2000 TL BÜTÇEYE UYGUN KULLANIŞLI OTOMATİK SAAT TAVSIYESI

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 2000 TL BÜTÇEYE UYGUN KULLANIŞLI OTOMATİK SAAT TAVSIYESI

Mesaj Xhantos » 12 Ağu 2019, 13:35

sentez42 yazdı:Belki linç yiyeceğim ama o paraya 7s mekanizma bir SKX alacağıma 2000 liraya mis gibi Orient Star alırım vergi dahil. Emin olun çok daha iyi kalitede Star, SKX tasarımı güzel olsa da kabul etmek gerek kalitesi vasat. Ben biraz şişirildiğini düşünüyorum modelin :champ:

SKX elbette marka da satıyor ama ISO standartında dalgıç saati olması ve fiyatı (tabi şu andan sonra, üretiminin durmasıyla, gidecek artacak görünüyor) ile öne çıkmış, bu nedenlerle çok mod edilmiş, hakkında çok güzel şeyler de söylenmiş, gerçekten kült olmuş bir saat. Bugün Seiko'yla ciddi ilgilenmeyen bir koleksiyoner bile Rolexlerinin vs. yanına bir SKX koyayım diyebiliyor. Eleştirilecek çok yönü olabilir ama 'evladiyelik' deyince benim aklıma hep şu geliyor, bundan 30-40 yıl sonra bir saat forumunda, dedemden yadigar bir saat kaldı diye bir başlık açılmış. Orada bu saatin modeli nedir bilen var mı diye sorulmuş, gelecek cevapları düşünüyorum, 'bu zamanının kült saati Seiko SKX' denmesi var, Orient gibi daha düşük algısı olan bir markanaın o seviyede kült olmamış bir saati denmesi, hatta saat hakkında yeterli bilgi bulunamaması, var...

Ben diğer bazı konularda da bunu yaşadım, ileride anısı olan metalarda, ikonik modellerin seçilmesi doğru seçim oluyor.

Seikonun kordon ve bilezikleri, hele ki ucuz modellerde iyi değil. Amaca göre, ben olsam ucuz olan kauçuk kordonluyu alır, sonra kordonu/kayışı değiştirirdim.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj MrPandül » 12 Ağu 2019, 13:45

2. el denk gelirse o fiyat bandına otomatik pilot saatleri denk gelebilir hem kadranları çok sade hemde çok spor ve havalı hangi kayışı takarsan tak saat kendini o mod a alıyor, ister romantik bir masada şarap iç ister iş toplantısında yada deri ceketle veya sporda :D
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj danGerfuLL » 12 Ağu 2019, 13:57

sentez42 yazdı:Belki linç yiyeceğim ama o paraya 7s mekanizma bir SKX alacağıma 2000 liraya mis gibi Orient Star alırım vergi dahil. Emin olun çok daha iyi kalitede Star, SKX tasarımı güzel olsa da kabul etmek gerek kalitesi vasat. Ben biraz şişirildiğini düşünüyorum modelin :champ:

Vasattan da ote. Ne celik kalitesi ne de mekanizma yonunden tatmin ediyor. Jubile kordon gorsel olarak iyi dursa da kalite yok.
Orient Nami ya da M-Force bulunur o paralara. Ikisi de SKX ten fersah fersah otede kalite olarak.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj CptOz » 12 Ağu 2019, 14:09

Açıkçası Seiko Skx ben de niyetliydim hatta 1-2 defa son anda vazgeçtim. En son hem SKX hem de Citizen NY0040 satılan bir yerde ikisini karşılaştırınca SKX gözümde daha sönük kaldı ve Citizen aldım. Evet şu an Seiko fiyatları şişmiş durumda ve Orient fiyat/performans olarak daha iyi durumda. Ama 2000 TL ye kadar bulunabilirse İsviçre mekanizmalı '' Made in Swiss'' bir saat kaçırılmamalı derim.
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj worldtime » 12 Ağu 2019, 14:56

akseli yazdı:Jubilee kordonlu SKX ile kauçuk kordonlu SKX arasında mekanik ya da malzeme açısından herhangi bir fark var mı?

Kauçuk kordonlusunu buldum ama jubilee bulamıyorum Türkiye'de. Yüzde doksan aramasını bilmiyorumdur. Kauçuk kordonluyu almayı düşünüyordum. Evet kordon çok iğrenç ama başka çaresi var mı?

Esasında bir yakınımdan Almanya'dan SKX007K2 getirmesini istemistim. 380 euro dedi çok uçuk geldi. O nedenle türkiyeden arıyorum.

İkinci el saatlere karşı şimdilik bir yönelimim de olmayınca mecburen kauçuk kordona kalacak gibiyim. Bu arada hangi siteler güvenlidir, genellikle nereleren bakmak lazım saatlere?

Meslektaşım öncelikle senle beraber herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Az çok alınabilecek modeller belli ben 1 hafta önce skx009 aldım birde nato kayış ve deri kordonla beraber Türkiye'de jübile kordonlu bulamadım şimdi ise formda bir arkadaşın skx007 saatine yaptırdığı kordondan yaptıracağım. Ancak size seiko presage cocktail SRPB43J önerebilirim
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj ÜmitYüksel » 12 Ağu 2019, 15:26

Başka bir başlıktaki tartışma aklıma geldi. Skx nasıl oluyorsa daha çok fanı bulunan bir model ama sorarsanız kimse sevmiyor demeyelimde diğerlerinin yanında beğenmiyor.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj akseli » 12 Ağu 2019, 15:42

Sayın worldtime;

Bahsettiğiniz cocktail time serisi çok hoşuma gidiyor. Özellikle yeşil kadranlı olanına hayranım. Ancak gerek yuksek fiyatları gerekse de safir cam olmamaları nedeniyle (üstelik kubbeli cam olmalari çizilmeye daha müsait bir ortam yaratıyor) biraz endişe taşıyorum.

Ayrıca tam bir klasik saat. Fakat ben her zaman klasik giyinmiyorum. Kot gömlek bir kombinasyonda böylesi gösterişli bir saat biraz sırıtabilir diye korkuyorum.

Bu arada 350-400 € aralığında jubile bilezikli skx007k2 model bir saat buldum yurtdışında. Sizce fiyat normal mi? Birada kauçuk kordonlular 2000 ₺ civarı malum.
Kullanıcı avatarı
akseli

Mesaj sentez42 » 12 Ağu 2019, 17:12

akseli yazdı:Sayın worldtime;

Bahsettiğiniz cocktail time serisi çok hoşuma gidiyor. Özellikle yeşil kadranlı olanına hayranım. Ancak gerek yuksek fiyatları gerekse de safir cam olmamaları nedeniyle (üstelik kubbeli cam olmalari çizilmeye daha müsait bir ortam yaratıyor) biraz endişe taşıyorum.

Ayrıca tam bir klasik saat. Fakat ben her zaman klasik giyinmiyorum. Kot gömlek bir kombinasyonda böylesi gösterişli bir saat biraz sırıtabilir diye korkuyorum.

Bu arada 350-400 € aralığında jubile bilezikli skx007k2 model bir saat buldum yurtdışında. Sizce fiyat normal mi? Birada kauçuk kordonlular 2000 ₺ civarı malum.

Hocam neden burayı kullanmıyorsunuz?

https://www.creationwatches.com/product ... -1167.html
https://www.creationwatches.com/product ... h-712.html
Kullanıcı avatarı
sentez42

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners