Christopher Ward - C5 Malvern 595

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Christopher Ward - C5 Malvern 595

Mesaj nyldrm » 11 Tem 2019, 11:52

Merhaba, Christopher Ward - C5 Malvern 595 hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Özellikle ince ve sade oluşu beni cezbetti fakat alternatifleri konusunda pek bilgi ve tecrübeye sahip değilim. Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Özellikleri şu şekilde:

Diameter: 39mm
Height: 5.95mm (tolerance +0/-0.10)
Weight: 33g
17 jewel ETA 7001 hand-wound movement
Anti-reflective flat sapphire crystal
Domed Opalin dial

Resim
Resim
Resim
Resim
Nihat Yıldırım / Eski Kullanıcı Adı: bluedrk
Kullanıcı avatarı
nyldrm

Re: Christopher Ward - C5 Malvern 595

Mesaj Xhantos » 11 Tem 2019, 12:53

Ben markayı ve tasarımlarını genel olarak beğeniyorum. Ancak Dress watch'lar konusunda alternatifleri hakkında çok bilgim yok.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj dogodenizli » 11 Tem 2019, 13:18

Hamilton intramatic ince ve nispeten küçük çaplı aynı zamanda otomatik saat arayanların bir numaralı tercihidir.
Yine keza nomos, piaget altiplano ve Hermès gibi markaların ince kasalı birçok modeli mevcut ancak bunları bütçeden bağımsız olarak yazıyorum. Ne kadar bütçeniz olduğunu yazarsanız daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında yine uygun bütçeli longines markasinin yaprak tasarımlı modelleri mevcut. Adından da anlaşılacağı üzere çok ince yapılı saatler. L4.790.4.12.2 su kodla aratabilirsiniz. Fotoğraflardan ziyade videolara da muhakkak bir göz atın derim.

Bu kadar yazmışken son bir öneri daha vereyim. Yine bu saatimiz de uygun bütçeli. Markası frederique constant. Model kodu FC-245M5S5. Bütçe biraz esnekse FC710S4S6 modeline de bakılabilir tabi.

İnce kasalı saatlere karşı zaafım olduğu da bu başlık sayesinde ortaya çıkmış oldu :lol: yazacak olsak daha birçok marka var ancak kafanızı fazla karıştırmış olurum diye düşünüyorum.
Başka sorunuz olursada om den seve seve yardımcı olurum
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj nyldrm » 11 Tem 2019, 13:57

dogodenizli yazdı:Hamilton intramatic ince ve nispeten küçük çaplı aynı zamanda otomatik saat arayanların bir numaralı tercihidir.
Yine keza nomos, piaget altiplano ve Hermès gibi markaların ince kasalı birçok modeli mevcut ancak bunları bütçeden bağımsız olarak yazıyorum. Ne kadar bütçeniz olduğunu yazarsanız daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında yine uygun bütçeli longines markasinin yaprak tasarımlı modelleri mevcut. Adından da anlaşılacağı üzere çok ince yapılı saatler. L4.790.4.12.2 su kodla aratabilirsiniz. Fotoğraflardan ziyade videolara da muhakkak bir göz atın derim.

Bu kadar yazmışken son bir öneri daha vereyim. Yine bu saatimiz de uygun bütçeli. Markası frederique constant. Model kodu FC-245M5S5. Bütçe biraz esnekse FC710S4S6 modeline de bakılabilir tabi.

İnce kasalı saatlere karşı zaafım olduğu da bu başlık sayesinde ortaya çıkmış oldu [emoji38] yazacak olsak daha birçok marka var ancak kafanızı fazla karıştırmış olurum diye düşünüyorum.
Başka sorunuz olursada om den seve seve yardımcı olurum
Hocam ilk olarak paylaştığım model hakkında fikirlerinizi merak ediyordum aslında, 400-500 dolar bandında alternatiflere de açığım. Önerileriniz için ayrıca teşekkür ederim :)
Nihat Yıldırım / Eski Kullanıcı Adı: bluedrk
Kullanıcı avatarı
nyldrm

Mesaj dogodenizli » 11 Tem 2019, 14:05

Bahsettiğiniz saat bence tam bir f/p ürünü.
Ar var safir cam var. Kasa ince ve boyut olarak tam bir dress watch. Mekanizma rüştünü ispatlamış. Hepimizin bildiği bir mekanizma. E daha ne olsun fiyat da uygun.

Ayrıca bu saatte bir başka dikkatimi çeken şey ağırlık oldu. Kolda yok hissi uyandiracaktır büyük ihtimal.
Başka kayışlarla ağırlığı daha da aşağıya çekebilirsiniz :) kordon degistirilirse26 27 gramlık bir saat bileklik kadar ağırlık yapar zannımca kolda.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj Ankthas » 11 Tem 2019, 14:47

Saniye kolu olmayan mekanik saatleri sevmiyorum :( Yoksa güzel saat yani. Alternatif olarak yukarda zikredilen Hamilton - Intramatic(baya benziyor, onun da saniyesi yok) ve daha uygun fiyatlı Vostok - Classica olabilir. CW güzel bir marka ama ilerde sıkılıp elinizden çıkartmak isterseniz çok değer kaybedecektir.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj SEmre » 11 Tem 2019, 17:27

Aşırı sade değil mi?

Bir de saniye kolu...
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj khef » 11 Tem 2019, 17:51

Bauhaus tasarımı, inceliği, Peseux 7001 mekanizması ve kadran rengi ile cok beğendim. :thumbup:

İki soru işareti; birincisi, saatin bezeli olmadığı için 39mm olduğundan daha büyük gözükebilir. Gerçi domed cam o hissi biraz törpüleyecektir. İkincisi ise fiyatı, CW’ın artan popülaritesine bağlı olarak yüksek olacaksa almaya değmeyebilir. :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners