SEİKO VELATURA KİNETİC / Büyük Harf Yazmayınız!

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

SEİKO VELATURA KİNETİC / Büyük Harf Yazmayınız!

Mesaj muslumatmaca » 30 Eyl 2019, 11:22

BU SAATİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BANA BU SAATLE İLGİLİ BİLGİ VERECEK ARKADAŞ VE ABİLERİMİ ARIYORUM.TEŞEKKÜR EDERİM
Kullanıcı avatarı
muslumatmaca

Re: SEİKO VELATURA KİNETİC DİRECT DRİVE

Mesaj CptOz » 30 Eyl 2019, 13:48

Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj muslumatmaca » 30 Eyl 2019, 15:08

ozgtegin yazdı:Google veya internette bilgiler var;
http://seiko.aydinsaat.com/world/techno ... drive.html

https://youtu.be/MrHSOHCoi_o

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN FAKAT BEN GERÇEK KULLANICI VEYA GERÇEK KOLLEKTÖR YORUMU ARIYORUM...
Kullanıcı avatarı
muslumatmaca

Mesaj dkmbismarck » 30 Eyl 2019, 16:21

Müslum Bey,bildigim kadarıyla direct drive olan modellerde pil tepeden kurularak şarj oluyor.

Saat hobimin başladığı yıllarda premier serisine ait srh009 kodlu olan modeli çok begenmiştim ancak sonradan otomatik saat almayı tercih etmiştim.Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj muslumatmaca » 30 Eyl 2019, 17:10

dkmbismarck yazdı:Müslum Bey,bildigim kadarıyla direct drive olan modellerde pil tepeden kurularak şarj oluyor.

Saat hobimin başladığı yıllarda premier serisine ait srh009 kodlu olan modeli çok begenmiştim ancak sonradan otomatik saat almayı tercih etmiştim.Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TECRÜBENİZİ PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM :thumbup:
Kullanıcı avatarı
muslumatmaca

Re: SEİKO VELATURA KİNETİC / Büyük Harf Yazmayınız!

Mesaj görkemk » 03 Eki 2019, 09:46

saat güzel bir saat , hafif büyük ancak bileği sarıyor rahatsız değil. Deri kordonu orta kalite. Sarı rengi çok tavsiye etmiyorum çok sportif saatte altın rengi biraz fazla abartılı duruyor. Direct drive ın farkı kolunuzda otomatik şarj olmasının yanında elinizle tepeyi çevirerek 1 dakika içinde pilin yaklaşık yarısını doldurabilmeniz. Sadece otomatik sarla bir haftada biriktirdiği enerjiyi bir iki dakijkada pile aktarabiliyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ufkynl » 03 Eki 2019, 09:52

görkemk yazdı:saat güzel bir saat , hafif büyük ancak bileği sarıyor rahatsız değil. Deri kordonu orta kalite. Sarı rengi çok tavsiye etmiyorum çok sportif saatte altın rengi biraz fazla abartılı duruyor. Direct drive ın farkı kolunuzda otomatik şarj olmasının yanında elinizle tepeyi çevirerek 1 dakika içinde pilin yaklaşık yarısını doldurabilmeniz. Sadece otomatik sarla bir haftada biriktirdiği enerjiyi bir iki dakijkada pile aktarabiliyorsunuz.
Ben direct drive kullandım fakat hiç dediginiz gibi değildi. Acaba benim saatte mi sorun vardı..
Sarj etmek olum resmen. Manüel olarak asla tam şarj edememiştim ben. Yabancı forumlarda da saati iyice sarip çamaşır makinesine atın diyorlardı :D

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj copycat » 03 Eki 2019, 11:33

Ufkynl yazdı:
görkemk yazdı:saat güzel bir saat , hafif büyük ancak bileği sarıyor rahatsız değil. Deri kordonu orta kalite. Sarı rengi çok tavsiye etmiyorum çok sportif saatte altın rengi biraz fazla abartılı duruyor. Direct drive ın farkı kolunuzda otomatik şarj olmasının yanında elinizle tepeyi çevirerek 1 dakika içinde pilin yaklaşık yarısını doldurabilmeniz. Sadece otomatik sarla bir haftada biriktirdiği enerjiyi bir iki dakijkada pile aktarabiliyorsunuz.
Ben direct drive kullandım fakat hiç dediginiz gibi değildi. Acaba benim saatte mi sorun vardı..
Sarj etmek olum resmen. Manüel olarak asla tam şarj edememiştim ben. Yabancı forumlarda da saati iyice sarip çamaşır makinesine atın diyorlardı :D

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Birebir aynı durumu yaşadım. Yapmadığım kalmadi. Saati hiç iki haftanın üzeri rezerve ulastiramadim. Hatta Black n Decker şarjlı tornavida üzerinde şarj etmeyi bile düşündüm.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners