son derece normal, d羹羹n羹lebilir. SKX bence art覺k elenmeli 癟羹nk羹 繹zeliklerine g繹re fiyat覺 a覺r覺 artt覺.
-Benzer b羹t癟elere ozgtegin arkada覺m覺z覺n da dedii gibi Orient mant覺kl覺 bir 繹neri. Safir cam vs ile.
-Son 繹nerim ve benim de sizin yerinizde olsam yapaca覺m: 2.el Tissot kovalamak olur. Mesela PRS516 safir cam otomatik mekanizma ile 2.elde 1500-2000 band覺nda denk geliyor. Bence muazzam mant覺kl覺 bir tercih olur. SKX paras覺na safir cam, masif(i癟i dolu) bilezik ve ETA mekanizma al覺yorsunuz.
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj Xhantos » 16 Eki 2019, 14:28

Eer g繹r羹n羹羹 hounuza gidiyorsa 2000 alt覺na yeni Seiko5lerden 0 bir saat alman覺z, ilk otomatik deneyimi i癟in ideal olur d羹羹ncesindeyim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj worldtime » 16 Eki 2019, 14:36

Yeni seiko 5 ler 2000-TL alt覺nda m覺 :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
worldtime

Kay覺t: 06 Mar 2019, 10:36

Mesaj Xhantos » 16 Eki 2019, 16:02

worldtime yazd覺:Yeni seiko 5 ler 2000-TL alt覺nda m覺 :)

1800-2300 aras覺 olacak diye g繹rm羹t羹m. Piyasada olmalar覺na art覺k 癟ok az (24 saat, olmad覺 birka癟 g羹n) kald覺...
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj sphinx » 16 Eki 2019, 19:37

Evet yeni Seiko 5 yak覺n zamanda 癟覺kacak diyorlar. onlar覺 da g繹rmek istiyorum a癟覺k癟as覺. Olmazsa turtle da olduk癟a mant覺kl覺 geliyor. Tissot 繹nerisini de dikkate al覺yorum. Hepinize teekk羹rler :thumbup: 襤kinci el b繹l羹m羹n羹 bol bol a覺nd覺raca覺m anla覺lan.
Kullan覺c覺 avatar覺
sphinx

Kay覺t: 15 ub 2019, 19:15

Mesaj mbs1905 » 16 Eki 2019, 20:19

Seiko 5, ABT de sat覺a 癟覺kt覺.
Burak
Kullan覺c覺 avatar覺
mbs1905

Ya: 36
Kay覺t: 11 Oca 2019, 21:48

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners