Sizce hangi Seiko 5?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sizce hangi Seiko 5?

Mesaj Oguzhanm » 15 Eki 2019, 11:23

Merhabalar.
Uygun fiyatlı giriş seviyesi otomatik bir dress watch arıyordum. Youtubedaki “under 100$” benzeri videolardan sonra Snkl45 ve Snkl23 arar oldum. Ama ülkemiz piyasasında bulamadım. Yurt dışından ise kur farkı nedeni ve gümrük ile getirtmek istemedim. Zaten getirtsek bile bu saatlerin asıl vurucu noktası olan “affordable” mevzusu ortadan kalktığı için mantıklı gelmedi.

Bende sizlere beğendiğim iki saatten hangisini tercih etmeliyim? sorusunu sormak istedim. Kriterlere gelirsek; günlük olarak genelde flannel gömlek, altına jeans ve beyaz airforce1 veya vans giyen biriyim. Ve gshock veya sea urchin takarım moduma göre. Ama ara sıra koyu renkli takım elbise ile takacağım bir saate ihtiyaç duyuyorum. Bu sebeplerden bu iki saat arasında seçim yapmak istiyorum. Tabi benzerleri arasından başka önerilere de açığım.

SNK357
Resim
Resim

SNK361
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Re: Sizce hangi Seiko 5?

Mesaj Xhantos » 15 Eki 2019, 11:52

Yanlış görmüyorsam bu ikisi çok benzer modeller, birisi lacivert/mavi kadran beyaz gün penceresi, diğeri siyah kadran, siyah gün penceresi olan model. İkisi de 37mm.

Ben olsam öncelikle çapın uygun olduğuna emin olurdum, mümkünse deneyerek. Görünüş olarak benim siyah/mavi arasında çok bariz bir tercihim olmaz, ikisi de aynı güzellikte bana göre.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj copycat » 15 Eki 2019, 11:57

1 numara.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj CptOz » 15 Eki 2019, 12:47

Snk361 bir süre önce aldım ve babam kullanıyor (80 yaşında) Başta alışık olmadığından kurmada zorlandı ama şimdi kolundan düşmüyor. 37 mm çapında, kordon 18 mm,siyah kadranlı ve gayet güzel (Seiko 5 logolu). Çap büyük saatlere alışıksaniz başta küçük gelebilir ama bence 37-40 arası ideal çap ve bir süre sonra alışıyorsunuz. Snkk 07,11,17 modellerin çapı biraz daha büyük (39 mm), kordon 20 mm ve onlara da bakabilirsiniz...
ResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Oguzhanm » 15 Eki 2019, 13:37

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim :champ: 38mm saat kullandığım için saatin çapına alışığım. Ama kadranlar arasında bir seçim yapamıyorum. Stok fotograflarda mavi kadran daha güzel görünüyor. Ama siyah daha mı kullanışlı olur diye düşünüyorum?
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj Ankthas » 15 Eki 2019, 15:03

Ben mavi kadranı sevdiğim için mavi derim, kullanımda da bir fark yaratmaz çünkü baya koyu bir mavi laciverte yakın. Kadran desenini de daha belli eden bir renk olur. Siyahın en büyük avantajı siyah zeminli tarih diski.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj manil » 15 Eki 2019, 17:30

SNXS79JResim

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj zafeer » 15 Eki 2019, 22:44

manil yazdı:SNXS79JResim

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Snkl23 ve 45 bulmak gerçekten çok zor o yüzden bende bu güzelliği öneririm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
zafeer

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 77 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners