Raymond Weil düşünüyorum yardım

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj maxwell87 » 17 Ağu 2019, 19:46

Merhabalar,

Forumdaki ilk mesajımı saat tercihi konusunda yardımınızı almak için atıyorum. 9 yıldır tissot PRS 516 chronograph (pilli) modelini kullanıyorum. Bir süredir otomatik bir saat almayı düşünüyorum, Raymond Weil modelleri hoşuma gitti. Freelancer serisinin bazı modelleri yüzde 70 civarında indirim ile satılıyor bazı sitelerde. Araştırdığım kadarı ile Raymond Weil çok eski ve köklü bir şirket değil. Sizce Raymond Weil tercih etmeli miyim, alternatif olarak jomashop'ta iyi bir indirim yakalarsam rado almayı düşünüyorum. Rado'nun "automatic chronograph" modelleri çok pahalı olduğu için normal otomatik model düşünüyorum. Kronometre çok elzem olduğundan değil de biraz daha şık gösterdiğinden olsa iyidir diye düşünüyorum. Longines de düşünüyordum fakat şeffaf arka kapak olmadığı için eledim.
Bu arada başka önerilere de açığım, ödemeyi düşündüğüm maksimum tutar 7000 TL civarı. Biraz daha uygun bir model olarak Tissot PRS 516 powermatic 80 de düşündüm kronometre yok ama şık hoş ve fiyat olarak uygun (6 taksitle 3800 lira civarına buldum).
Kullanıcı avatarı
maxwell87

Re: Raymond Weil düşünüyorum yardım

Mesaj azizkaya » 17 Ağu 2019, 21:41

Hoşgeldiniz.
Chrono aşkınız için piyasadaki en uygun fiyatlı Swiss made chronograph saati önereceğim: Claude Bernard Chrono TSF edition. Hâlâ sıfırı bulunabiliyor mu bilmiyorum ancak forumda hala sıfıra yakın birkaç tanesinin satılıyor olması lazım. Bununla beraber Valjoux 7750 mekanizmalı Tissot ya da Hamilton modeller de ikinci elde 3000 tl bandında bulunabilmekte ve sanırım sıfırları da sizin bütçeniz dahilinde bulunabilecektir. Sahibi olduğunuz prs 516 modelinin de Valjoux 7750 mekanizmalı versiyonu mevcut.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj Xhantos » 17 Ağu 2019, 22:21

Ben sizi çok kararsız gördüm. Kafanızda ne istediğiniz tam oluşmamış gibi. Benim tavsiyem ilk etapta bütçenizin tümünü değil, olabildiğince azını harcayarak (3-4 bin civarı mesela) otomatik saat dünyasına güzel bir giriş yapın ve ilk elden tecrübe kazanın ki ileride ne istediğinizi daha iyi bilebilin. Bu aşamada tümüyle el tavsiyesiyle hareket edeceksiniz, gerçekten size uygun saati bulmanız zor diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj diesel » 17 Ağu 2019, 22:25

maxwell87 yazdı:Merhabalar,

Forumdaki ilk mesajımı saat tercihi konusunda yardımınızı almak için atıyorum. 9 yıldır tissot PRS 516 chronograph (pilli) modelini kullanıyorum. Bir süredir otomatik bir saat almayı düşünüyorum, Raymond Weil modelleri hoşuma gitti. Freelancer serisinin bazı modelleri yüzde 70 civarında indirim ile satılıyor bazı sitelerde. Araştırdığım kadarı ile Raymond Weil çok eski ve köklü bir şirket değil. Sizce Raymond Weil tercih etmeli miyim, alternatif olarak jomashop'ta iyi bir indirim yakalarsam rado almayı düşünüyorum. Rado'nun "automatic chronograph" modelleri çok pahalı olduğu için normal otomatik model düşünüyorum. Kronometre çok elzem olduğundan değil de biraz daha şık gösterdiğinden olsa iyidir diye düşünüyorum. Longines de düşünüyordum fakat şeffaf arka kapak olmadığı için eledim.
Bu arada başka önerilere de açığım, ödemeyi düşündüğüm maksimum tutar 7000 TL civarı. Biraz daha uygun bir model olarak Tissot PRS 516 powermatic 80 de düşündüm kronometre yok ama şık hoş ve fiyat olarak uygun (6 taksitle 3800 lira civarına buldum).
Xxxxxx cv g

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
diesel

Mesaj Ankthas » 17 Ağu 2019, 23:22

maxwell87 yazdı:Merhabalar,

Sahibinden'de pek çok Raymond Weil chrono var, bütçenizin çok altına bulabilirsiniz bakmanızı tavsiye ederim, bu markada sıfır almanızı ise tavsiye etmem. Bazen bizim foruma da geliyor ikinci elde çok değer kaybeden bir marka. Ama kötü bir marka değil ki zaten içindeki mekanizma yukarda zikredilen bütün markaların(fiyat olarak çok yukarda olan rado dahil) kullandığı Valjoux 7750 mekanizma. IWC bile modifiye edip kullanıyor yani öyle hesap edin. İşçilik olarak da üzmeyecektir.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj gozdentunay » 18 Ağu 2019, 00:11

Merhaba ben fotoğrafta gördüğünüz Raymond Weil freelancer 7750 valjoux makinalı choronulu bir modelini kullandım ve bilezik kalitesi dahil oldukça beğendim.Tabi ülkemizde çok tutan bir marka olamadı ne yazıkki.Naçizane fikrim, imkanlar dahilinde tercih edilip pişman olmayacağınız bir markadır.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj maxwell87 » 22 Ağu 2019, 21:18

yanıtlar için teşekkürler. acaba kolay soyulma, çizilme atma vs. olur mu?

benim almayı düşündüğüm model: https://www.worldofwatches.com/pid/3237 ... -stc-60112
(bu saatle ilgili aklımdaki soru işareti yurtdışı satış fiyatı 2000 franklarda görünürken ben 7000 lira civarına buluyorum, bir problemi var olabilir mi?

uygun bir fiyata yakaladım aslında almayı düşünüyorum. Bir yanım da Tissot, hamilton gibi markalara git, yüzyıllık markalar daha iyidir diyor.
Hamilton'un şu modeli cazip geliyor:
https://shop.hamiltonwatch.com/american ... 16839.html

tissot chrono param yetmediği için şu modeli ben çok şık buluyorum ve bunu 3000 tl civarına bulabiliyorum.
https://www.theprimewatches.com/tissot- ... 51-00.html
kasanın etrafındaki kırmızı çizgi falan çok hoşuma gitti.
Kullanıcı avatarı
maxwell87

Mesaj maxwell87 » 22 Ağu 2019, 21:45

yanıtlar için teşekkürler. acaba kolay soyulma, çizilme atma vs. olur mu?

benim almayı düşündüğüm model: https://www.worldofwatches.com/pid/3237 ... -stc-60112
(bu saatle ilgili aklımdaki soru işareti yurtdışı satış fiyatı 2000 franklarda görünürken ben 7000 lira civarına buluyorum, bir problemi var olabilir mi?

uygun bir fiyata yakaladım aslında almayı düşünüyorum. Bir yanım da Tissot, hamilton gibi markalara git, yüzyıllık markalar daha iyidir diyor.
Hamilton'un şu modeli cazip geliyor:
https://shop.hamiltonwatch.com/american ... 16839.html

tissot chrono param yetmediği için şu modeli ben çok şık buluyorum ve bunu 3000 tl civarına bulabiliyorum.
https://www.theprimewatches.com/tissot- ... 51-00.html
kasanın etrafındaki kırmızı çizgi falan çok hoşuma gitti.
Kullanıcı avatarı
maxwell87

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 169 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners