Otomatik saate geçme isteği

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Otomatik saate geçme isteği

Mesaj sbhtn » 13 Eyl 2019, 03:04

Merhaba sevgili saat severler bu zamana kadar g shock serisi saatler kullandım gx 56,ga 700,gas 100 ve ga 2000 model saatlerim var hali hazırda kullandığım.
Otomatik saat kullanmayı deneyimlemek istiyorum.Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.
Yaptığım araştırmalarda seiko SNZF15J modelinde gidip geliyorum.Saatin kadranındaki yuvarlak göstergeler ve karanlıktaki görüntüsü hoşuma giden tarafları.G shock serisi saatlerin kasa çapı büyük olduğundan tercih ettim seiko saat kolumda nasıl durur gibi sorularım var çünkü kasa çapı büyük saatleri seviyorum.Sizin görüş ve tavsiyeleriniz saat almamda kolaylık sağlayacaktır.İnternetdeki fiyatları 1250 ile 2000 lira arasında değişiyor bu fiyat farkı nedir.Saati nereden almalıyım alırken nelere dikkat etmeliyim.Yorum yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
sbhtn

Re: Otomatik saate geçme isteği

Mesaj CptOz » 13 Eyl 2019, 10:54

Sorduğunuz soruların cevaplarının hepsi forum içinde mevcut. Biraz daha araştırıp karar verin derim. Mesela benim başlangıç için tavsiyem aşağıdadır. Forumun saat satış bölümünü de inceleyin.
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/se ... -P67745660
Resim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj KadirSeiko » 13 Eyl 2019, 14:02

sbhtn yazdı:Merhaba sevgili saat severler bu zamana kadar g shock serisi saatler kullandım gx 56,ga 700,gas 100 ve ga 2000 model saatlerim var hali hazırda kullandığım.
Otomatik saat kullanmayı deneyimlemek istiyorum.Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.
Yaptığım araştırmalarda seiko SNZF15J modelinde gidip geliyorum.Saatin kadranındaki yuvarlak göstergeler ve karanlıktaki görüntüsü hoşuma giden tarafları.G shock serisi saatlerin kasa çapı büyük olduğundan tercih ettim seiko saat kolumda nasıl durur gibi sorularım var çünkü kasa çapı büyük saatleri seviyorum.Sizin görüş ve tavsiyeleriniz saat almamda kolaylık sağlayacaktır.İnternetdeki fiyatları 1250 ile 2000 lira arasında değişiyor bu fiyat farkı nedir.Saati nereden almalıyım alırken nelere dikkat etmeliyim.Yorum yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Dediğiniz saatten kullanıyorum birkaç gündür. Bence sizi memnun eder. 42 mm kasa çapı öyle küçük bir saat değil yani. Resim

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
KadirSeiko

Mesaj CptOz » 13 Eyl 2019, 18:31

Sizdeki snzg13, arkadaş snzf15 demiş. Küçük saat değildir. [emoji16]
Bilek kalınlığım 6 cm... İlanını verdiğim saatler biraz daha büyük ve daha yeni mekanizmaya sahip. Bendeki snzf15 aşağıdaki gibi. ResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj KadirSeiko » 13 Eyl 2019, 19:23

Evet yanlış görmüşüm kodu. Bu arada bendeki snzg15j. Ben kayışı değiştirdim. [emoji3]

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
KadirSeiko

Mesaj sbhtn » 13 Eyl 2019, 21:39

ozgtegin yazdı:Sorduğunuz soruların cevaplarının hepsi forum içinde mevcut. Biraz daha araştırıp karar verin derim. Mesela benim başlangıç için tavsiyem aşağıdadır. Forumun saat satış bölümünü de inceleyin.
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/se ... -P67745660
Resim

Tavsiye ettiğiniz saat hakkında pek bilgi bulamadım. Snzf15 ile aralarında kasa çapı ve kadran farkı var galiba.
Bugün saat cide snzf15 modelini gördüm deneme şansım oldu biraz ufak gibi geldi bana fiyatını ise 2350 den 1450 ye kadar indi.
Başka otomatik saat tavsiyelerinizide bekliyorum arkadaşlar.Arkası şeffaf olan kasa çapı büyük olan.
Kullanıcı avatarı
sbhtn

Mesaj Oguzhanm » 13 Eyl 2019, 23:47

Merhabalar. Benimde ilk saatim senin gibi bir G-shockdu. G9000 Mudman kullanıyordum. Sonra SNZF21J1 yani senin istediğin saatin tamamen siyah kaplamalısını satın aldım ilk otomatik saatim olarak. Bence güzel bir seçim ama SNZF15 senin için daha iyi bir seçim olur. Tabi bu tamamen kişisel bir zevk ben pepsi bezelleri sevemedim. Bilek alışma durumu olarak bence ortalama bir bileğe sahipsen rahat edeceğin bir saat olur.

SNZF21J1 benim kullandıgım
Resim

SNZF17
Resim

Birde bence ikinci el olarakta bakmanız mantıklı olur çünkü bahsettiğiniz rakamlar çok fazla bu saat için, o paralara yurt dışından seiko prospex getirirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj sbhtn » 18 Eyl 2019, 12:56

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.Dün bazı modellerini deneyerek snzf15j modelinde karar kıldım ve aldım.
Kullanıcı avatarı
sbhtn

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners