Seiko Su Alma Hakkinda

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Su Alma Hakkinda

Mesaj tanersari » 06 Eki 2019, 01:33

Merhabalar. Saatimi saatciye goturdum. akrep yelkovan ayarsizligi icin. yaparim dedi. arka kapak acikdiktan sonra su alir mi dedim. sansina dedi. bazi saatleri 10 defa acarim su almaz ama seninki ilk acmadan sonra su alabilir dedi.

simdi sunu sormak istiyorum. saat uretildigi fabrikada ilk kapak kapatilirken saatin icindeki havanin alinmasi gibi bir islem var mi? ya da baska islem.

yoksa neden saat acikdiktan sonra su aliyor? ya da benim gittigim saatcinin ustaligi mi zayif?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
tanersari

Re: Seiko Su Alma Hakkinda

Mesaj Maradona » 06 Eki 2019, 02:03

Conta ve kapak düzgün takıldıktan sonra neden su alsın ki? Halt etmiş... İşini düzgün yapamama durumunda sorumluluk almamak adına öyle diyor sözde usta... Vermeyin oraya, başka yere götürün bence...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj copycat » 06 Eki 2019, 07:55

İyi bir usta su geçirmezligi olmayan saati bile düşük derecede de olsa su geçirmez hâle getirebilir. Sorun sende değil ben de diyememis sanki o usta.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Eterna » 06 Eki 2019, 09:46

"Saatimi saatciye goturdum." demişsiniz. Karışıklık orada olmuş. Siz her sokakta rastladığımız, pil ve kayış değiştiren, kendine saat ustası diyen birine gitmişsiniz. Ben onlardan daha iyi kapak açar, kordon değiştiririm. Usta falan değiller. Hele bu söylemlerinden sonra bence bir daha gitmeyin.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Xhantos » 06 Eki 2019, 11:31

Açmakta sorun yok, marifet kapatmakta :D

Riske girmek istememiş belli. Ama şu da var, siz saati aldığınızda test ettiniz mi, ya aldığınızda gerçekten saat sorunluysa? Tabi gerçek bir usta onu da halledebilmeli, en fazla conta değiştirmesi gerekir ki ben olsam her saat açıldığında zaten contaları değiştirtirdim (gerçi sizinki özel bir durum anladığım kadarıyla).

Belli basınca kadar kadar su geçirmezliği ölçebilen basit (hem sulu, hem havalı) makinalar var, işine saygısı olan bir saatçi ustası saati kapattıktan sonra buı testi yapmalı (tabi saatin su geçirmezliği ölçüsünde ve tabi öncelikle bu ekipmana sahip olması gerekiyor), 50mlik basınçta en azından sorun yok diye garanti verebilmeli. Derseniz ki yetkili servis bu işi yapıyor mu? Bizde ben ona bile şüpheyle bakarım, uğraşacaklarına çok şüpheliyim, o başka konu.

Bir örnek, sadece 143 dolar, bir saatçi ustasında bundan yoksa (tabi daha iyisi yoksa) ayıp:
https://www.amazon.com/Mophorn-Waterpro ... B0722GRN92
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Proscd ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners