Citizen 80.yıl

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen 80.yıl

Mesaj Metehantr66 » 10 Eyl 2019, 17:31

Merhaba değerli forum üyeleri ben bu saati 6 ay önce almıştım dış görünüşü çok beğendiğim için citizen bosch ortak çalışma 80.yıla özel çıkarttığını biliyorum sizce değeri varmıdır,Ortalama ne kadardır?Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Metehantr66

Re: Citizen 80.yıl

Mesaj copycat » 10 Eyl 2019, 17:44

Metehantr66 yazdı:Merhaba değerli forum üyeleri ben bu saati 6 ay önce almıştım dış görünüşü çok beğendiğim için citizen bosch ortak çalışma 80.yıla özel çıkarttığını biliyorum sizce değeri varmıdır,Ortalama ne kadardır?Resim

Merhaba, düz quartz (pilli) gibi gözüküyor. İkinci el olarak ciddi bir değeri olmayacaktır diye düşünüyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj MrPandül » 10 Eyl 2019, 17:46

saatin koleksiyon değeri pek olacağını sanmıyorum , otomatik mi peki ? Ona göre değerlendirebilir , tasarımı güzelmiş :)
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj ÜmitYüksel » 10 Eyl 2019, 17:47

Bazı firmalar yada kurumlar bazı firmalara kendi isimleri ile saat yaptırıp bunu müşterilerine emekli olan personeline veriyor.Babamda da Nacar Ziraat bankasına yapılan saat var emekli olunca vermişlerdi.Değeri nedir derseniz babamdan bana kalırsa ömür boyu saklarım yoksa 100-200 den fazla etmeyecek bir saat
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Metehantr66 » 10 Eyl 2019, 17:49

copycat yazdı:
Metehantr66 yazdı:Merhaba değerli forum üyeleri ben bu saati 6 ay önce almıştım dış görünüşü çok beğendiğim için citizen bosch ortak çalışma 80.yıla özel çıkarttığını biliyorum sizce değeri varmıdır,Ortalama ne kadardır?Resim

Merhaba, düz quartz (pilli) gibi gözüküyor. İkinci el olarak ciddi bir değeri olmayacaktır diye düşünüyorum.

Evet pilli ama şuan Türkiyede tek gözüküyor aldığım fiyatın 2 katını teklif eden oldu vermedim acaba ileri zamanda değerlenirmi sonuçta 9 yıllık saat ve hiçbir sorunu yok

Kullanıcı avatarı
Metehantr66

Mesaj copycat » 10 Eyl 2019, 18:37

Metehantr66 yazdı:
copycat yazdı:

Evet pilli ama şuan Türkiyede tek gözüküyor aldığım fiyatın 2 katını teklif eden oldu vermedim acaba ileri zamanda değerlenirmi sonuçta 9 yıllık saat ve hiçbir sorunu yok

Herhangi bir ürünün klasik olması için az olması yegane kriter değil. Birçok kriter söz konusu. Ben uzman değilim ama saatinizin klasik olacağını düşünmüyorum.

Ayrıca bir kol saati için 9 yıl ciddiye alınacak bir süre değil. Piyasada 50 - 60 yıllık olup da 400 - 500 TL eden çok saat var. Tasarım olarak da özgün bir model değil, Rolex submariner benzeri bir saat. Sizin için manevî değeri varsa tutmanız daha iyi olur sanki.

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Metehantr66 » 10 Eyl 2019, 23:23

copycat yazdı:
Metehantr66 yazdı:
copycat yazdı:

Herhangi bir ürünün klasik olması için az olması yegane kriter değil. Birçok kriter söz konusu. Ben uzman değilim ama saatinizin klasik olacağını düşünmüyorum.

Ayrıca bir kol saati için 9 yıl ciddiye alınacak bir süre değil. Piyasada 50 - 60 yıllık olup da 400 - 500 TL eden çok saat var. Tasarım olarak da özgün bir model değil, Rolex submariner benzeri bir saat. Sizin için manevî değeri varsa tutmanız daha iyi olur sanki.

Anladım teşekkürler bilgileriniz için

Kullanıcı avatarı
Metehantr66

Mesaj justaguy » 11 Eyl 2019, 08:31

Tornavida akrep ve yelkovan tasarımı çok hoşuma gitti :champ: Öte yandan ben de koleksiyon değeri olacağını düşünmüyorum. Satmayı düşünüyorsanız ilk alıcıya verin derim.
Kullanıcı avatarı
justaguy

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners