Oris saat referans kodu farkı

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris saat referans kodu farkı

Mesaj Ufkynl » 15 Eki 2019, 19:53

Içten yazınız için kutlarim. Saatsever bir insan olduğunuz apaçık.
Evet bu oris en güzel oris degil. Fakat o bir oris.
Firmaya diyecek soz bulamiyorum. Tüketici mahkemesine gidin bakın sizi nasıl memnun edeceklerini şaşırsınlar derim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj ercment45 » 16 Eki 2019, 06:50

Ufkynl yazdı:Içten yazınız için kutlarim. Saatsever bir insan olduğunuz apaçık.
Evet bu oris en güzel oris degil. Fakat o bir oris.
Firmaya diyecek soz bulamiyorum. Tüketici mahkemesine gidin bakın sizi nasıl memnun edeceklerini şaşırsınlar derim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Katılıyorum. İtibarlı bir firmanın ürünü neticede.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ercment45

Mesaj barkodd » 16 Eki 2019, 11:27

cevaplarınız ve nezaketiniz için teşekkür ederim, ama yine de haksızlık etmiş olmak istemem, fotoğraflar henüz gelmedi, ve klipsteki çiziğe gerçekten ben sebep olmuş da olabilirim, firma temsilcisi ile konuşurken gerçekten oldukça nazikler (konuştuğumuz bir konu her ne kadar üslup olarak değil ama mantık olarak hoşuma gitmemiş olsa da), ancak konuşurken "son derece titiz" davrandıkları izlenimi oluşacak şekilde konuşulduğu halde kendi gönderdikleri üründe de o hassasiyet karşılığı olmayabileceğini gördüğümü düşünüyorum, temsilci tarafından "ürünün tedarikçi firmadan temin edilerek bana gönderildiği" bilgisi verildi, oysa ben saatin en az bir deneme evresinden geçmemiş olduğunu, veya bir şekilde vitrinde vb. olmadığını hiç sanmıyorum, saatin klipsinin iç kısmındaki çok küçük bir alan koruyucu jelatin ile kaplıyken (ve çok daha ucuz ürünlerde bile saatin hem ön yüzünü koruyan, hem pil kapağında hem kordonun tokasında jelatinler istisnasız varken) diğer kısımlarında jelatin olmaması mümkün değil, ben ilk etapta dediğim gibi bunlara hiç takılmadım, ama saatin "mükemmel kondisyon" tanımına uygun olacak şekilde gönderilmiş olduğunu da pek sanmıyorum, defalarca internet alışverişi yaptım, pek çok ürün aldım/iade ettim, ve göndereceğim ürünün koruyucularına dikkat ettiğimi düşünüyorum, çizik her ne sebeple olursa olsun benden kaynaklanıyorsa -ki muhtemelen öyledir- zaten bir hak iddia etme durumunda değilim, ama benden kaynaklansa bile ürünün koruyucu muhafazaları olmadan göndermenin - insani kaynaklı çizilmelere/hatalara açık olacak şekilde sevkini yapmanın (netice itibariyle bir ürün müşteri mağazada denerken de yanlış bir hareketle çizilebilir) ürünü "mükemmel kondisyonda" bekleyen bir firma için (ki bu normalde olumsuz bir durum değil) çok da şık olmadığını düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj omrfrka » 16 Kas 2019, 02:33

Türkiyedeki saat satışı yapan hiç bir site doğru bilgi vermiyor malesef,kinetik saatelere otomatik,43mm saatlere 42mm,safir kristal saatlere mineral cam,özellikle alıcağınız saat fonksiyonlu ise krono şeklinde takvimi var ise buna bile kronograf yazıyorlar,kesinlikle saat kıyaslaması yaparken benim önerim kendi sitesinden kendi referansları ile yapmanızdır,türkiyede sitelerde yer alan bilgilerin çoğu yanlış,çok tanıdık mağazalardan 3-4 defa mağduriyet yaşadım bu yüzden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 131 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners