Oris Aquis, Longines HydroConquest ya da Tag Heuer Aquarace

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Aquis, Longines HydroConquest ya da Tag Heuer Aquarace

Mesaj celikel » 06 Eyl 2019, 23:47

Merhaba arkada┼člar,
Foruma yeni ├╝ye oldum. Kendime uzun s├╝re kullanabilece─čim bir saat alma niyetim var. Asl─▒nda quartz bir saat almay─▒ planl─▒yordum. Zira herg├╝n farkl─▒ bir saat kullan─▒yorum. Fakat Ankthas (kendisine te┼čekk├╝r ediyorum) kesinlikle otomatik bir saat almam─▒ tavsiye etti.
Oris Aquis ├žok ho┼čuma gidiyor. ├ľzellikle de mavi kadran siyah bezel olan. Di─čer be─čendi─čim saatler Longines HydroConquest ve Tag Heuer Aquarace. Sizin tercihiniz ne olurdu? Tavsiye edebilece─činiz ba┼čka modeller varsa sizlerin fikirlerini almak isterim.
Saati Amerika'dan getirtebilme imkan─▒m var. Fiyatlar─▒ Jomashop.com dan takip ediyorum. Tavsiye edebilece─činiz ba┼čka yerler var m─▒?
Bir de otomatik saatleri kullanmad─▒─č─▒m─▒z zamanlarda winder m─▒ kullanmak gerekiyor?

┼×imdiden herkese ├žok te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
celikel

Kay─▒t: 26 A─ču 2019, 20:42

Re: Oris Aquis, Longines HydroConquest ya da Tag Heuer Aqua

Mesaj canzdmr » 07 Eyl 2019, 08:32

3 saati de bileginizde deneyerek karar vermelisiniz. Benim size onerim 41mm lik Aquaracer olur. Orislerde guzel fakat biraz buyuk buluyorum ben.

Soyle de kendi saatimden bir ornek ile yardimci olmaya calisayimResim

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
canzdmr

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2018, 13:28

Mesaj anywhere » 07 Eyl 2019, 09:05

Bence de f─▒rsat─▒n─▒z varsa bu modelleri deneyin. Aquis'in ├Âl├ž├╝leri her bile─če uygun olmayabiliyor. Ayn─▒ ┼čekilde Hydroconquest'in de lug'lar─▒ uzun. Bile─čime uygun olsayd─▒, zaman─▒nda Aquis'i tercih ederdim. Onun yerine farkl─▒ zamanlarda 2 Aquaracer kullan─▒p sonra s─▒k─▒l─▒p satt─▒m :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
anywhere

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Oca 2016, 23:19

Mesaj sentez42 » 07 Eyl 2019, 12:05

Aquaracer kullanmad─▒m, Hydroconquest de kullanmad─▒m ama elimde Conquest var, baz─▒ g├Ârsel farkl─▒l─▒klar d─▒┼č─▒nda asl─▒nda bu iki saat ayn─▒ diyebilirim. Elimde Oris de oldu─čundan sizin i├žin ikisini kar┼č─▒la┼čt─▒rabilirim.

├ľncelikle ┼ču Longines lug uzunlu─ču konusuna laf─▒ ge├žmi┼čken de─činelim ├Ânden uzun dursa da luglar─▒ a┼ča─č─▒ do─čru k─▒vr─▒ld─▒─č─▒ndan bilekte s─▒r─▒tm─▒yor, rahats─▒zl─▒k vermiyor. Steinhart lugu gibi d├╝md├╝z olsa bu uzunlukta evet tak─▒lamaz bi ├Âl├ž├╝ye ula┼č─▒rd─▒ ama o uzun duran lug a┼ča─č─▒ do─čru birhayli k─▒vr─▒l─▒yor.

Resim

Resim

Yani lug sorun olmaz :champ:

Bunun yan─▒nda bu iki saati genel de─čerlendirecek olursak Longines iki farkl─▒ mekanizmayla kar┼č─▒m─▒za ├ž─▒k─▒yor biri l635 ya da l633 tam hat─▒rlayamad─▒m, Eta 2824 tabanl─▒ dolay─▒s─▒yla Oris Aquis ile ayn─▒ diyebilirim. Oris de SW200 tabanl─▒ Eta 2824 alternatifi zira.

Di─čer bir kar┼č─▒m─▒za ├ž─▒kan yeni nesil mekanizma ise L888 mekanizma. Ba┼čta Powermatic ile kar─▒┼čt─▒rsam da alakas─▒ olmayan bir mekanizma oldu─čunu g├Ârd├╝m. Bu mekanizma i├žin Omega Co-Axial'─▒n ufak karde┼či diyorlar. Eta 2892 standart haliyle 2824'ten daha iyiyken Longines bir├žok stok par├žay─▒ de─či┼čtirip y├╝kseltmi┼č, vuru┼ču 25500'e d├╝┼č├╝r├╝p rezervi 64 saate y├╝kseltmi┼č.

├ľzetle alaca─č─▒n─▒z Hydroconquest'in mekanizmas─▒ L888 ise Oris'ten daha iyi bir mekanizma oldu─čunu s├Âyleyebilrim.

Gelelim ┼čimdi Aquis'e.

Aquis'in de luglar─▒ e─čimli ve iri bir saat gibi dursa da asl─▒nda bilekte bence hi├ž s─▒r─▒tmayan bir saat. Mekanizma olarak L888 versiyon Longines'a g├Âre geride kalsa da alaca─č─▒n─▒z bir Aquis ortalama 1-3 saniye sapmay─▒ pek a┼čmayacakt─▒r.

Aquis ile Conquest'i elinize ald─▒─č─▒n─▒zda fiyatlar─▒ benzer olsa da asl─▒nda malzeme kalitesi olarak Oris'in ├Ânde oldu─čunu g├Âr├╝yoruz. Kolda hissettirdi─či kalite hissi ger├žekten Oris'te daha ├Ânde. Kasa kalitesi yak─▒n olsa da, Conquest kaliteli bir bilezi─če sahip olsa da asla Oris bilezi─čine yakla┼čam─▒yor malesef.

├ť├ž modelin tasar─▒mlar─▒n─▒ g├Âz ├Ân├╝ne ald─▒─č─▒m─▒zda Oris ben farkl─▒y─▒m diyor. Genel olarak bir├žok diverdan da ayr─▒l─▒yor zaten. Bu y├╝zden ben ilk tercihi Oris, daha sonra Aquaracer, daha sonra hydroconquest ya da conquest derim.

39 mm Conquest ve 43 mm Aquis yan yana ┼č├Âyle g├Âr├╝n├╝yor :champ:

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sentez42

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 22 Nis 2017, 22:43

Mesaj Xhantos » 07 Eyl 2019, 14:46

Ben yeni bunu be─čendim ama daha ├ž─▒kmam─▒┼č :(
https://gearpatrol.com/2019/09/06/tag-h ... ald-green/

Edit: Fotoyu buraya koyay─▒m:
Resim

Bu seviyede bir saat al─▒rken, genel olarak elinize al─▒p bile─činize tak─▒p denemenizi ├Âneririm. Yoksa bu saatlerin hepsi g├╝zel, hi├žbiri yanl─▒┼č se├žim olmaz.
En son Xhantos taraf─▒ndan 08 Eyl 2019, 14:47 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 2 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj copycat » 07 Eyl 2019, 15:36

Seramik bezelli yeni nesil aquaracer baya─č─▒ iyi g├Âz├╝k├╝yor ve be─čeniliyor. Ben oris'i tasar─▒m olarak biraz kaba buluyorum.

ResimResim

MI 6 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
copycat

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj g├Ârkemk » 08 Eyl 2019, 11:49

sizin i├žin mekanizma kalitesi a─č─▒r bas─▒yorsa longines, kasa ve kadran─▒n d─▒┼č g├Âr├╝nt├╝s├╝ a─č─▒r bas─▒yorsa seramik bezelli aquaracer, metal kordon kalitesi ├Ân p┼čandaysa oris aquisi se├žin

benim se├žimim aquaracer olur
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
g├Ârkemk

Kay─▒t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj diesel » 08 Eyl 2019, 12:04

Se├ženekler aras─▒ndan benim de tercihim seramik bezel bir Aquaracer olurdu.

MI 6 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
diesel

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 04 Tem 2010, 10:21

Mesaj timeluxury » 08 Eyl 2019, 16:05

Benim tercihim Longines yeni HydroConquest olur
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
timeluxury

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 07 Eki 2017, 13:02

Mesaj fasakasa » 13 Eyl 2019, 11:13

Oris Aquis bana ├žok ba┼čka geliyor
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fasakasa

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 18 A─ču 2016, 20:21

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners