1.000 dolar civarı saat tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

1.000 dolar civarı saat tavsiyesi

Mesaj dryildirim » 31 Ağu 2019, 12:26

Arkadaşlar iyi günler. Forumu 4-5 sene önce saat arayışlarım sırasında görmüş ve üye olmuştum ancak evlilik falan derken saat işini ötelemek zorunda kaldım. Şimdi bir arkadaşım balayı için Japonya'ya gitti ve bunu fırsat bilip bir saat alma düşüncesindeyim. Seçimi yaparken safir cam olmasına ve tasarımına dikkat ettim açıkcası. Şimdilik bulduklarım;

1- Seiko Presage SPB091J1 / Seiko Presage SARW047 150.0000 yen / 1.400 dolar / 8.200 tl
Mavi kadran olması, antirefle safir cam olması hoşuma gitti.
Seiko Presage SARW047
Resim

2- Seiko Presage Automatic SARW043 118.000 yen / 1.100 dolar / 6.500 tl
Mavi kadrandan sonra siyah kadran sevdiğim için bunun da tasarımını beğendim. Antirefle yok sanırım ama bu da ön arka safir cam. Artısı titanyum olması ve ben uzun süredir saat kullanmadığım için hafif saat daha iyi olur, beni çok rahatsız etmez düşüncesindeyim. Bir de u saati internette bulamadım bu JDM olduğu manasına mı geliyor?
Seiko Presage SARW043
Resim

3- Orient Star WZ0021AF 87.000 yen / 820 dolar / 4.800 tl
Yine mavi kadran, antirefle safir cam, titanyum kasa ve kordon. Diğerlerinden farkı seiko değil de orient star olması. Üçünün de +25 saniye ila -15 saniye sapması gözüküyor. seikolar 29 taş orient star 22 taş. Bir de seikolarda luminos yok sanırım ve gece görülmez gibi geliyor bu saatte fosfor da var.
Orient Star Tr
Orient Star Japonya
Resim

Yukarıdaki modeller haricinde de fikir alışverişine açığım. 3 model de biririne çok benzediği için istediğim tarz azbuçuk belli sanırım. Bu konuda bana yardımcı olabilen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
dryildirim

Re: 1.000 dolar civarı saat tavsiyesi

Mesaj worldtime » 31 Ağu 2019, 12:38

Tercih edecek olursam düşünmeden 1 derdim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj seastar1000 » 31 Ağu 2019, 12:53

Ben marka olarak hem orientstar hemda seiko presage kullandım
Orşent in zaman tutması mukemmele yakındır bunu dıkkate alın derim benım gozum sanıye ıbresinde sapmaya dikkat edıyorum dıyorsanız orıentstar alacaksınız derım
Prasage nın ise iscilik detayları bır kademe daha ıyı yıne benım gozlemım
Yanı kısaca ben olsam orientstar derim ayrıca titanyum bılezık cızılmeye karsı kaplama yapılmıs oda bır artı bence
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj danGerfuLL » 31 Ağu 2019, 13:06

Fiyati da hesaba katarak Orient Star derim.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj Mandos » 31 Ağu 2019, 13:18

Ben de ilk saati tercih ederdim ancak diğer yandan 1000$ bütçe ile Türkiye'den de güzel saatler alabilirsiniz. Hatta taksit olanağı da olacağı için belki bütçenizi bile arttırabilirsiniz. Yukarıdaki modeller yurt dışından getirtmeye değer mi bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj dryildirim » 31 Ağu 2019, 13:31

Mandos yazdı:Ben de ilk saati tercih ederdim ancak diğer yandan 1000$ bütçe ile Türkiye'den de güzel saatler alabilirsiniz. Hatta taksit olanağı da olacağı için belki bütçenizi bile arttırabilirsiniz. Yukarıdaki modeller yurt dışından getirtmeye değer mi bilemiyorum.

tr den tavsiyeleri de alabilirim arkadaşlar.
taksit ile bütçe arttırmayı pek sevmiyorum açıkcası. param varsa yiyorum yoksa bakıyorum :) borç işi bana göre değil. benim için fiyat/performans-kalite önemli. ne seçersem özenle seçmeye çalışırım ve genelde de mutlu mesut devam ederim. bu konuda da siz değerli arkadaşların yorumları benim için çok değerli. zaten ilk saatim olacak ileride zengin olursak daha iyisini de yine sizlerin tavsiyeleri ile alırım inşallah :) ama bütçeni az arttır şu saat buna değer derseniz onu da düşünebiliriz çünkü alacağım saati uzun yıllar kullanacağımı düşünüyotum. Biraz obsesif bir yapım var ve kolay kolay sevdiğim birşeyden sıkılıp da değiştirmem.
Kullanıcı avatarı
dryildirim

Mesaj MrPandül » 31 Ağu 2019, 13:58

1000 dolar bandına Hamilton da çok güzel saatler bulabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj Ufkynl » 31 Ağu 2019, 14:14

srknsntrk85 yazdı:1000 dolar bandına Hamilton da çok güzel saatler bulabilirsiniz
Hami +1

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners