2000 TL BÜTÇEYE UYGUN KULLANIŞLI OTOMATİK SAAT TAVSIYESI

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 2000 TL BÜTÇEYE UYGUN KULLANIŞLI OTOMATİK SAAT TAVSIYESI

Mesaj Ankthas » 13 Ağu 2019, 00:10

Mandos yazdı:
azizkaya yazdı:
sentez42 yazdı:
Mandos yazdı:SKX için yapılan yorumlara katılmıyorum (En azından Pepsi için). Evet kötü mekanizma, düşük kalite, bıktırıp sattığım da oldu ama fiyatı da ona göre zaten. Üretimden kalktığı için fiyatı biraz arttı o kadar. Ben dayanamayıp geri aldım Pepsi modelini haftaiçi takım elbiseyle haftasonu çeşit çeşit nato kordonla kullanabiliyorum. Bu fiyat ve seviyede de muadili yok bana göre. Bazen her şey mekanizma, çelik kalitesi demek değil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alternatif yok fiyatı da ona göre demek biraz gerçeklikten uzak hocam. :champ:

Katılıyorum. Orient mako, ray, kamasu, citizen promaster, seiko turtle, samurai. Hatta bazılarının sıfırı 2000 tl altında bulunabilecek saatler. Ben mesela monster tercih ettim 2. eli sıfır turtle fiyatına gelmişti. Hele bir de vostok deryası var ki skx'in yarı fiyatına ne diverlar var.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mako, Ray ve Kamasu hepsini kullandım ama elimde sadece SKX kaldı. Kalite olarak daha iyi olabilirler ama SKX özel bir saat bilekte duruşu hepsinden iyi. Turtle ve Samurai her bileğe gitmiyor ve çok iriler. Sadece Sumo’yu hepsine tercih edebilirim o da fiyatı çok fazla.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tolga Bey'e %100 katılıyorum. SKX cidden özel bir saat, İslam Çupi'nin dediği gibi "SKX büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz" . Öncelikle boyut olarak(cushion kasa şeklinin de çok etkisi var) belki de piyasadaki en ideal diverlardan biri. Jübile bilezik görsel olarak tam bir şölen. Evet hissiyat ve çıkardığı sesler pek kaliteli izlenimi bırakmıyor ama oldukça konforlu ve hafif bu da kalitenin önüne geçiyor bence. Bence eleştirilebilecek tek tarafı mekanizması. Cidden en azından bir 4R olsa güzel olurdu ama 7S de sanki bu saate yakışıyor gibi geliyor bana böyle "basic" bir saat ve bu "basic" mekanizma saati tamamlıyor gibi geliyor.

Bu arada ilerde pişman olmamak için mutlaka ama mutlaka jübile bilezikli modeli alın, nato mato iyi de hiçbir şey kendi OEM jübilesinin yerini tutmuyor, test edildi onaylandı. Amazon'dan her şey dahil 263 dolara alabilirsiniz. Gümrük vs hiçbir şeyle de uğraşmanız gerekmez, siparişi verdikten maksimum 2-3 hafta sonra kargonuz elinizde olur :thumbup:

https://www.amazon.com/Seiko-Divers-Black-Stainless-SKX007P8/dp/B07JNG16M5/ref=sr_1_5?keywords=seiko+skx007&qid=1565644215&s=gateway&sr=8-5
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

2000 TL BÜTÇEYE UYGUN KULLANIŞLI OTOMATİK SAAT TAVSIYESI

Mesaj gozdentunay » 13 Ağu 2019, 02:40

Seiko skx,makina- çelik kalitesi vs haklı olunan yerler elbette var ama bu modelin değişik bir cazibeside yok değil ,Geçtiğimiz yıl Kanyon Abt saatten hem Skx 007 nin silikon kordonlusu ve Presage coktail time srpb41j modellerini aynı anda aldım.Aradan çok zaman geçmeden sattım ,ancak sonrasında çok pişman olup aynı saatleri (Skx jubile bilezik) yine Kanyondan tekrar satın aldım:) Coctail time çok dress watch bulduğunuzu belirttiğiniz için (bence nato kayış kombinasyonlarına tekrar bakmanızı tavsiye ederim) naçizane fikrim, Skx 007-009 lara bakmanızı öneririm.İstanbuldaysanız eğer en son Kanyon’a uğradığımda çeşit çeşit kombinasyonlarını vitrinde sergiliyorlardı ve çokta şık duruyorlardı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj akseli » 13 Ağu 2019, 15:20

Uzun zamandir dalgıç saatlerine ilgim vardı zaten. Eğer jubilee bulamazsam kauçuk kordon alıp dediğiniz gibi nato veya diğer tarz kordonlarla çeşitli kombinasyonlar yapacağım artık. Bu arada jubile kordon haricen satılan bir kordon mu bilginiz var mı? Haricen bulabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
akseli

Mesaj vysaknc » 13 Ağu 2019, 15:27

Forumda satılık var zaten bir bakın derim..
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj gozdentunay » 13 Ağu 2019, 15:29

akseli yazdı:Uzun zamandir dalgıç saatlerine ilgim vardı zaten. Eğer jubilee bulamazsam kauçuk kordon alıp dediğiniz gibi nato veya diğer tarz kordonlarla çeşitli kombinasyonlar yapacağım artık. Bu arada jubile kordon haricen satılan bir kordon mu bilginiz var mı? Haricen bulabilir miyim?

Skx lerde jubile bilezik ve silikon kordon olarak iki ayrı seçenek var.Ancak sıfır düşünüyorsanız ,jubile bilezik versiyonu piyasada gördüğüm kadarıyla kalmamış.Siz silikonlu alıp extra bir ücretle jubile bileziği temin edebilirsiniz

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj ibrahim223 » 13 Ağu 2019, 20:48

Snzf17j ye bi bakın derim..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj gozdentunay » 13 Ağu 2019, 23:40

Bugun kanyona uğramıştım sizin için Abt saate jubile bilezik fiatlarını sordum 550 tl gibi fiat söylediler bilginiz olsun

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj mostwanted » 14 Ağu 2019, 01:54

7s li mekanizmalarda saniye durdurma ve elle kurma özelliği yok.saniye durdurmayı belki önemsemezsiniz ama elle kurmanın farklı bir havası var.kadranında rakam olan saatler bana göre daha güzel yuvarlak olanlara bir türlü ısınamadım.bende bir çok saati araştırdıktan sonra şu saatte karar kıldım ve pişman değilim.başta sadece siyah kadranlara bakıyordum yeşil ilgimi çekmiyordu ama aldıktan sonra gayet şık durduğunu gördüm.keşke tarihin yanında gün bölümü de olsaydı ama sanırım estetik durmazdı
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/seiko-prospex-srpc33k-erkek-kol-saati-P228618649
Kullanıcı avatarı
mostwanted

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners