Oris saat referans kodu farkı

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris saat referans kodu farkı

Mesaj Maradona » 24 Eyl 2019, 02:59

Ben ve birçoğumuza göre Oris diğer ikisinden de daha albenili ama sizin içinize sinmedikten sonra bunun hiçbir önemi yok... Vakit varken iade etmeniz en mantıklısı bu durumda... Mehmet Topal ve Josef De Souza varken üstüne bir de Ozan Tufan ya da Jailson almak gibi hissetmeniz iade için yeter de artar bile... [emoji39]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj CptOz » 24 Eyl 2019, 10:48

Sizinki biraz görücü usulü evlilik gibi olmuş, hanım hamamda görülmüş, istenmiş ve alınmış.
Evet başta bir duygu olusmadıysa (elektrik yoksa [emoji12]) sonra aşk olabilir mi? Bence olabilir neden olmasın...
Işıl ışıl, bol makyajli, kasa görüntüsü güzel, 90-60-90 başta cazip gelir ama alttaki kasa ve içteki malzeme (celik, mekanizma vs.) iyi değilse sonra sizi yarı yolda bırakabilir.
Ne demişler; Bed asla necabet mi verir hiç üniforma, zerduz palan vursan eşek yine eşektir...
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj barkodd » 25 Eyl 2019, 17:12

arkadaşla 2 gündür kol kola dolaşıyoruz, güneş vurunca-parlak ışık olunca "ben o saatim abi" diyo, ama biraz ışık azalsa "sen beni gençliğimde görecektin" moduna dönüş yapıyoruz, tabi benim burda bunları yazmama sebep bir markayı ya da modeli kötülemek ya da olumsuz kanaatimi bildirmek arzusu değil, sadece bir iç muhasebeyi, tanımadığım, ama iyi ya da kötü ortak bir paydada buluştuğumuzu düşündüğüm saat severlerden oluşan bir kitlenin bulunduğu bir "arkadaş ortamına" taşımak, her ne kadar Oris'in hem genel olarak marka hem özelinde bu model itibariyle diğer seçeneklerden ayrı tutulması gerekiyorsa da saati giydiğiniz kıyafete göre kombinlediğinizden-saatten kıyafetlerinize/tarzınıza uyum beklediğinizden, bazı modellerin birbirleriyle horolojik açıdan benzeşmeseler de kullanım alanı olarak çakıştığını düşünebiliyorsunuz.

Fotoğraflarını gönderdiğim Seiko ve Casio hangi kıyafetlerle kullanılabilirse Oris de tam da o kıyafetlerle kullanılırmış gibi duruyor (renk tonu olarak birebir çakışma durumu var, Oris belki sadece biraz daha klasik durabilir, ama diğer iki saat de göründükleri kadar spor durmuyorlar, klasik kıyafetlerle hiç sırıtmıyorlar) ( bu arada ikisi de, ama özellikle Casio kolumda göründüğünden çok daha sönük ve büyük görünüyor fotoğraflarda, ama aslında içlerinde çıplak gözle en göz alıcı olanı kesinlikle o, Oris'in camı parmak izi bırakan cep telefonu ekranları gibi, lekesiz kalmıyor bir türlü, Casio'nun camı sanırım kaplaması yüzünden leke tutmama konusunda oldukça başarılı, bu da camdaki lekelenmelerin saatin şıklığını bozamaması sonucunu getiriyor )

Saati sipariş verirken estetiği fiyatını gölgeliyordu, şimdi aklımda kaldığı şeklinden biraz daha sönük gelince saat yine de bu fiyatı aslında hakedecek olsa da fiyatının yüksekliği ön plana çıkıyor, ne tam göndereyim diyebiliyorum, ne de gönül rahatlığıyla kalsın diyebiliyorum (geri gönderme fikri yine daha ağır basıyor, ama %70-80 gibi olsa karar vermek kolay, %50-60 / %40-50 gibi bir oran var kabaca ifade etmek gerekirse, saati göndermeme fikrini bastırmak biraz zor)

önümde yaklaşık olarak bir 10 gün kadar daha süre var tam karar vermek için, 10 gün boyunca arada gelip "e şimdi ben ne yapayım" diye kafa şişirebilirim affınıza sığınarak :)
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj barkodd » 15 Eki 2019, 18:03

saati sonunda geçen hafta geri gönderdim, onlar da sağolsunlar "senin izin bizden fazla, saat senin hakkın" diyerek geri gönderdiler (saati karar verme aşamasında özellikle farklı ışık koşullarında görebilmek için yanımda çok dolaştırdım, saati ne ilk kutusundan çıkardığımda ne sonrasında fazlasıyla kadrana odaklanarak kadranının dışında gerçekten ayrıntılı "hiç" incelememiştim, kadran dışında sadece koluma ilk taktığımda bileğimde şişlik yapıp yapmadığına baktım, saati iade etmeden önce telefonla konuştuğumuzda saatin doğal olarak inceleneceği ve mükemmel kondisyonda olması durumunda iade alınabileceği tarafıma söylendiğinde -sanırım "mükemmel kondisyon" tanımından etkilenerek :) ) saati ilk defa etraflıca gözden geçirme ihtiyacı hissettim, tam da o sırada kayışın klipsinde hem muntazam şekilli-desen gibi de durabilecek ama hem de Oris yazısını çarprazladığı için aslında pek de üretimden olması beklenmeyecek "tatlı" bir çizik gördüm :) saatin klipsinin iç kısmı da aslında çok da muntazam şekilli sayılmazdı bu arada, ve etrafında da koruyucu bir bant-film vs. zaten yoktu, saatin sadece kasasının üzerinde sonradan etrafına sarılmış olan bir "naylon" vardı ilk aldığımda, saat pek öyle kutusu hiç açılmamış gibi durmuyodu, ben de saatin yine iade sürecinden geri gelmiş bir ürün olabileceğini düşünmüştüm, ki bu pek de sorun değil, netice itibariyle biz de internet alışverişi yapan kişiler olarak aynısını yapıp memnun kalmayınca iade edebiliyoruz, ama iade sürecini başlatıp ürünü gönderdiğimde ürün bana hiç dönüş yapılmadan iade olarak geri geldi, saatin acaba iade süreci dolduğundan mı yoksa bahsettiğim çiziğin benim kullanım izim olduğu düşünülerek mi geri gönderildiğini öğrenmek için aradığımda saatin kullanılmış olduğu, ve fotoğraflarla bana mail atıldığı cevabını aldım. Mailime zaten böyle bir bilgi gelmediğini bildiğim için tekrar göndermelerini rica ettim ama ona da henüz mail olarak dönüş gelmedi, bakalım...)

Klipsi gerçekten ben de çizmiş olabilirim, çizmediğimi hiç iddia iddia etmiyorum zaten, ki saatin bende kalmasında da sorun yok, sadece tam istediğimi bulamadım, hepsi bu, ama yine de geri göndermek istediğimde, hem de bana göre bu kadar yüksek fiyatlı bir ürünü göndermek istediğimde bunun reddedilmiş olması pek de hoşuma gitmedi...

Netice itibariyle üzülsem mi, sevinsem mi bilemediğim bir otomatik saat sahibi olma durumum oldu, hayırlısı olsun :)
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj Ufkynl » 15 Eki 2019, 19:53

Içten yazınız için kutlarim. Saatsever bir insan olduğunuz apaçık.
Evet bu oris en güzel oris degil. Fakat o bir oris.
Firmaya diyecek soz bulamiyorum. Tüketici mahkemesine gidin bakın sizi nasıl memnun edeceklerini şaşırsınlar derim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj ercment45 » 16 Eki 2019, 06:50

Ufkynl yazdı:Içten yazınız için kutlarim. Saatsever bir insan olduğunuz apaçık.
Evet bu oris en güzel oris degil. Fakat o bir oris.
Firmaya diyecek soz bulamiyorum. Tüketici mahkemesine gidin bakın sizi nasıl memnun edeceklerini şaşırsınlar derim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Katılıyorum. İtibarlı bir firmanın ürünü neticede.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ercment45

Mesaj barkodd » 16 Eki 2019, 11:27

cevaplarınız ve nezaketiniz için teşekkür ederim, ama yine de haksızlık etmiş olmak istemem, fotoğraflar henüz gelmedi, ve klipsteki çiziğe gerçekten ben sebep olmuş da olabilirim, firma temsilcisi ile konuşurken gerçekten oldukça nazikler (konuştuğumuz bir konu her ne kadar üslup olarak değil ama mantık olarak hoşuma gitmemiş olsa da), ancak konuşurken "son derece titiz" davrandıkları izlenimi oluşacak şekilde konuşulduğu halde kendi gönderdikleri üründe de o hassasiyet karşılığı olmayabileceğini gördüğümü düşünüyorum, temsilci tarafından "ürünün tedarikçi firmadan temin edilerek bana gönderildiği" bilgisi verildi, oysa ben saatin en az bir deneme evresinden geçmemiş olduğunu, veya bir şekilde vitrinde vb. olmadığını hiç sanmıyorum, saatin klipsinin iç kısmındaki çok küçük bir alan koruyucu jelatin ile kaplıyken (ve çok daha ucuz ürünlerde bile saatin hem ön yüzünü koruyan, hem pil kapağında hem kordonun tokasında jelatinler istisnasız varken) diğer kısımlarında jelatin olmaması mümkün değil, ben ilk etapta dediğim gibi bunlara hiç takılmadım, ama saatin "mükemmel kondisyon" tanımına uygun olacak şekilde gönderilmiş olduğunu da pek sanmıyorum, defalarca internet alışverişi yaptım, pek çok ürün aldım/iade ettim, ve göndereceğim ürünün koruyucularına dikkat ettiğimi düşünüyorum, çizik her ne sebeple olursa olsun benden kaynaklanıyorsa -ki muhtemelen öyledir- zaten bir hak iddia etme durumunda değilim, ama benden kaynaklansa bile ürünün koruyucu muhafazaları olmadan göndermenin - insani kaynaklı çizilmelere/hatalara açık olacak şekilde sevkini yapmanın (netice itibariyle bir ürün müşteri mağazada denerken de yanlış bir hareketle çizilebilir) ürünü "mükemmel kondisyonda" bekleyen bir firma için (ki bu normalde olumsuz bir durum değil) çok da şık olmadığını düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj omrfrka » 16 Kas 2019, 02:33

Türkiyedeki saat satışı yapan hiç bir site doğru bilgi vermiyor malesef,kinetik saatelere otomatik,43mm saatlere 42mm,safir kristal saatlere mineral cam,özellikle alıcağınız saat fonksiyonlu ise krono şeklinde takvimi var ise buna bile kronograf yazıyorlar,kesinlikle saat kıyaslaması yaparken benim önerim kendi sitesinden kendi referansları ile yapmanızdır,türkiyede sitelerde yer alan bilgilerin çoğu yanlış,çok tanıdık mağazalardan 3-4 defa mağduriyet yaşadım bu yüzden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners