Seiko Sla019?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Sla019?

Mesaj copycat » 22 Kas 2019, 16:44

Alwaysfashion 7284 TL fiyat yazmış. Onları arayıp oradan da son fiyat isteyebilirsiniz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Ankthas » 22 Kas 2019, 18:27

Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Xhantos » 22 Kas 2019, 20:03

Ankthas yazdı:aynı saatin siyahı 5000 lirayken çok da mantıklı gelmedi 7000 lira vermek yeşiline....

Ne diyorsunuz :D Bunların tüm olayı rengi zaten. 6R15li temel 2 tür kadran var (1965 62MAS/6217 ve 1968 6159), kollar aynı (ama yenilenmiş, ters lolipop saniyeli), camlar safir, fiyatlar orta seviye... Renkler çeşit çeşit, hele bir de ortaya limited yapılınca... Ben şahsen ters lolipop saniye kolundan dolayı hepsini pas geçiyorum (neyseki gerçek üst seviye diverlarda ters lolipop kullanmıyor Seiko) ama artık 6R15in yerini 6R35e bıraktığı düşünülürse, yeni Sumo'lar (6R35, daha ucuz ve yine safir) daha iyi bir seçim gibi duruyor, tabi olay renkte bitiyor, bir de sanki bunların safirleri daha bir güzel anti-refle...
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Ankthas » 23 Kas 2019, 12:25

Xhantos yazdı:
Ankthas yazdı:aynı saatin siyahı 5000 lirayken çok da mantıklı gelmedi 7000 lira vermek yeşiline....

Ne diyorsunuz :D Bunların tüm olayı rengi zaten. 6R15li temel 2 tür kadran var (1965 62MAS/6217 ve 1968 6159), kollar aynı (ama yenilenmiş, ters lolipop saniyeli), camlar safir, fiyatlar orta seviye... Renkler çeşit çeşit, hele bir de ortaya limited yapılınca... Ben şahsen ters lolipop saniye kolundan dolayı hepsini pas geçiyorum (neyseki gerçek üst seviye diverlarda ters lolipop kullanmıyor Seiko) ama artık 6R15in yerini 6R35e bıraktığı düşünülürse, yeni Sumo'lar (6R35, daha ucuz ve yine safir) daha iyi bir seçim gibi duruyor, tabi olay renkte bitiyor, bir de sanki bunların safirleri daha bir güzel anti-refle...

İyi de bunlar direkt aynı saat yani işçilik, malzeme vs ful aynı. 62mas yine boyut vs olarak bi tık farklı ama 68ler arasında bu kadar fiyat farkı olması saçma geldi ki bence düz siyah mat kadranlı model en güzeli.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Tolgi06 » 23 Kas 2019, 12:32

Ben de renk sebebiyle bu kadar radikal fark odemeyi hic mantikli bulmuyorum. %10 kadar fark yine olabilir ama bu orneklerde ciddi fark var

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Xhantos » 23 Kas 2019, 13:38

Ankthas yazdı:İyi de bunlar direkt aynı saat yani işçilik, malzeme vs ful aynı. 62mas yine boyut vs olarak bi tık farklı ama 68ler arasında bu kadar fiyat farkı olması saçma geldi ki bence düz siyah mat kadranlı model en güzeli.

Hangi renk daha güzel orası zevk meselesi ama haklısınız bu kadar fiyat farkı çok, benim demek istediğim, zaten ana model sayısı az, renk farkları ile sanki yeni bir modelmiş gibi ürün çoğaltıyor olduklarıydı. Samurai'ın yeni rengi çıktığında limited (sayısal - bölgesel) ya da special edition ise bir miktar fiyat farkı (liste fiyatında) oluyor, o kadar, bu 'baby mm'lerde ise silikon kayış, ekstra kayış, bilezikte DLC (ya da DIA Shield her ne şeyse) derken rengi de işe katıp daha çok fark koyuyorlar. Bizim iç piyasa fiyatlandırması bambaşka tabi, elde kalan sayıya, anlık nakit ihtiyacına göre çok ciddi fark olabiliyor.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 168 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners