Hangisini tercih edersiniz ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangisini tercih edersiniz ?

Mesaj mlm » 14 Eyl 2019, 21:47

Ben bu üç model arasından Oyster Perpetual’ı alırdım.
36 mm küçük gelir demezseniz mavi kadranlı muhteşem.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj canzdmr » 14 Eyl 2019, 22:52

mlm yazdı:Ben bu üç model arasından Oyster Perpetual’ı alırdım.
36 mm küçük gelir demezseniz mavi kadranlı muhteşem.

39 mm de var sanirim mavi kadran olarak.

Yalniz bi sey dikkatimi cekti. 39mm beyaz ve mavi kadranin indis sekil ve boyutlari farkli. Canli gorup bi denemek lazim aslinda. Beyaz ve mavi fotolardan cok guzel duruyor ton olarak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj sentez42 » 14 Eyl 2019, 23:05

Bir insan GS alabiliyorsa kesinlikle GS almalıdır :champ:
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj Xhantos » 14 Eyl 2019, 23:20

sentez42 yazdı:Bir insan GS alabiliyorsa kesinlikle GS almalıdır :champ:

Çok özlü ve düşününce doğru, hakikatlı bir söz olmuş. İleride atasözü olabilir :D
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Umutt » 15 Eyl 2019, 09:03

Özellikle kadran işçiliği ve genel kalite algısı olarak Gs ön plana çıkar bence. Rolex, zamansız tasarımı ve ikinci elde değerini koruması ile rakiplerin önünde. Bence koleksiyonda park etme süresi hepsinden uzun olur . Aqua Terra ise diğer ikisine göre biraz daha ben burdayım diyen, daha spor bir saat ve hem klasik hem spor olarak çok amaçlı bir servis verebilir kullanıcısına. Ben tasarımını çok beğeniyorum bu arada.

Seçeneklerde siyah Op nin beyazı olsaydı, muhtemelen onu tercih ederdim. Ama olmadığı için GS diyorum. Sonraki tercihim Rolex Op ve sonrasında Aqua Terra olurdu.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj bumega » 15 Eyl 2019, 12:39

Ben ilk olarak rolex op. Ancak mavi kadran olani.
Ikinci tercihim omega olurdu
Son olarak gs derdim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj zodiac » 15 Eyl 2019, 23:37

OP 39 beyaz ve snow flake'i olan birinin yorumunu okumuştum. OP GS'e göre özel hissettirmediği ve sıradan olduğu için adam OP 39'u satmaya karar vermişti :)

Bence eğer elde sağlam parçalar varsa, ekstra bir tad vermesi için GS. En büyük eksisi bakımı (ve polish) için japonyaya gitmek durumunda olması, en azından burası için. O kadranı, işçiliği kaliteyi görünce, bilezik için aynı özenin gösterilmemesine insan üzülüyor :) Bir de bence boyutu büyük olması gerekenden, 2 mm en az fazlası var. Dahası yine bu ülkede, %99 için saatin imajı seiko işte max 2-3 bin tl'lik. Bir de spring drive'a mesafeli yaklaşanlar vs. Amma eksi çıktı :) Saat bence muhteşem.

OP 39, imaj tavanda, ikinci eli sporlar kadar olmasa da iyi, bilezik kalitesi çok güzel. Tipi, kadranı vs. gayet sıradan ve özel hissettirecek hiçbir özelliği yok gerçekten saatin Rolex olması dışında. Bence bu saatin genel oranları başarılı değil, op 36 çok daha iyi, ona da küçük diyorlar insanın sinirini bozuyorlar :) Lug to lug olarak gereğinden uzun bir saat ve bence genel estetik olarak başarılı değil, direk gözüme batıyor. Ama elde çok az saat varsa, hele bu fiyat grubunda ilk saat olacaksa bence OP öne çıkar, hele bu ülkede.

Seamaster'da arada derece geziyor, imaj ikisinin arasında, özel hissetirmesi yine arasında, kalite felan gayet güzel, ama ben olsam bu fiyatta almam ötekilerin yanında :)
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj görkemk » 14 Eki 2019, 14:51

bi 3 lü inceleme filan bende mi yapsam acaba ?
Kullanıcı avatarı
görkemk

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 96 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners